Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne tartósabban...

Hogyan lehetne tartósabban szőrteleníteni a lábam?

Figyelt kérdés

Alapból elég erős szőr nő a lábamon, és jó lenne egy nem túl költséges módszer, amivel legalább egy hétig nem látszik.

Amikor anyum észrevette, hogy kellemetlenül érzem magam miatta, megengedte, hogy szőrtelenítsem a lábam krémmel, mert tán az a legfájdalommentesebb és nem erősödik a szőr. A szőrtelenítő krémmel kezdtem, amikor nem volt rá idő, borotváltam egyszer-kétszer. De 2-3 napon belül elkezdett visszanőni. A borotváláshoz egyébként muszáj habot, zselét használni? Ha csak víz alatt csinálom, lesz bármi minőségi különbség? Olvastam, hogy a borotválástól nem vastagodik a szőr, sem sötétedik. Ez mennyire igaz?

Az epilálást nem szeretném.

Olvastam házi készítésű cukorgyantáról, de olyan sokfélét találtam, hogy fogtam a fejem, hogy vajon melyik lehet a legjobb. Aki esetleg használt már ilyet, leírná pontosan az elkészítést és a használatot?

Hallottam még erről az indiai cérnás módszerről. Ez lábra mennyire alkalmazható?

Válaszokat előre köszönöm. 16/L



2016. aug. 19. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne ha használnál legalább habot, mivel felpuhítja a szőr szálakat és így könnyebben bírod leszedni.

De igen, erősödni fog a szőr a lábadon minél többet borotválod.

Gyanta biztosan segítene, én még nem használtam a cukor gyantát, valaki biztosan le fogja írni, hogyan kell elkészíteni és mi a menete az egésznek.

A cérnás módszer szerintem csak arcon alkalmazható (szemöldök, bajusz, szakáll)

Szerintem menj el kozmetikushoz, és gyantáztass, lehet magadnak nem nagyon fogod bírni otthon a fájdalom miatt, vagy feltéped a bőröd akár (unoka testvéremnek már 2x tiszta sebes volt a lába, mert magának csinálta a gyantát :/ )

Spórolj rá vagy valami. :)

2016. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Epilald vagy gyantazd.bar en jobban szeretem a gyantat es magamnak szoktam csinalni szerintem a labon nyugodtan megcsinalhatja hisz ott kitudja fesziteni a bort nem ugy mint a pu***cin.
2016. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A szőrtelenítő krém a legkárosabb a bőrre, szervezetre, környezetre. Inkább borotválj, nem, attól hogy levágod a szőrt nem lesz utána másabb, ugyanaz a szőr nő vissza mindig. 2-3 naponta nem nagy dolog 2 perc borotválás, a gyantázás sokkal rosszabb, 1 hétig tart, aztán 2 hét mire újra gyantázhatsz, addig szőrösen kell járni, ennek semmi értelme nincs. Az epilátort meg ugyanúgy 3 naponta kell használni mikor kezdenek visszanőni a szőrök. És szőrbenövéseket okoz, sok idő epilálni. Szóval a borotva a legjobb.
2016. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!