Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, hogy állandó...

Csak engem zavar, hogy állandóan azzal foglalkoznak az emberek, hogy lebeszéljenek másokat az olyan márkákról, amik állatokon tesztelnek?

Figyelt kérdés

Senki ne értse félre, nagyon szeretem az állatokat, nekem is van.

De szerintem semmi értelme, ha lemondok egy jó termékről, csak mert a gyártó hülye.


Nem menekül meg egyetlen állat se, ha én, egy ember a 6 milliárdból ezen a kicsiny nem veszek néhány márkától semmit.


2011. márc. 17. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nekem az életből nem, inkább a Horrora akadva 1-ből ismerős :D Szerintem ne foglalkozz vele.
2011. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Különösebben engem se zavarna, de egyre többen vannak az ilyenek, és egyre erőszakosabbak...

De köszi, próbálkozom. :)

2011. márc. 17. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de te nagyon buta vagy. Egyetlen állat sem menekül meg? Ha nem veszed a cég termékeit, kevesebb lesz a vásárlókörük, kevesebb terméket gyártanak, ergo kevesebb állaton tesztelnek. Egy kis logika!
2011. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Logikus lett volna végigolvasni a kérdést.

Rengeteg ember van ezen a bolygón, rengetegen veszik a nagy márkákat, nem foglalkoznak vele, hogy tesztelnek-e. Tegyük fel, hogy ezzel az erőszakos győzködéssel elérik, hogy csökkenjek a számuk. Mennyivel vajon? 5-10%-kal?

A nagy márkáknak rengeteg pénzük van. Ez a kis kiesés alig számít nekik, ha egyáltalán.

2011. márc. 17. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindenki úgy gondolkodna, mint te valóban nem lenne esélyünk ellenük. De én ha már egy állatot is meg tudok menteni azzal, hogy valakit lebeszélek pl a L'oréalról, nekem már megérte.
2011. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem tudtok akkor akkor tömeget összeszedni, hogy a nagy cégek egyáltalán észrevegyenek.


Húst se eszel? Az állatok szenvednek, mielőtt leölik őket azért, hogy te jóllakhass. Nincsenek fa bútoraid, nem írsz papírra? Azért, hogy te kényelmesen hátra tudj dőlni egy karosszékben, vagy jegyzetet írj, fákat vágnak ki, ahol állatok laknak. És még folytathatnám.

Az, amit te csinálsz csak álszentség. Úgy teszel, mintha a szíveden viselnéd a kisállatok sorsát, pedig csak úgy teszel, mintha. Nem veszel meg egy alapozót, és lám, már jó ember is lettél, ugye?

Ha tényleg tenni akarsz valamit, tüntess, perelj. Azzal talán el is érsz valamit.

2011. márc. 17. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Én megteszek annyit, amennyit én tudok. Húst valóban ritkán eszem. Én annak vagyok a híve, ha mindenki csak egy kicsit tenne, hihetetlen eredménye lenne. Ez az élet más területeire is vonatkozik, pl. környezetvédelem. A baj, hogy amíg a legtöbb ember úgy gondolkodik, mint te, nem lesz változás. És neked mennyiből áll egy olyan alapozót venni, amit nem teszteltek állatokon? Ugyanolyan jó, sőt nincs benne mindenféle mesterséges anyag.
2011. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem használok semmi olyan szert amit állatokon teszteltek, és ha kérdezik szoktam is mondani, hogy miért is nem pontosan (tudtad például, hogy az állatkísérletek nagyon drágák és nem is pontos adatokat adnak, és hogy a Loreal már kifejlesztette a mesterséges bőrt, ami sokkal olcsóbb,)

Környezetvédő vagyok, ritkán eszek húst, természetbarát szereket használok, takarékoskodom az energiával, szelektíven gyűjtöm a szemetet, környezettan szakon vagyok fősulin, olykor ha van valamilyen program azokon részt veszek (szemétszedés, stb), nem hinném hogy álszent vagyok, senki sem tud mindent úgy tenni, hogy a környezetet ne terhelje,de ha már próbálkozik illetve minden tőle telhetőt megtesz, akkor már elmondhatja magáról, hogy ő nem járult hozzá a bolygónk tönkretételéhez.

2011. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2011. márc. 23. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a válaszolóidnak, tényleg buta a logikád. Gondold el milyen lenne ez a világ, ha mindenki csak akkor tenne jót, akkor adakozna, akkor segítene bármiben bármit, ha azzal ő egyszemélyben valamit ezzel meg tudna változtatni. Ha mindenki a legkisebb jót megteszi a saját mikrokörnyezetében ami tőle telik, az nyilván összeadódik a többi ember tettével. És arra, hogy nagyon is számít, hogy az egyes emberek úgy döntenek, hogy nem kérnek az állattesztelő cégek kozmetikumaiból, nagyon jó és konkrét példa az, ami az Urban Decay-jel történt nemrég. Minden ember egyedül, másoktól függetlenül döntött úgy, hogy nemet mond rájuk, és ők olyan sokan lettek, hogy a cég inkább visszalépett a Kínai piacra terjeszkedés szándékától. Ez megtörténhetett volna, ha ők mind úgy gondolkodnak, mint te?
2013. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!