Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a fogszabályozá...

Mennyibe kerül a fogszabályozás és mivel jár, mi a menete?

Figyelt kérdés
14 éves fiu vagyok és az alsó fogsorom rendezetlen :S A felső sorral nincs gond ott is csak a jobb oldali metszőfogam van feljebb és kijjebb. Engem szörnyen zavar és zabájoztatni szeretném, az "esti fogszabályzó" mit jelent? Gondolom nem csak este lehet hordani:)
2011. aug. 18. 22:52
 1/5 anonim válasza:

Az, esti, azaz éjszakai fogszabályzó, egy műanyag "talpazatra" erősített drót fogszabályzó, ami a minta levétele után pontosan illeszkedni fog a fogsorodra.

Azért csak éjszaka, mert azzal enni/inni/beszélni nem tudsz. Ha olyan rossz lenne a fogsorod, akkor ún. állandó fogszabályzót kapnál, bár, lehet hogy majd késöbb kapsz.

Én az éjszakait 6éve 30ezer forintért kaptam (ez csak az alsó, mert nekem felső is volt)

Az ár változó.


15/L aki 6éve fogszabályzózik (:

2011. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A fogszabályzóra azt mondják, hogy szexi is nem? Azt viszont nem tudom, hogy az alsó-felsőre külön kell majd.:)
2011. aug. 18. 23:13
 3/5 anonim válasza:

Hát saját bőrön tapasztalva nem rajonganak érte a fiúk.

Nekem éjszakaiból alsó felső is volt, de ez egyénenként változó.

2011. aug. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4 éve amikor én csináltattam ( nem maszeknál) akkor volt olyan 40-50 ezer körül alsó és a felső együtt. Az éjszakai fogszabályzó 12 ezer körül volt a kettő. Először éjszakai volt nekem, de szart se ért, szóval tökfeleslegesen vettem meg. Utána lett nappali, na attól gyönyörű lett. Nem nagyon akartam nappalit, mert akkor még nem volt ennyi embernek, főleg a mi kis iskolánkban. De utána már nagyon sok embernek lett a mi iskolánkban, és megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen. Most, hogy már nincsen annyira tetszik, hogy szívem szerint rakatnék fel, csak a vele járó cécót nem akarom újra elkezdeni (minden hónapban el kell menni a dokihoz, utána meg fáj), de megérte. Szóval rakassál te is, mert később már nagyon fog zavarni. :)
2011. aug. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem rég vették le a fogszabályzóm...:)

Nekem se volt nagy gond csak a szemfogaim voltak előbbre picit de zavart... Maszekhoz mentünk. Az alsó fogsorommal szerintem nem volt semmi baj de valószínűleg pénz keresés szempontjából arra is raktak... Nekem 60-60 ezer volt, tehát alsó-felső összesen 120ezer... És havonta kellett mennem hogy húzzanak rajt, az meg alkalmanként az alsó-felső összesen 4ezer forint volt... És egy évig volt fenn pontosan... Az éjszakai amit most kaptam még plussz 5ezer volt viszont most már csak két-három havonta kell mennem kontrollra és már nem kell fizetni... Nem volt egy olcsó dolog de elégedett vagyok az eredménnyel.:) egyébként ez nem porcelán volt, ha azt akarsz az gondolom drágább... Persze gondolom mindenhol változó az ár...

Egyébként a fogszabályzó divatos, utolsó barátomnak is volt.:) nekem tetszik...;)

16/L

2011. aug. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!