Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » A Csillagmodell ügynökségről...

A Csillagmodell ügynökségről vélemények, tapasztalatok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy én nyár óta fontolgatom, hogy regisztrálok hozzájuk, facen belájkoltam az oldalukat is és havonta egyszer vagy kétszer küldenek nekem modelltanfolyamos eseményt. Az lenne a kérdésem, hogy ezekre a tanfolyamokra kötelező lesz elmennem miután regisztráltam náluk? Csak így lehet kapni munkát náluk, ha elmegyek egy ilyen "eseményre"? Valaki aki náluk most kezdő modell, mesélne róluk? Tapasztalat? Első fotózás? Portfólió? Köszönöm a válaszokat!

#ügynökség #modell #modellkedé
2013. nov. 13. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
szerintem semmiképp se náluk jelentkezz! az ilyen modellügynökségek csak pénzt kérnek mindenért, ezek a modelltanfolyamok is teljesen feleslegesek, ha tényleg szeretnél modellkedni jelentkezz egy normális megbízható ügynökséghez:))
2013. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Ők nem egy modellügynökség, általuk tipikusan azokba a kis költségvetésű amatőr reklámokba, amelyeken minden épeszű ember csak röhög.

Menj fel a honlapjukra: állításuk szerint "érdekes karaktereket keresnek". Ennek ellenére ott a beszédes tény, hogy náluk bárki regisztrálhat.

Nézd meg, hány "modelljük" van! Hihetetlen mennyiségű, közülük pedig egy sem modellalkat - persze hogy nem, hiszen akik a modellszakmába valóak, azok már rég a professzionális ügynökségekkel kötöttek szerződést, kemények edzenek, diétáznak, utazgatnak külföldre, ide-oda... Egyszóval amelyik ügynökséghez megéri menni (Visage, Icon, Valentine Models, Face, esetleg Attractive), azok nagyon megválogatják a jelentkezőket, igen keveseket vesznek fel, ebből fakadóan rájuk viszont vigyáznak. Támogatják őket, egyengetik a karrierjüket, ami valószínűleg egy idő után úgy-ahogy be is indul, ehhez viszont ugye az kell, hogy a jelentkező is alkalmas legyen modellnek, és minden tekintetben a legjobb formáját hozza. A Csillagmodell meg... Az ötéves kislányoktól kezdve a kamerákba "művészien" pislogó ork fejű tiniken át az elhízott öregasszonyokig egyszerűen mindenkit felvesznek, szinte nincsenek kritériumok. Ha modellkedni szeretnél, akkor merj nagyban álmodni, legyen benned annyi tartás, hogy nem alázod meg magad különféle pénzéhes ügynökségeknél. Ezt most nem feltétlen csak a Csillagmodellre értem, hanem minden ügynökségre, ahonnan nem kerültek ki sikeres(ebb) modellek. (A "siker" alatt nem azt értem, hogy szerepeltek az IM magazinban meg hasonló firlefranc helyeken.)

2013. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm és igazatok van. Átgondolom még egyszer.
2013. nov. 15. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Részben értek egyet az előttem szólókkal, leírnám én is amit gondolok!

Aki kifutó modell szeretne lenni és külföldi munkákat szeretne azoknak én is mást ajánlanék, mert nálunk nincs külföldi modell munka.

A cég nagyon korrekt, nem tesznek kötelezővé drága portfóliót sem drága tanfolyamot! Ez a cég karakter ügynökség, ahol reklámokba, statiszta munkákba, fotózásokra lehet bekerülni. Valóban foglalkoznak kicsikkel és idősekkel is, de szerintem ez nem baj!Ettől még normálisak és pontosan is fizetnek, ami a mai világban nem hátrány!

Nem igazán értem az olyan kommentelőket, akik csak a rosszat írják le valakiről pusztán csak azért, mert más az elképzelésük valamiről!

A CsillagModellnek sokfajta munkájuk van és ez jó. A kifejezett modell cégek drága portfóliókat fizettetnek ki a lányokkal és attól még nem biztos, hogy lesz munka.

Itt a sokféle ember tud pénzt keresni és nem csapnak be senkit! Én regisztrálva vagyok náluk, pokoli normális tájékoztatást és emberi hangot kaptam az első alkalommal amikor ott voltam, ami szintén ritka manapság. Részt vettem fotózáson, videoklip forgatáson és játékfilmben is! Nekem ez tetszett! Szerintem azt döntsd el, hogy Te mit szeretnél és ez alapján dönts, ne abból, hogy mit írnak mások!!!

Remélem hasznos volt, amit írtam!

2013. nov. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként attól mert regisztrálsz nálunk nincs kötelező tanfolyam!!!
2013. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A kifejezett modell cégek drága portfóliókat fizettetnek ki a lányokkal és attól még nem biztos, hogy lesz munka."


Ennek pontosan az ellenkezője igaz. A "kifejezett modellcégek" alatt persze nem a "gyere el castingra és szerepelhetsz az IM magazinban" kaliberű ügynökségeket értjük, hanem a professzionális cégeket, mint az ICON, a Valentine Models, a Visage, a Face. Az ilyenek nagyon megválogatják a jelentkezőket, csak azt veszik fel, akiben biztosan látnak lehetőséget - éppen ezért nekik nem kell fizetniük semmiért, és bizony lesz az ügyből karrier, még ha csak kicsi is. Jó háttér, jó adottságok, megfelelő személyiség, nyelvtudás - akiben mindez nincs meg, az ne számítson túl nagy pályafutásra a divat világában.


Mindegy is, nem tartozik szorosan ide, a Csillagmodellhez sem, csak gondoltam, eloszlatom a tévképzetemet.

2013. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*tévképzeteket
2013. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én sem értek egyet a csak negatívat írókkal, azért foglalkoztatnak mindenféle karakterű embert mert lehet hogy egy reklámban pont rájuk lesz szükség. Egy műfogsor reklámba nem tehetnek be egy fiatal lányt, ahogy pelenkát sem reklámozhatnak vele. Ez a cég nem kifutómodelleket keres (bár lehet azt is), hanem hétköznapi karaktereket, olyanokat akikre a megrendelőjének szüksége van.
2014. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!