Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a sminkelésre?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Még sosem sminkeltem magamat komolyabban, régebben alapozót használtam, de már egy jó ideje azt sem, már több éve semmi. Nincs túl sok önbizalmam, viszont reálisan tudom, hogy szép arcom van, csinos vagyok, smink nélkül is bátran tudom magamat vállalni. Sokan így is azt hiszik, hogy például ki van húzva a szemem, pedig nem, egyszerűen csak nagy, és hozzá dúsak a szempilláim. Valahol szeretném elkezdeni a sminkelést, persze csak halványan, de egyszerűen nem merem. Attól tartok, hogy nevetséges leszek, vagy hogy ez nem is való nekem. Megmagyarázom, hogy túl drágák a dolgok ehhez, és mindig lebeszélem magamat róla. Aztán meglátom a többi lányt sminkkel, és elfog a rossz érzés. Ti hogyan kezdtetek bele? Másnak nincsenek ilyen "gondjai" ezzel kapcsolatban? Hogyan tudnám rávenni magamat?

2013. dec. 15. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam ezzel, aztán rávettem magam. De még mindig örülök ha hétvége van és nem kell sminkelni. :D
2013. dec. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne sminkelj, főleg ne akkor ha amúgyis szep vagy. Semmi értelme ezzel elrontanod a borodet:)
2013. dec. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok én is :)

Én sem használtam sosem túl sok sminket, sőt...

Gimi alatt korrektort, de alapjában véve semmit. Maximum ha fotózás volt vagy bál/buli. De ami van sminkcuccom, arra ügyelek, hogy jó minőségű legyen. Nem mindegy, milyen anyag kerül az arcomra, szememre, stb...

Jelenleg egy hónapban egyszer sminkelem ki magam. Múltkor csak annyi volt, hogy szempillaspirállal végigmentem a pilláimon, mert a végül szőkés és nem nagyon látszik. De férjem egyből megjegyezte, hogy nem kell az, anélkül is gyönyörű vagyok :) Mondjuk sokan mondják, hogy szép az arcom, de sok dolgon lehetne változtatni, például kis szemeim vannak és azokat kiemelni, de így ez elmarad. Egyébként én nem érzem emiatt rosszul magam.

Szerintem elsőként szerezz be jó minőségű szemceruzát vagy tust, szempillaspirált, szemhelyárnyalót és mehet a kísérletezés :)

2013. dec. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! :)

Tényleg nem akarok állandóan ezzel foglalkozni, meg amúgy sem vagyok az a típus, aki 1 órával előbb felkel reggel, csakhogy minden hajszál a helyére kerüljön, és a bőröm csodásan tökéletes legyen. :D

Oké, köszi, én is valami tusra gondoltam első körben. :) Nekem is mondja a párom, hogy smink nélkül is szebb a bőröm, a szemem, mint más lányoknak sok sminkkel, tényleg nem ez lenne a cél, csak egy kicsit jobban ki szeretném emelni a dolgokat, mert azért mégsem ugyanaz a kettő. Úgy érzem, mintha kihagynék valamit az életemből, mintha kimaradna valami. Hogy majd ha elkezdek állásinterjúkra járni, meg dolgozni, akkor emiatt nem tartanak elég "igényesnek", és stb...

2013. dec. 16. 00:48
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát ha használtál alapozót akkor nem vagy teljesen tudatlan a téren. ha az a része megy, akkor szem sminket könnyű megtanulni. vannak youtubeon videók, rengeteg kép a neten. először valami szolidabbat, aztán mehetnek a bulis sminkek. rúzs/szájfényből is először valami halványabb rózsaszínt választanék a helyedben. tükör előtt próbálgasd. arra figyelj csak, h egyszerre vagy a szádat v a szemedet hangsúlyozd, ill. ha a rúzsod erősebb vörös akkor a szemed ne legyen színes.

mindenképp legalább a középkategóriából (Max Factor, Maybelline, Loreal Rimmel stb) válassz mert egy rossz minőségű sminket nehezebb használni is.

2013. dec. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kellene napi szinten. Amit rákensz a bőrödre, mind kemikália, fölösleges, ha szép a bőröd. Akkor csak egy megfelelő hidratáló kell és kész. A szemedet viszont kihúzhatod+spirál. Szerintem a többi sminkelt lány meg téged irigyel, hogy smink nélkül is szép vagy.
2013. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angollal hogy állsz? Én konkrétan a youtube-ról tanultam meg sminkelni, sok jó videó van. Persze a nagy része túl erős nappali sminknek, de a technikák jól elleshetők belőlük. Ezek a csatornák jók, tényleg profik:

http://www.youtube.com/user/lisaeldridgedotcom/videos?flow=g..

http://www.youtube.com/user/pixiwoo/videos?flow=grid&view=1

http://www.youtube.com/user/MakeupGeekTV/videos?flow=grid&vi..

Alapozót szerintem ne használj, ha szép a bőröd. Esetleg egy kis korrektort szem alá, vagy ha vannak kisebb bőrhibáid. Egy kevés átlátszó púderrel tudod fixálni. Szemceruzából is vehetsz pl. szürkét vagy barnát, azok nem olyan erősek, ha nem szeretnél feketét. Egy szemhéjalap még elkel, meg természetes színű szemhéjpúderek, hogy a technikákat megtanuld. Feldobsz egy kis spirált, a szádra valami természetes színű szájfényt, és kész. Először még ne a tussal kezdd szerintem, mert az a legnehezebb, bár ebben nem tudok tanácsot adni, mert én azt egyáltalán nem használok, csak minden mást. :D

24/L

2013. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tok jo, hogy realisan latod a dolgokat. Valoban, sajnos mar nezik az interjun is, hogy foglalkozik-e magaval egy no.

