Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Elvégeztetnéd a szemműtétet...

Elvégeztetnéd a szemműtétet kancsalságra, csak azért, hogy jobban nézz ki?

Figyelt kérdés

Anyai ágról öröklődik nálunk. Anyám megműttette magát, 10 éve, de ez az 5. Műtétje, mert 2 évente folyamatosan visszaáll neki. Arról nem is beszélve, hogy a műtét után hónapokig fáj neki.


Hatalmas komplexusaim vannak a szemem miatt, de nem biztos, hogy vállalnám 2 évente, hogy kés alá feküdjek+ a fájdalmakat utána csupán esztétikából. Több éve ezen agyalok és nem tudok dönteni.


Egyébként a látásommal nincs gond, így tényleg csak esztétikai műtétről van szó.


2019. márc. 10. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer belevágnek, megtapasztalnam, milyen.

De ha nagyon nagy az orvosi műhiba lehetőség azaz kb. 5% akkor biztos hogy nem. A latasom a legfontosabb számomra.

2019. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvégeztetném. De ha aztán 2 évente kéne mindig műteni, azt már hagynám a fenébe. De egyébként simán bevállalnám, hisz ez a "2 évente kell műteni" ez nem egy fix dolog. Szóval átlagban nem ez a helyzet, viszonylag ritkább az, hogy többször kelljen műteni. (vagyis nem vagyok szakértő ebben, de ém így tudom)
2019. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem bántanám. Biztos rutinműtét, de akkor is van rizikója. Ha csak esztétikai a probléma és ráadásul a műtét nem is oldja meg véglegesen, akkor én biztos nem kísérteném a sorsot vele. Ha bejön az a kis hibaszázalék, nagyon megszívod, és ha jobban belegondolsz végülis a semmiért.
2019. márc. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel anyai ágról öröklődő dologról van szó, így valószínűleg nekem is olyan esélyeim vannak a műtéttel, mint neki. Ugyanolyan fokú kancsalságunk volt, valószinűleg ugyanazt az izomcsoportot kell célbavenni a műtéttel.
2019. márc. 11. 05:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megműttetném, akár évente is, nagyon zavarna . Szerintem a kancsalság annyira torzít egy arcot, sminkelni sem lehet, pedig egy nőnek azért nem egy hátrány, ha szépen ki van festve. A párkapcsolat választásban is döntő szempont, nem bántásból, de tényleg nem szép látvány

Ma már profi felszereltséggel és tudással vannak kiváló orvosok, fel kell őket keresni és segítenek.

2019. márc. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, elvégeztetném. Ha nem érzed magad így jól, mindenképpen csináld meg
2019. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp
2019. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is kancsal vagyok, de szemüvegben/kontaktlencsében egyáltalán nem látszik, anélkül meg maximum úszni megyek, oda meg olyan mindegy...


Nem ajánlott a műtét egyébként esetemben sem, az orvos megmondta, hogy nem lehet tökéletesen korrigálni, viszont hatalmas a rizikó. Nem ér ennyit.


Ha a látásommal lenne probléma olyan mértékben, hogy szemüveg nélkül nem lennék biztonságban még otthon sem (tehát még annyira sem látnék, hogy nehogy folyton nekimenjek valaminek), akkor és csakis akkor vállalnám. Esztétikai okoból semmiképp.

2019. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!