Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit csináljak, hogy anyum...

Mit csináljak, hogy anyum megengedje a piercinget?

Figyelt kérdés
Szeretnék orrpiercinget, de anyum nem engedi. Hallottam már mágneses orrpiercingről de anyumnak ez ellen is van kifogása és mellesleg nem tudom hol lehet ilyet kapni... Akiket eddig megkérdeztem nem tudták.
2008. febr. 15. 17:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, mennyi idióta válasz. Nekem 15 éves korom óta van piercingem, most 21 vagyok, egyiket sem bántam meg. Pedig nyolc van. Igaz, hogy én body piercer vagyok :) Na szóval, 14 éves kor felett nem kell szülői beleegyezés. Persze inkább beszéld meg anyukáddal, mert jobb a békesség. Mondd meg neki, hogy ez is csak olyan, mint egy fülbevaló, semmivel sem komolyabb. Ígérd meg, hogy csak nagyon pici ékszert rakatsz bele (vannak olyan orrpiercingek, amik kb. homokszemnyi nagyságúak), aztán ha már megszokta, cseréld ki akkorára, amekkora neked tetszik. Ha a suli miatt kifogásolja, akkor mondd neki azt, hogy van olyan tanár a suliban, akinek szintén van orrpiercingje. Meg hogy valamelyik másik osztályban a legjobb tanulónak van (tehát nem rosszabbak a jegyei, nem húzzák le a tanárok). Aztán meg lehet arról is dumálni neki, hogy ne aggódjon a fertőzés miatt, mert ha szépen letisztítod minden nap a sebet, akkor tuti nem lesz semmi baj.


A mágnesest nem ajánlom. Nekem volt olyan 12 éves koromban, mert nekem sem engedték, hogy legyen. Négyet hagytam el, pl. úgy, hogy tüsszentettem egyet és elrepült, meg elfelejtettem, hogy ott van, orrot fújtam és lepottyant, elgurult a buszon. Nem is nagyon tart a mágnes. De ha venni akarsz, minden olyan boltban kapható, ahol ékszert/testékszert árulnak. Mivel nem írtad, melyik városban szeretnéd megvenni, hiába mondom, hogy a pécsi Silver Stone boltban kapható, mivel nem valószínű, hogy pont itt laksz. De mondom, menj be bárhová, lesz. Pl. Árkád - Apacs Ezüst, ők is árulják, vagy ha valahol éppen nincs, akkor is meg tudják mondani, hol vehetsz ilyet.

2008. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
69%
Én is 17 évesen csináltattam elöször, bár a nyelvembe, és ott nem látszott, és anyuék se tudták, de beletörödtek!
2008. márc. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem majdnem másfél éve van,16 vaok.Először a köldökömbe csináltattam,Anyukám tudtával,majd az begyulladt(gyógyszertári alkohol használata miatt)és ki kellett vennem.ezután csináltattam meg az orromba,Anyukám tudta nélkül,amikor hazamentem elég nagy balhé volt,de kb rá 1-2 napra belenyugodott és ő vett nekem píercinget!Hogy nem gyulladjon be Tetránnal kend be,de csak vékonyan,aztán mikor megszáradt töröld le!SOK SIKERT!
2008. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
úristen....12évesen van piercingje....én úgy akartam 17évesen megcsináltatni,hogy anya ne tudjon róla...elterveztem,és az előtt 2nappal mondtam anyának hogy szeretnék piercinget,és azt mondta hogy okés:) meglepődtem:) én a legelitebb helyen csináltattam,és oda kellett szülői beleegyező nyilatkozat...szal ne csináltass a tudta nélkül...beszélgess vele erről!de előtte mosogass el meg ilyenek:D
2008. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
KONYOROGJ!
2008. nov. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
én 13 évesen csináltattam orr piercinget és nem bántam meg azóta már van másik is meg tetkom is,imádom ezeket :) a mágneses piercinget orrba nem ajánlom,mert veszélyes...amúgy Eldorado-ban lehet kapni!! Anyukáddal kapcsolatban mi itt neked nem tudunk segíteni,mert nem ismerjük h mennyire lenne hajlandó beleegyezni,de 18 éves kor alatt a piercinghez nem kell szülői engedély,csak a tetováláshoz.De sztem mindenféleképpen beszélgess anyukáddal erről és próbáldd meggyőzni.remélem sikerül.szia
2010. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!