Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért van az hogy smink...

Miért van az hogy smink nélkül sokkal szebb arcom van mint sminkkel? És másoknál ez miért van fordítva hogy sminkkel sokkal szebbek mint anélkül?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre ha 3 réteg alapozót használom, műszempillat, meg tenyleg mindent, mintha eltorzulna az arcom úgyhogy felhagytam ezzel a sminkelesi modszerrel. Helyette csak a szem alatti karikaim es egy eltavolitott anyajegy helyet fedem le egy jofajta alapozoval mert ezeken kívül semmi borhibam nincs. Es egyszerűen, természetesen meglepően szép arcom van. Masoknal meg ezt forditva vettem észre, sok smink és gyönyörűek, smink nélkül meg rájuk sem ismerni. Vagy csak én nem sminkelek jol es ha jól sminkelnék egy igazi álom arcom lenne?
2023. okt. 16. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Én pont fordítva vagyok ezzel. :)
2023. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
hat ez igazan erdekes tortenet
2023. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak nem úgy sminkelsz, hogy tényleg előnyös legyen számodra. De ha így is tetszik magadnak az arcod, akkor mi a probléma?:)
2023. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a normális, szolid, szinte láthatatlan smink előnyös mindenkinek. A vastag alapozó és nagy műszempilla feltűnő, de nem szép. A természetes arc szép, de vannak alkalmak, ruhák, amikor fura.
2023. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehet, hogy az a smink nem megfelelõ, így inkább ront mint javít.


Pl nem jó a színe az alapozónak, rossz helyen van a kontúr, nem a szem alakjához illõ a smink, a szemhéjpúder színe üti a színtípusodat...


Egy jó smink kiemeli azt, ami az erõsséged, de nem tompít el és nem maszkíroz el.



Nekem pl egész kamasz koromban borzalmasan állt az összes próbálkozásom, mert akkoriban a napbarnított bõr, és a pasztell szemhéjpúder volt a divat, én meg tél típus vagyok.

Ahogy elkezdtem telítettebb színeket, meg hideg tónusú alalpozót hordani, a probléma megoldódott.

2023. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Így van, nem jól sminklelsz. Vagyis sminkeltél. A mostani a jó. Rá is találtál.

A kevesebb mindig több. Kiemelünk a sminkkel, nem pedig 3 rétegben takarunk. Csak a nagyon zavaró bőrhibákat érdemes elfedni.

Sajnos a vastag smink a nők önbizalomhiányát mutatja be. Nagyon sok vendégem van, lassan el kell végeznem a smink és bőrdiagnosztika mellé egy mentálhigiénés képzést is.

2023. okt. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az volt a baj hogy nem jól sminkeltél.
2023. okt. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%

Mert szar a smink. A vastag alapozóréteg szerintem kb. mindenkit elcsúfít, max képen néz ki jól de valóságban, természetes fényben, mozogva nem. Főleg ha tesznek még rá kontúrt, bronzosítót, highlightert, nagyon el tudja torzítani az arcot. Ugyanígy a túlrajzolt száj, ami sokaknál van.

Nekem nem szokott ilyen vastag sminkem lenni, max fellépésre kenek fel némi alapozót de elég nagy összeget tennék rá, hogy az én fejemet is elcseszné egy ilyen igazi több réteges smink. Pedig szemfestékeket meg rúzst használok, csak ezek az arc cuccok nem jönnek be.

2023. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul csinálod, akkor persze, hogy nem néz ki jól. Kevesebb sminkkel meg kevésbé tudod elcseszni.
2023. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pl az is lehet, hogy azóta más módszerrel dolgozol.



A 2000es évek közepén amikor én kezdtem sminkelni, akkor még az volt a divat, hogy ilyen mousse alapozót szabadkézzel(!!) beledörgölte az ember az arcába. Setting spray, primer nem is létezett, szempilla igen, de kevesen hordták, és borzalmas minõségeket lehetett csak kapni. Ecset se volt divat, ezzel a szivacsos applikátorral csináltunk szemhéjpúdert...Ilyen kondítciókkal noná olyan volt ki mindenki mint a himnuszban a balsors.

2023. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!