Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyire nehéz barna szemből...

Mennyire nehéz barna szemből kéket csinálni?

Figyelt kérdés
Apunak annyira szép kék szeme van, de anyunak barna. Illetve anyai ágon papámnak is kék, de nekem mégis barna lett (tudom, nem nagy meglepetés, mert ha az egyik szülőnek barna van, akkor általában az dominál). Engem ez nagyon zavar egy ideje. Kontaklencsével (lehetőleg olyannal, ami nem annyira mű hatású), vagy akármi mással lehetne kék szemem?

2016. febr. 27. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetne, de annyira felesleges. Inkább békélj meg a külsőddel. A szemszín annyira lényegtelen, drága és macerás kontaktlencsével szórakozni, más módszer meg tudomásom szerint nem létezik a szemszín megváltoztatására (javítsatok ki, ha tévedek).
2016. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hallottam egyről, de tippre csak USÁban van, ott is kísérleti státuszban, de állítólag képesek a barnából kéket csinálni mivel ha jól olvastam a kék a barna egy mutációja és minden barna szemű kék is a barna alatt... vagy valami ilyesmi
2016. márc. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez erdekesnek hangzik. Nem emlekszel ra, hol olvastad?
2016. márc. 11. 01:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem :/
2016. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Kontaktlencsét nem ajánlom hosszútávra. Elég sok munka van vele, újat venni havonta / félévente / van éves is de szerintem a pár hónaposak a jók, meg higiénikusabb is, ráadásul tisztán is kell tartani.


Műtéti úton állítólag lehetséges a szem színének változtatása. Egy az, hogy rohadt drága, kettő, hogy Magyarországon nem hallottam még róla, hogy lenne lehetőség erre. No és nem utolsó sorban a "műtéti" videók láttán, köszönöm, jó a saját szemszínem xD


De olyan legenda is kering, hogy betegségek hatására is változhat (ugyan kis mértékben) a szemszín.


Egyébként ugyancsak kismértékben változhat a szemünk színe, stressz, hormonok, és öregedés hatására is. De nyilván nem barnából kékre :D

2016. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2018. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!