Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák magabiztosabb...

Hogyan tudnák magabiztosabb lenni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
ELŐSZÖR tanulj meg helyesen magyarul, akkor már sokat javítasz az esélyeiden.
2013. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Kezdd a helyesírásod csiszolgatásával! (tudnák???)
2013. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom feltűnt-e az első két parasztnak hogy az á meg az é egymás mellett van. Úgy tudnál magabiztosabb lenni hogy olyan dolgokat csinálsz ami kihívás neked, tehát amiket nem mertél eddig megtenni (ne bungee jumpingra gondolj hanem nem mertél megmondani valakinek valamit pl.) és ha nem hagyod hogy mások irányítsanak, befolyásoljanak.
2013. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tudnám, te tudnád, ő tudná, ... ők tudnák


Én tudnék

2013. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 muszajdzseki válasza:
100%

A viccet vagy a gúnyt félretéve, valóban fontos a helyesírás és legfőképp a helyes beszéd, azok nélkül nem lehet magabiztosságot sugallni és egyben kivívni a tekintélyt mások szemében. A harmadik válaszolóval egyet értek: meg kell keresned azokat a mindennapi dolgokat, amik nehézséget okoznak számodra, feszültséget keltenek benned vagy egyszerűen csak nem mered őket megtenni, felvállalni.


Én elég sok problémával küszködtem: hivatalos ügyek intézése, telefonálás, idegen helyen való megjelenés, új emberekkel való beszélgetés, problémamegoldás, érzelmek kifejezése, magam képviselése vitatémában, kitűzött célok megvalósítása anélkül, hogy másokra várnék.


De lett egy nagyon jó főnököm, sokat beszéltünk ezekről, adott támpontokat és belekezdtem. Megfogtam az egész életemet, önmagamat és bár legalább egy évembe tellett, de a saját két lábamra álltam és megtaláltam egyéniségemnek azt a formáját, amivel mindenben érvényesülni tudok anélkül, hogy másoknak ártanék ... hiszen az is fontos, hogy úgy legyél határozott alakja a társadalomnak, hogy másoknak ne taposs el, ne bánts meg :)


Hajrá, csak kezdd el, menni fog :)

2013. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
kezd azzal, hogy leb@szod az itten válaszolókat! nekem nincs diplomám, mégsem bökte ki a szemem az"á" betü
2013. jún. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 folker válasza:

Csinálj minél több "önazonos" dolgot az életedben!

Nézd végig mit teszel mások (szülők, társadalom, megélhetés, stb.) kedvéért és hogy mit saját elgondolásból.

A magabiztosság hiányának egyik oka az lehet, hogy a mérleg az első csoport felé billen.

Ha tudod milyen dolgokat szeretsz, mit szeretsz csinálni leginkább, mi okoz örömet, mik a céljaid és ezekben a dolgokban elkezdesz tenni valamit, akkor egyszer csak megjelennek a pozitív visszajelzések, sikerélmények, igazi barátok, jó társaság és magától kialakul az egészséges önbizalom. Ha így élsz egészségesen magabiztos vagy, ez adja magát!

Ha nem vagy az életben a "helyeden", olyan társaságban vagy, olyan munkát végzel (persze ezen nem könnyű változtatni, de nem lehetetlen), stb. ahol nem érzed jól magad ezért nem adhatod önmagad, túlságosan alkalmazkodnod kell vagy nincsenek saját céljaid csak mész a tömeg után akkor erősen csökkenni fog az önbizalmad.


Épp tegnap találtam ezt az idézetet :)


"Mielőtt depressziót vagy alacsony önértékelést diagnosztizálnál magadon, először győződj meg róla, hogy nem vetted-e magad körbe s.ggfejekkel." - William Gibbson


Talán megbocsátják ez esetben a moderátorok a csúnya szót... ;)

2013. jún. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!