Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne kipróbálnom magam a modellkedés terén? 20/F

Figyelt kérdés

Rengetegen mondták, hogy menjek el modellnek. Általában ilyenkor semmibe vettem ezeket a kijelentéseket, meg legyintettem egyet, hogy hagyjanak már a hülyeségükkel. De mikor már az x-edik ember mondja, munkahelyemen is, hogy inkább mennék modellnek, mert jobban fizet és megvannak hozzá az adottságaim, elgondolkodtam rajta.

6 éve testépítek rendszeresen, sportos vagyok. 190cm közel egy mázsa. Arcom karakteres (nem vagyok beképzelt). Szerintetek érdemes lenne megpróbálnom? Nem igazán vagyok jártas ebben a témában.



2021. aug. 26. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kép nélkül nehéz bármit is mondani.

De egyrészt a modellkedés nem igazán könnyü meg egyszerü munká, másrészt meg csak annak fizet jól, aki már befutott.

2021. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

Szia! Nézz be a TFCD Pro facebookos csoportba és rakj ki magadról pár képet, írj bemutatkozót pl így: "Sziasztok! Kezdő modell vagyok, a portfólióm bővítése céljából vállalnék fotózásokat." A méreteidet, azt, hogy hova valósi vagy és hova tudnál utazni.

"Ha valaki szeretne velem együtt dolgozni, emailen/messengeren vagy telószámon keressen meg, pontos részletekkel."


Ha lesz fotós, akinek szimpi vagy, az felkeres és te ingyen modellkedsz neki - így lesz egy kezdő portfóliód, amit bátrabban oszthatsz mindenfele. Ha ingyen modellkedésekből össze tudsz rakni szép portfóliót, akkor azzal már bátran fogsz tudni ügynökségekhez, projektekhez jelentkezni (persze mindig tüzetesen utánuk kell nézni, nehogy átverjenek - erre is van facebook csoport: Feketelista (modellek, fotósok, ügynökségek...) - ide is lépj be.

Jelentkezhetsz bemutatókra, ruhafotózásokra, reklámfilmekbe stb.

Az elején biztos nem lesz fizetésed, de ez ilyen szakma.

Sok sikert!

2021. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Egy portfóliót mindenképpen érdemes összerakni, azzal tudsz ugyanis az ügynökségek többségénél érdeklődést felkelteni. Viszont azért tegyük hozzá, hogy ez sokkal bonyolultabban működik, minthogy valaki jól néz ki és akkor ebből lesz is pénze. Az elején (ami akár éveket is jelenthet) ez sokszor kb nulla jövedelemmel jár, ugyanis annak hogy valaki elinduljon ezen az úton kell ám befektetés rendesen az ügynökséged részéről. Éppen ezért az első munkáid bevétele valószínűleg nem nálad landolna, vagy csak kis részben. Ezért szokták ezt már fiatalon, sokszor 14-15 év körül elkezdeni.

Illetve azt is érdemes megjegyezni, hogy ebben a szakmában nagyon fontos az, hogy milyen benyomást teszel, amihez nem árt minimum angolul folyékonyan beszélni és gyorsan tanulni. Ez nem csak annyiból áll ám, hogy végigsétálsz a kifutón vagy mosolyogsz a kamerába. Minden brand mást keres, van akinek a te tömeged már sok lenne, van aki lehet azonnal "beléd szeretne". Én szurkolok, amit a kettes írt az tényleg egy jó út ahhoz, hogy elindulj. Arra viszont számíts, hogy ebbe kell munkát beletenni és lehet befutsz, lehet nem. A lényeg először hogy szerezz egy mentort egy ügynökségnél, ő majd onnan vezet tovább és el tudja dönteni hogy mit érdemes elvállalnod, mit nem.

2021. aug. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha maga a modellkedés nem vonzz különösebben és csak a pénz miatt érdekelne a dolog, akkor nem érdemes. Előttem már nagyon jól kifejtették az okokat. Van vele munka, nem elég jól kinézni, eleinte nem nagyon fogsz vele keresni és sokat később is csak akkor, ha befutsz. Ez pedig csak egy kisebb réteg, szóval arra, hogy ebből gazdagodj meg, nem sok az esély.

De ha szeretnéd csinálni és úgy vagy vele, hogy szívesen kipróbálnád még akkor is, ha eleinte semmit nem kapsz érte, akkor hajrá.

2021. aug. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt sem árt tudnod, hogy modellként az égvilágon semmi beleszólásod nem lesz a külsődbe. Ha azt mondják, fogyj le vagy ne építs több izmot, akkor ez van. Ha azt mondják, holnap szőke hajad lesz barna helyett, akkor szőke lesz. Ha a következő bemutatóra full bzisnak sminkelnek és olyan ruhákat kell felvenned, amik kicsit sem tetszenek, akkor így jártál.

Illetve persze ki is léphetsz.

2021. aug. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen szerintem már késő
2021. aug. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!