Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Gél lakk alapra, hagyományos...

Gél lakk alapra, hagyományos lakkozás?

Figyelt kérdés
Ha gél lakk fölé lehetséges hagyományos lakkal lakkozni? Kell a 4 réteg mindenképp? Megszárad? Ha valaki esetleg így készíti tudna márkát ajánlani?

2014. szept. 1. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezt senki nem készíti így, a gél lakknak éppen az a lényege, hogy a körömlakk helyett használjuk, mert tartósabb. Persze otthon nyugodtan ráfesthetsz körömlakkal, én ezt a verziót még sosem próbáltam, de elvben tartósabbnak kell lennie a körömlakknak, ha a gél lakk alapra kened,. Épített műkörömnél is sokkal tartósabb a körömlakk, hetekig is fent marad. A gél lakk zselé és körömlakk keveréke, szóval szerintem működni fog. A 4 réteg az nem tudom mi, én 2 rétegben szoktam lakkozni.
2014. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2 réteg átlátszót szoktam ilyenkor kenni a vendégnek, kötés után fixálom, majd lakkozom. Nálam sokan kérték így, mert a színt cserélhették, de a géllakk megmaradt alatta.
2014. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is ilyesmire gondoltam. A két átlátszó lakkozás az két alapozó&fedő réteget jelent?
2014. szept. 1. 11:13
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Tudomásom szerint, kellő előkészítés (fertőtlenítés, zsírtalanítás után a körömre kerül egy réteg alapozó, illetve alapozó&fedő lakkzselé, majd lámpa, majd színes gél lakk, majd lámpa, majd a második réteg színes, majd lámpa&majd a fedő, illetve alapozó&fedő lakk, lámpa és végül fixálás. De léteznek tudtommal alapozó réteget nem igénylő gél lakkok is, illetve olyanok is amiket nem kell fixálni.

2014. szept. 1. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
4 1-es vagyok, köszi, körmös vagyok, szóval a gél-lakk részét tudom , a körömlakkozásra értettem a 4 réteget és azt nem értettem (még reggel van nekem :) Amúgy gél-lakknál nálam:fertőtlenítés,buffer (reszelő), nail prep, savas primer, base gel, gel lakk 2 rétegben és fedő gél lakk. Ez a crystal nails-es verzió. Valóban van olyan cucc ami helyettesíti a primert, stb., de nem vált be.
2014. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#1:

Hagyományos lakkozásnál is alap, 2 szín, és fedő réteg van...

2014. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A két átlátszó réteget nullással szoktam kenni. Most, hogy ez hagyományos, vagy One Step, az már lényegtelen, utóbbit nem kell fixálni.
2014. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
6 Én nem ismerek olyan körmöst aki használna körömlakkot, én sem használok. Az okj-n tanították az biztos, igazából nem emlékszem rá. Amikor régen magamnak csináltam, általában 2 réteg lakkot és egy réteg körömerősítőt tettem a tetejére, nyilván lehet hozzá alapozót is kapni, de szerintem felesleges, mivel úgysem tartós a lakkozás, csak ha műköröm zselére viszed fel, de azért lássuk be az sem néz ki úgy, mint egy szépen megépített, színes zselével bevont, fényzselézett műköröm (ami persze saját köröm is lehet), vagy akár a színes gel-lakk.
2014. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam sok a lakkozós vendég, fiatal, idős egyaránt.

Alaplakk pedig azért kell, hogy ne fogja be a körmöt a szín.

2014. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!