Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a gothic csak egy múló szeszély?

Figyelt kérdés
Minden olyan kérdésnél, ahol a goth stílus van a középpontban, ott legalább egy ember írta azt, hogy "biztosan kinövik". Nem értem. Olyan nehéz lenne elhinni, hogy valaki goth a 20. életéve fölött is?
2009. jan. 13. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Azt nehéz elképzelni,hogy az ember tinédzser kora után is ugy szeretne kinézni vislekedni mint az ilyen irányzatok tagjai,a felnőtt embereknek már kisebb nagyobb gondjuk is nagyobb ennél,és majd meglátod mirét hagyják el sokan az extrém vagy fekete ruháikat,ma feket sminket,veszik ki a pirszingeket x év fölött..elég ha annyit mondok munkavállalás.A munkahelyek 95%-ban szerinted kit fognak jobban preferálni?persze,hogy azt aki izlésesen felvan öltözve és nincs agyonmázolva a feje.Ezt nem sértésképpen mondom,én is voltam tinédzser:-)))
2009. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Én azt szoktam mondani, hogy ez nem egy stilus, hanem egy életérzés. A stilust, az öltözködési klisséket ki lehet nőni, sőt egy idő után természetes folyamatként kinövöd. A munkahelyedre pl általában nem mehetsz be dolgozni talpig feketében, szegecsekkel kiverve, lefolyt sminkkel, bakancsban.

Az életérzés viszont megmaradhat. Én erre a saját példámat szoktam felhozni. Mostmár hétköznapiabban öltözködöm, mondjuk úgy nem tűnök ki a tömegből, aki csak látásból ismer meg se mondaná a goth vonásokat. Mégis ilyen zenét hallgatok, az irodalomban is ezek az elemek állnak hozzám közel, és szerintem a filozófiám is ilyen...

2009. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ne mondjátok, hogy nem láttatok még idősebb gothot! Én ismerek egy jópárat, 20-25 évesek és munkájuk is van. Igaz, hogy nincsenek annyira kimázolva a munkában, de a ruhájukról kitűnnek a tömegből. Még semmi gondjuk nem volt.

De az igaz, hogy nehezen találtak munkát, de az nem csak a külső számlájára írható...

2009. jan. 13. 21:00
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy a gótságot ki lehet nőni, találkoztam már harmincon túli, kétgyermekes gót anyukával is, eléggé megkapó jelenség volt! :)

Az öltözködés egy idő után finomodik majd, főleg ha látod, hogy a napi megélhetésed kerül veszélybe amiatt, hogy nagyon elüt a külsőd a mainstream-től. Én magam ugyan nem gót vagyok, hanem metálos (bár néha elkap a hév, és gót ruhákban kezdek járni), de nekem sajna már az egyetemen finomítani kellett a stílusomon.

Azóta mondhatni, hogy az átlagember ízlésvilágába inkább passzoló ruhákat hordok, de a ruhatáramra jellemzőek a sötét, hideg színek: szürke, acélkék, sok-sok fekete, bordó, hideg barna... Emellett általában szintén erősebb, hideg sminkeket használok, de ügyelek arra, hogy ne hassak hullaszerűen. Kiegészítőim eddig sem voltak, nem igazán szeretem a láncokat, karkötőket, egyebeket.

A belső világomhoz meg senkinek semmi köze, munkatársakat, távolabbi ismerősöket általában nem szoktam beavatni a hitvilágomba, az olvasmánylistámba vagy a zenei ízlésembe.

Egyébként meg azt mondanak, amit akarnak: higgyék csak azt, hogy kinőjük a stílust. A stílusod egyébként is belülről jön.

2009. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Előző vagyok:

A kommentedre, kedves kérdező, csak azt tudom válaszolni, hogy nem mindegy, milyen munkát és mennyi idő után találsz. Igazán komoly állásoknál, nagyobb cégeknél kötelező dress code van, amit be kell tartani, különben repülsz. Alapjáraton én is utálom a mainstream ruhákat, de hidd el, amint kilépsz a Nagy Való Életbe, már hajlandó leszel visszavenni a ruháid stílusából.

2009. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Az első vagyok,szépen lepontozta valaki a válaszom,pedig igy van,attól hogy te ismersz olyan embert Kérdező,aki gót és van munkája,nem jelenti azt hogy ez a nagy általánosság.Nagyban függ attól,hogy milyen munkahelyet akarsz magadnak.Na mindegy,ez sajnos vagy nem sajnos igy van,annak is üzenem aki lehuzta a válaszomat!!Én csak a külsőségekről irtam,a belső dolgai,izlése,az mindenkinek a magánügye és a munkáltatókat sem érdekli h te gót novellákat olvasol e esténkétn,viszont egy multitól,vagy egy irodábol garantálom hogy repülsz ha bemész vámpirnak festve.
2009. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hé, hé! 15 és fél éves vagyok és csak a gyermeki kíváncsiság hajtott, mikor megírtam a kérdést :D (vagy ilyenkor má' nincsen olyanom? :S )

Azt azért gondoltam, hogy nem mehetek, mondjuk tanárnak díszgothban :D De a munka milyensége tényleg nem mindegy.

Ha akarod, megyek és megverem aki lepontozott :D

Mondjuk én sem értem mé' vagy lepontozva...

2009. jan. 13. 21:44
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

én azt nem értem, hogy miért hívnak minden pózört gótnak. Akik csak feketebe öltöznek, és nagyon játszák az agyukat.


Én is gót vagyok, ez régebben a ruházatomon is meglátszott, egy olyan 5-6 éve, amikor még nem volt "divat", azóta az öltözködésem változott, de belül ugyanaz vagyok, ugyanazokat a zenéket hallgatom, ugyanazokat olvasom.


De aki nem érzi át, nem érti igazán, csak divatból, pózörségből gót, az igenis "kinövi". Ennyi az egész.

2009. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Mert a többség valóban kinövi. Sokkal nagyobb problémájuk is lesz, mint az, hogy ki milyen stílust képvisel.. És ez így van rendjén. Ilyen fiatal korban természetes, hogy akar valahova tartozni az ember.

Amúgy nem akartam ide írni, de az írásod kísértetiesen hasonlít egy ismerősömére (: Szal gondoltam idekaparom a véleményem..

2009. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahha! És 40 éves goth csajt láttál már?

Mindenki volt tizenéves, és mindenkinek volt valami heppje.

Aztán az ember változik......

2009. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!