Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha a kontaktlencsét a smink...

Ha a kontaktlencsét a smink eltávolítása ELŐTT kell kivenni, hogy csinálom meg, hogy ne kerüljön a smink a szemembe?

Figyelt kérdés
Hiszen, mikor leveszem, óhatatlanul hozzáérek az ujjaimmal a szempillámhoz, szemhéjamhoz, és ezek bele is kerülnek a szemembe, és a lencsébe is.

2012. aug. 3. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem még nem volt ilyen... de egyébként utána tisztítsd le a lencsét, aztán ennyi.
2012. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Épp ezért kell először a sminket lemosni, és utána kivenni a lencsét. Mindig is így csináltam. Ha fordítva próbáltam akkor mindig összekente a smink a lencsét, nem tesz túl jót neki, főleg ha olyan ami le sem jön róla.
2012. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De a sminklemosó belekerülhet a szembe,ha előtte mosom le.nem?
2012. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

1. kontaktlencse betétel

2. smink

este pedig:

1. kontaktlencse kivétel

2. smink lemosása


Nem mondták el optikában? Én is az előtt veszem ki a kontaktlencsémet, mielőtt lemosom a sminket.

Mutató és hüvelykujjal veszed ki, és csak a többivel érsz sminkes területre (amikor megfogod a szemhéjad). Azzal a két ujjaddal csak a lencséhez érsz. Nem értem mi a gond.. Ha jól lefogod a szemhéjad, akkor nem lesz a lencse sminkes.

Kezdő lencsés vagy?

2012. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam meg, és ma jutott eszembe ez a kérdés.
2012. aug. 3. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jobbkezes vagy, akkor a bal kezed középső ujjávak fogod meg a szemhéjadat, a jobb kezed középső ujjával az alsót, a jobb kezed mutató és hüvelyk ujjával a lencsét. Ha így veszed ki, semmi smink nem kerül a lencsére.
2012. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki is hogy először mossam le a sminket és utána vegyem ki. Nem értem itt miért fordítva mondják egyesek. Nekem úgy logikus, hogy előbb lemosom. A sminklemosó hogy kerülne a szemembe?? Még véletlenül se sikerült még soha a szemembe belemosni a sminket. Viszont ha sminkkel veszem ki a lencsét akkor mindig olyan lett tőle.
2012. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!