Persze, ez nem azt jelenti, hogy reggelente 1 oraval elotte fel kell kelned. Eleg 15 perc :)

Az alapozoval nem ertek egyet. Az alapozonak sok ertelme nincs a hetkoznapokban, plane ha szep a borod. Estere, buliba mindenkeppen javaslom. Nappal egyebkent is fennall az eselye, hogy "maszkot" varazsolsz az arcodbol az alapozoval. Nagyon sok olyan fiatalt latni, akik felteszik az arcukra es az allcsontuknal veget er a terkep. Ez egyreszt a jo alapzo marka fuggvenye is es a megfelelo szine is. (ha jo a szin, a nyakadra csak ritkan kell menned)

Alapozonal nagyon fontos, ha megis a napi viselet mellett dontesz, hogy hetenre legalabb 1-2x radirozz!


Ajanlom a BB kremet, mert amugy ad egy kis ude szint az arcodnak igy telen s ez is egy kis fedest biztosit, plusz alapot, ha meg rakensz pl. szemhej pudert. A szemen minden keppen kellene por pudert -halvanyat- hasznalni es arra a szint, mert itt hajlamos a szem a bezsirosodarsa es a sok festekbegyulik a szemzugba, rancokba, s az nem attraktiv.


Amikor en interjuztatok, a tust nem reszesitem elonyben. Az egy esti viselet, eleg meresz. Nappal a vonasaidat csak erositeni kell. Ha meg a tushoz (vagy eros szemfestekhez) ruzs is parosul, akkor esik az ember tulzasba, a tipikus "kikent-kifent" mondas..Ja, es akkor meg ehhez jon az arcpir is. De miert akarnal tust, amikor eleve szep az ive elmondasod alapjan, mas is kerdi, ki van-e hozva valamivel.


Tudom, mar sokat irtam, osszessegeben szerintem nezz a tukorbe: a szemoldokom szep, rendezett, szine megfelelo a borodhoz/hajadhoz? Ha kocos, akkor egy szemoldokszedes nagy csodat muvel, kinyitja a tekintetet. A masodik fegyver es aminek egy no taskajaban lennie kell, az a szempillaspiral. (mellesleg, a tusnal pedig Kotelezo a spiral :) )

3. arcpir. Ezt is a borod, hajad es szemed szinehez valaszd -es estere kell csak eroset hasznalni!

4. szajfeny


Voila, es van is sminked meg nincs is, szep vagy es termeszetes


kuldok 2 linket, az egyiken, hogy milyen formaju ar arcod+arcpir felhelyezes -valogass kedvedre, nyilvan amugy eleg eros a tulzas, hogy jobban szemleltesse, mit hova kell. A masik egy natur smink, ki van festve, de megsem az az Ursiten dolog.


Remelem segithettem :)


1. [link]

2. [link]

2013. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hű, nem gondoltam volna, hogy ilyen jó kis válaszokat kapok, köszi szépen. :)

5.: Hát igen, próbálkoztam az alapozóval, de általában sosem kentem az egész arcomra, maximum néhány problémásabb pontra, aztán annyi.

6.: Igen, nem is akarnám mindennap csinálni, de úgy látom, hogy ez sajnos már elvárás egy nőtől. :( Hiába, hogy tényleg mondják, hogy minek nekem szemceruza, minek alapozó, de közben reggelente azért igencsak karikás a szemem, sápadt a fejem, száraz a szám, szóval látom én a hibákat.

7.: Hm, te is beletaláltál ezzel a youtube-os sminkelős videókkal, mármint látom, hogy többen is ajánlják, meg ráadásul én is szoktam nézegetni ezt-azt. :) De valahogy olyan rossz érzésem lesz, miközben ilyeneket nézek, mintha tényleg lemaradtam volna valamiről. Valahogy hiányzik belőlem a magabiztosság. Mindenesetre köszi a linkeket, az angollal jól állok, szóval valószínűleg nagy segítségek lesznek.

8.: Nagyon jó ötleteket mondasz te is, és köszi a linkeket. Én is BB krémre gondoltam, szemceruza, talán egy minimális szemhéjfesték, meg a pirosító. Esetleg a szájfény. Tényleg a természetesség lenne a legfontosabb nekem is, az ilyen "no makeup makeup" nekem tökéletesen megfelelne. De egyébként ugye? Ahogy írtam a hatos válaszolónak is, kicsit úgy érzem, mintha ez egy elvárás lenne a lányok felé. Mindenhol látom ezeket a sminkelős videókat, meg körülöttem a többieket, és ezektől lesz rossz érzésem. Kicsit kevesebbnek érzem magamat(amúgy sem vagyok túlcsordulva önbizalommal...). Szóval tisztában vagyok vele, hogy interjúknál, munkahelyen ha nem is kikötés, de elvárás lesz egy gyenge smink.


Még egyszer köszi. :) Kíváncsi voltam, mások hogy állnak ehhez az egészhez, vagy esetleg teljesen hülye vagyok, hogy ilyeneken gondolkodok 21 éves vénlányként, de kicsit megnyugodtam. Ment mindenkinek a zöld kéz. :)

2013. dec. 16. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Megneztem az ajanlott videokat en is, hat azert.. a 2. a pxiwoo..azert kicsit tulzas. Szilveszterre tokeletes azert :)


Sztem is maradj a szempilla spiralnal, egy pici pirositonal, szajfenynel, es kesz!!

Azert ne erezd magad rosszul, mert nem rossz dolgot csinalsz :) te is jol fogod erezni magad remelhetoleg, ha jol csinalod es nem neznek furcsa szemparok rad :)

Hetes

2013. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!