Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg nem sokat jelent a...

Tényleg nem sokat jelent a változás amit csináltam?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy régi ismerőssel. Utoljára 3 éve látott. Azóta ami változott: kigyógyult az acnem, használok alapozót (nincsenek már piros-lila foltok az arcomon), a szemöldököm rajzolom mert amúgy fele hiányzik. Hiztam 5 kilót (nem zörögnek már a csontjaim). Ez mind hiába volt? Azt mondta semmit nem változtam.
2016. jún. 12. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy

- "Jaj ezer éve nem láttalak, te semmit nem változtál"

szöveget nem kell só szerint érteni?

Ez csak egy kedves gesztus, és nem feltétlenül az igazság.

2016. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát én mondjuk nem szoktam igy dobálózni a kijelentésekkel. Akkor mondom ha úgy is gondolom.
2016. jún. 12. 13:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Egy kor felett ezt bóknak szánják.

Amúgy meg simán lehet ilyen üdvözlési formula. Az acne, szemöldök, stb. sokszor csak magának a viselőnek tűnik fel, mások nem is veszik észre. Lehet, hogy a szemében azért nem változtál, mert nem ezekre figyelt, hanem rád.

2016. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Egyrészt, az #1-nek igaza teljesen van.

Másrészt: a külvilágnak édes mindegy, hogy hogy nézel ki, nem fog senkinek feltűnni némi változás, ha csak nincs benne valami feltűnő, legyen bár pozitív, vagy negatív értelemben az.

A legjobb példa a klasszikus jelenet: egy nő megkérdez egy férfit: látsz rajtam valami változást? - A férfi kizárólag ebből a kérdésből fog rájönni, hogy a nő fodrásznál volt, de továbbra sem fogja látni a különbséget. :D

A nők nagy része meg, még ha észre is veszi a változást az ismerősén, kritikusan és rosszindulattal/irigységgel áll hozzá.


A lényeg, hogy te magad jól érezd magad a bőrödben, és ha van párod, neki tetsszél! :)

2016. jún. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És tényleg ennyire fontos, hogy milyen üres frázisokkal dobálózik egy "ismerős", akit x évente egyszer látsz...?

Talán ne foglalkozz ennyire mások véleményével.

És ja, olyan hatalmas változásnak nem mondanám ezt 3 év alatt én se, amit meg kéne jegyezni.

2016. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!