Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi az Emo? Nincs semmi örömük...

Mi az Emo? Nincs semmi örömük ezeknek a fiataloknak? Régen ez mit jelentett?

Figyelt kérdés

Látom az utcán ezeket a majdnem torz fiúkat lányokat, de nem értem miért csinálják ezt! Elég rossz az élethet való hozzáállásuk és amiket itt is írkálnak róluk az elég negatív, mint ők maguk.

Milyen divat ez?????


2008. aug. 12. 09:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
én nem vagyok imó, a szüleim törődtek velem, viszonylag gazdagok vagyunk, mégis 7 éves korom óta járok pszihiháterhez... nem divatból... szóval az, hogy egy 14-16 évesnek fogalma sem lehet róla, hogy mi az a fájdalom, csak ha az utcán él vagy árvaházban, hülyeség, mert ez sokkal inkább belülről fakad, mint a körülményekből. és nincs olyan, hogy valaki divatból depressziós. valaki vagy depressziós, vagy menőségből halálfejes fekete cuccokat hord, de a mentális betegségek nem választható dolgok.
2008. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

sziasztok:)


Én nem vagyok teljesen emo, hiszen sosem voltam szalagon gyártott emberke, én az vagyok aki vagyok:) csak egy pár motívumot vettem át ebből a stílusból.


Nohát.Kezdjük ott hogy vannak ezek a 12-14 éves lányok, fiúk akik azt mondják emok...hát ők bizony nem emok, őket úgy hívjuk pózerek. Ők azok akik divatból csinálják, akik vágják az ereiket (nagy világfájdalomból) akik tombolnak a Tokio Hotelre, és aztán a Fókuszban mondogatják, hogy -hát igen amióta Tokio Hotelt hallgatok ilyen a kezem- (belevésve: hogy (L)BILL(L))

Én ezt nevezem a szánalmasnak.Ők nem fogják fel, hogy mi az emo igazi lényege, mert nem az érfelvagdosás.Aki erre hajlamos az emo nélkül is megteszi:)


Az emo nem most alkult ki(csak most jött divatba, de szerencsére már tűnik el lassan) Amerikából indult, és egy erős,ütős,"durva" punkrock zenei stílus ellensúlyozásra hozták létre. Felvették ezt az erős, kemény zenét , ordításokkal és hörgésekkel, de belerakták az érezlmeket, a lassú részeket, a lágy dallamot, stb:) A téma pedig: szerelem, fájdalom, barátság, barátok elvesztése, POLITIKA, háborúk stb.

Elég sok zenei irányzata van pl: Hardcore, emocore, screamo. Ugyanígy természetesen az emonak is pl.: emo, hardcore, saucyemo,screamo,scene


Na most a derpesszióra és egyebekről az én véleményem.

A hippik úgy lázadtak a világ ellen, hogy a gazdagok "csöves"(nem jut hirtelen más szó eszembe:S) ruhába öltöztek, sarut hordtak,ittak,buliztak.boldgoságot hírdettek és világbékét. virágokat szortka összevissza:).

Az emok így. Azzal, hogy kimutatják az érzelmeiket, félig eltakart szemmel járkálnak,ez egyfajta lázadás: megmutatják hogy egy 16 éves "kisfelnőtt" is érzi hogy mi folyik a világban, és igen nekünk is vannak érezlemink ránk is ugyanúgy hatással vannak a háborúk, a gyilkosságok és egyebek.

Tehát mi a különbség egy emo és egy nem emo között? A nem emo megnézi a HÍradót amiben éppen 30 ember lelölvéséről tudosítanak és elkapcsol, az emo megnézi, elkapcsol, és ELGONDOLKOZIK rajta, hogy miért történik így és miért van ez? remélem ez így érthető:)


Az emo képviselői általában a felsőbb rétegekből és esetleg a középrétegből kerülnek ki, hiszen nem tagadhatjuk, a kiegészítők, gatyák és cipők elég drága mulatságok. És az előző hozzászólóval egyetértek (bár én nem vagyok gazdag) mindneki tudja: a pénz nem boldogít, egy halálgazdag gyereknek is megvannak a gondjai, és lehet hogy épp EZÉRT emo, mert mindenki azt hiszi, hogy nekik mindenük megvan, ahogy Ti is. PEdig nincs.


húúú...van még kérdésetek nézegetem majd, hogy írtok e vmit, most hirtlen csak ennyi jutott eszembe.

Amúgy 16 éves vagyok, de az emot, és a motívumait:D illik már 17-18 MAX 19 éves korra kinőni:D:D:D

2008. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

hát köszi mindenkinek. sokat tanul így az ember a többiekről!


