Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Milyen magassarkú cipőben...

Milyen magassarkú cipőben fordulhat elő, hogy nem fáj a lábam?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon szeretek picit magasabb sarkú cipőben/csizmában vagy vékony talpú papucsban, szandálban mászkálni, tetszik is, és valahogy jó érzés is, azonban kb. 1, max. 2 óra múlva már sírok, hogy hadd vehessem le, mert eszméletlenül megfájdul benne a lábam. Mindig ugyanott, és tök mindegy, hogy van-e adott cipőben/szandálban talpbetét.

Talpbetéten azokat a betéteket értem, amik zselések, tehát puhítják a felületet, amin állok, sétálok, azonban ezek is csak fél órával tovább engedik viselni a cipőket, mert abban ugyanúgy elkezd fájni a lábam, aminek nagyon gyakran vízhólyag a velejárója.

Ahol mindig megfájdul:

- a talpa elülső részén, az ujjak kezdeténél futó "csíkban", előszeretettel a nagylábujjam alatt

- sarkam


Jön a tavasz, és a nyár is, és nem szeretnék egész végig edzőcipőben mászkálni. Kényelmetlen is, meg 40 fokban elég meleg is.

Légyszi csak az válaszoljon, aki nem beszólogatni akar, hanem van használható, vagy annak tűnő ötlete, netalántán tapasztalata, vagy találkozott már ilyennel.

Előre is köszönöm


2014. márc. 30. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Ez inkább a cipőtől függ. Nem szabad kínaiba cipőt venni, mert az csak tönkre teszi a lábad, ha felveszed azt kell érezned, hogy kényelmes. Nem tudom hogy mióta jársz magassarkúba, véleményem szerint fokozatosan kell kezdeni, mindig csak picivel magasabb legyen mint az előző. Tűsarkúból nehéz kényelmeset találni, mondhatni lehetetlen. A platformos cipők kényelmesebbek, mivel a sarok és a lábad szint külömbsége kisebb. A telitalpú cipők nagyon kényelmesek, magas, de még is nagyon kényelmes. Én már 10-12 cm sarkú cipőket is felveszek egész napra. És nem fáj benne a lábam, már hozzá vagyok szokva, de ha tudom hogy rohangálós napom lesz, akkor magas talpút választok inkább.

remélem segítettem.

19/N

2014. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Márkásabb cipőkben nem egyszerűen puhább a talp hanem a harántboltozatot is jobban tartják. Ara, Clarks, Högl, Ecco, Bata, Rieker, Scholl valószínűleg kevésbé tűnnek divatosnak és drágák is, de megéri olyan cipőt venni ami tényleg kényelmes. Vékony és teljesen lapos talpú cipőt/szandált meg ne vegyél, az sose lesz kényelmes.


Abból amit írtál én arra tippelnék hogy a cipődnek túl magas a sarka vagy túl vékony a talpa (lábujjak előtti rész) esetleg a mérete sem az igazi (vízhólyag).

2014. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jártam korábban is magassarkúban, és nem volt vele semmi gondom, ez a probléma ez kb.2- 2,5 éve áll "csak" fent, előtte nem volt probléma. A cipőim, amiket hordani szoktam kb. 5 centi magas sarkasok, tehát nem is valami nagy, a legmagasabb, ami csak szigorúan ünnepi, az 15.

Még anno gimiben nekem sosem jelentett gondot az, hogy most magassarkúban kell elmennem és járkálnom, mert nem zavart. Vékony talp kizárva indokként, mert a csizmám, ami tökéletesen passzol a lábamra, az is nyom, kb. 3-4 óra után. Ennek 1,5-2 centis talpa van, amiből min. 1 centi az gumi, szóval nem kemény. :(


Méretproblémám sincs, inkább félszámmal nagyobbat szoktam venni, így tuti, hogy nem kicsi sehol sem. Vízhólyag is csak ott van, ahol a fájós területeim :(

2014. márc. 30. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:
5 centi tényleg nem sok... tekintve hogy egy sportcipő sarka is legalább 3. Az az egy ötletem maradt hogy ha kicsit nagy a cipő és mozog benne a lábad akkor az is okozhat vízhólyagot. Lehet hogy érdemes lenne ezzel felkeresned egy orvost, talán lúdtalpad vagy valami hasonlód lett az évek során.
2014. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, utóbbit el tudom képzelni, mert a gerincem is csúnyán elferdült két év alatt.
2014. márc. 31. 08:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam háziorvosnál és a lehető leghamarabb irány az ortopédia.
2014. márc. 31. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!