Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Körmösök, hozzáértők! Bele...

Körmösök, hozzáértők! Bele merjek vágni otthon?

Figyelt kérdés

Ismerőstől kaptam egy UV-lámpát, és gondolkoztam, hogy akkor csinálok magamnak műkörmöt. Semmi komolyabb dologra nem gondoltam, csak saját köröm megerősítésére zselével, és azt befedném pl gél-lakkal. Ehhez milyen termékeket, előkészítő folyadékokat kell beszereznem?


+1 kérdés: gél-lakk helyett olyat lehet, hogy ha már rajta van a körmön egy réteg átlátszó zselé, megkötött, és utána befedem egy réteg színes zselével, megköttetem, majd megint egy vékony réteg átlátszó?

Nem, nem szeretnék körmös tanfolyamra menni, nem látom értelmét csak emiatt.

18/L



#műköröm #zselé #gél lakk #saját köröm megerősítés
2016. ápr. 24. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
ne szeinrtem
2016. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Ne. Nem értesz hozzá, szétreszeled a körmöd, ha nincs mázlid, még be is gombásodsz.
2016. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előbb lenne tiszta algás a kezed mondjuk. Nagyon sok minden kell hozzá a fertőtlenítőktől az előkészítőanyagokig... ha most leírnánk mindent és összeadnánk, hogy mi mibe kerül, akkor te is belátnád, hogy inkább megérné kiadni az x ezer forintot gél lakkra :) így biztos, hogy nem sérül a körmöd, nem lesz vele gondod és nem kell rettegni ásókától :D
2016. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is így kezdtem.

Először hobbiból... kérdezőskodtem mire van szükség először csak gel lakkoztam majd vásároltam zseleket is. Ha van türelmed és kis kézügyesség meg tudod csinálni magadnak nem arról van szó de tényleg hogy megvegyél mindent ami kell abból 2 évig járhatsz szinte kormos hoz.

Na de nekem tetszett a dolog és elég jól is sikerült (persze csak magamnak készítettem kormoket) aztán jöttek az ismerősök hogy neki is neki is neki is....és bevállaltam. ..ekkor vettem észre hogy ha magadon kívül akár 1 embernek is kormozozol kötelező a kurzus! !! Ahány ember annyi korom forma ízlés és elválás ...

Úgyhogy én is beiratkoztam és úgy már szakma lett.

De saját maganak aki szeretne és van kedve, pénze nem értem miért nem csinalhatna otthon...Légy figyelmes és mindenképp az elején kérd ki a véleményét minden lépésekről a korom építés során egy hozzá értő véleményét.

2016. máj. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én évekig jártam körmöshöz géllakkra, de senki sem tudta igazán tartósra megcsinálni (körömerősítéssel sem), aztán átálltam arra, hogy magamnak csinálom, és boldog vagyok vele.


A youtube-on nagyon sok hasznos videó van, ezek jelentős része nem márkakötött, de érdemes úgy csinálni, hogy kiválasztasz egy márkát, és abból veszed meg az alapvető dolgokat, csak utána kezdesz kutakodni, hogy mi mivel kombinálható.


Én Crystal Nails termékeket használok, ebből géllakkozáshoz az alap:


- nail prep/spray prep, primer, acid free primer

- base coat/gel

- easy of hardener gel (ezt szokás használni géllakk alá, ha a saját körmöd gyenge, és emiatt azon nem tartós rajta a géllakk önmagában, nem építőzselét)

- színes lakk 2 réteg

- easy off top coat


eszközök:

- körömbolyhozáshoz a legfinomabb buffer, van a CN-nek külön erre kifejlesztett cucca, ami tényleg csak bemattítja a körömfelszínedet

- reszelők (egy nagyon durva és egy 180-as)

- lámpa (neked már van)

- ecset (kicsi, hogy ha kimész a körmödből a lakkal, akkor acetonba mártva le tudd törölni köttetés előtt -- ha bőrhöz ér a géllakk, akkor fel fog válni hamar)

- acetonos körömlakklemosó

- isopropyl alkohol


A folyamat annyi, hogy formára reszeled a körmöd, bemattítod a felszínét a finom bufferrel, utána rákened a fenti sorrendben az előkészítőket.


Utána base coat, lámpa, hardener, lámpa, szín, lámpa, szín, lámpa, top gel, lámpa, teteje letöröl alkohollal.


Leszedés: durva reszelővel lereszeled a színt (tehát a hardenert és a base gelt nem), utána alufóliába acetonos vattát teszel, azt a körmödre illeszted, és 15 percig otthagyod. Utána le tudod tolni a cuccot a körmeidről anélkül, hogy az élő köröm közelébe kéne menni reszelővel. Elvileg a szín is oldódik, gyakorlatilag nem.


Ahogy a többiek írták, a fertőtlenítés és a higiénia a legfontosabb végig. Eszközöket, környezetet, mindent. És nem adunk kölcsön senkinek semmit, és nem dolgozunk kölcsönkért cuccokkal.

2016. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!