De én még mindig nem értek egyet ezzel a fajta életstílussal ,ha annak lehet nevezni!


Nyílván nem arra a fiatalra gondolok aki pici kora óta küzd a mentális betegségekkel, mert az egész más! Neki javulást és tényleg boldog életet kívánok!


De a többiek tényleg inkább azon gondolkozzanak el, hogy az önsajnálat, meg a búbánat és egyéb esteleg divat baromságok nem viszik előrébb az életüket. Szerintem!


Mi a párommal elég keményen dolgozunk, hitelt törlesztünk, mindig jobbra törekszünk!


Mind a ketten átmentünk olyan időszakon, hogy inkább nem is emlékezünk vissza rá. Őt megcsalta a és 3 millióval lenyúlta az egykori barátnője, mégsem vagdosott eret!


Bárki véleményét szívesen olvasom, mert erről az emoról is olyanokat tudtam meg ami nagyon hasznos volt!

2008. aug. 21. 11:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Igazad van (én az elöző válaszoló vagyok), az emok ezzel nem jutnak előbbre.

Már írtam, ez egyfajta lázadás. Avval hogy az emberek úgy fordulnak feléjük, hogy -óóóó a depressziós hülyegyerek-, vagy elítélik őket, csak azt érik el hogy jobban magukba fordulnak. Amit tesznek figyelemfelkeltés is, sokszor más érzelmeket mutat az ember kifelé, mint amit valójában érez. Ők az emberek pofájába vágják az érzéseiket,amik nyilván rossz érzések, hiszen nem boldogok. ÉS erre nyilván nem pozitív visszajelzéseket kapnak, mostmár egész sokan tiltakoznka lásd Oroszországban betiltották, hogy kiskorúak feltűnő emo külsővel jelenjenek meg. ezzel az ellenkezőjét érik el, én tuti bedurvulnék, nincs joguk ahhoz hogy egy embert az alapvető jogaiban akadályozzák meg.

Sztem ameddig nem okoznak gondot, nem szabad őket bántani, mégegyszer mondom: ők így lázadnak, hagyjuk őket lázadni, ha így akarnak így is fognak, ha megpórbálják megakadályozni csak mégjobban belelökik ebbe az életfelfogásba, ahelyett hogy inkább befogadnák, és így az illető is rájöhetne h tök fölösleges ez a magatartás.


Az emo az egész világot nézve nem probléma,inkább az ilyen oroszországi politikusok és társaik oldják meg az igazi problémákat, hogy egy fiatalnak se jusson eszébe hogy így lázadjon ez ellen az elcseszett, romlott világ ellen.


Nyilván amiket írok azok nem az elkorcsosult emokra vonatkoznak. Egy 12-13-14 éves picsát aki emonak ÖLTÖZIK, meg kell fogni aztán bedobni a fürdőszobába, ahol összeütheti, meg össze is vagdoshatja magát.

Ők ezt divatból cisnálják,ezeket kell megszorongatni a szülők által. Akik nem fogják fel az emo valódi mondanivalóját azok nem azok és MIATTUK van minden ellenszenv az igaziak iránt IS.

Amikor jobban benne voltam ebben a stílusban, sok atrocitás ért, pl. 180 centis fiúk lökdöstek meg a villamoson -köcsög emo- kiáltozással....ezek után meg nemhogy abbahagytam, hanem csak jobban belemélyedtem, hogy nesztek. szval én tudom miről van szó.

2008. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Véleményem szerint az emók viselkedésének és magatartásának okait a túlságosan elkényelmesedett és automatizálódott világban találhatjuk. Nem azt állítom persze, hogy kizárólag a gyerekek és fiatalok kreativitásának gyér kifejezése váltja ki az össz fiatalkori depressziót, de szerintem ez a tényező nagyban hozzájárul a melankólia kialakulásához. Túlságosan elkényelmesedett az ember; ahogy a mondás is tartja: ép testben ép lélek. Ha minden a fenekünk alá van rakva, kevésbé vagyunk rákényszerülve, hogy lefoglaljuk magunkat különböző tevékenységekkel, és ez hosszútávon észrevétlenül is depressziót okozhat. Egész nap számítógép előtt ülni, vagy sok szemét zenét hallgatni jelenti ma a kreativitást sok fiatalnál. Ha valaki felfrissíti az agyát egy kis klasszikus irodalommal, klasszikus zenével, -filmekkel, művészettel, tuti, hogy könnyebben áthidalja a lelki hullámvölgyeit.

Saját tapasztalatból írok.

2008. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy ti kulturáltan beszéltetek de én nem tok úgy akik emosok sztem egyben homoksak is és hogy többet ne soroljak vége...
2009. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!