Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen fontosabb sminkcuccok...

Milyen fontosabb sminkcuccok vannak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Eléggé kezdő vagyok ebben a témában, nem igazán szoktam sminkelni, de mindig furán érzem magam, amikor a barátnőim mutogatják nekem a különféle sminkes cuccaikat. Ha valaki nagyon képben van ezzel kapcsolatban, akkor adhatna nekem egy gyorstalpalót, és nagyon megköszönném. ( azért a legalapabb dolgokkal képben vagyok: szempillaspirál, korrektor, szájfény, rúzs, szemceruza, alapozó, púder, de kb ennyi)

2016. jún. 22. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...

Mivel csak most kezdesz sminkelni én azt mondanám használj BB krémet, amiből személy szerint a Garnier BB krémet ajánlom :) mert ez még talán jot is tesz a bőrödnek

Ha még életedbwn nem sminkeltél kontúrozni nem hinném hogy fogsz =D

De bronzosítót (Essence sun club bronzer jó és ugye olcsó, gondolom nem akarsz vagyonokat rászánni) es pirosítót (Max Factor) tehetsz fel

Szemhéjpúdert ha szeretnél használhatsz

De egyszerűbb a tus meg szempillaspirálkombó

Illetve ha szeretnéd a szádra vmi

Csak kezd el probálgatni mi tetszik neked :) van olyan ember aki természetellenesnek látja magát meg akkor is ha natur smink van rajta =D mondjuk én nem ez a kategoria vagyok xd

Nezz youtube-on videokat

Nagyon jok vannak fent

Kathleen lights (remélem igy itja a nevét) nagyon jo videokat csinál

Illeztve Shaanxo is nagyon úgyes, Lauren Curtis, Jacklin Hill

2016. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Mostanában nagy divat a kontúr én is szoktam használni ezt a módszert.Rengeteg sminktermék van fel se lehetne sorolni az összeset.:D de én leírok neked jó párat ami nekemis van és nézz utánuk nyugodtan. De ajánlok neked egy oldalt: krémmánia.hu ezen az oldalon van minden és még vélemények is a termék alatt. Na szóval próbálom sorrendbe írni.

Primer,korrektor,kontúrpaletta,alapozó,szemhéjtus,szemhéjpúder, szemöldökpor,szemöldök formázó zselé, szemceruza,szemöldökceruza,fixálópúder,szempillaspirál,műszempilla(soros,szálas), pirosító,bronzosító,highlighter(krémállagú,por),szájfény,szájkontúr ceruza,rúzs(matt,csillogós),fixáló spray. Remélem segítettem. Egy kozmetikus tanuló/17L

2016. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2016. jún. 22. 13:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem midig dicsérik a sminkem és kérdezik mindig hogy honnan tanultam. A válaszom : Youtube-on rengeteg csaj van akik smink videókat töltenek fel , és nagyon jól bemutatják mit hogyan kell és milyen termékeket használj! Ha érdekel kik a legjobb "smink tanítók" youtubeon csak irj üzentet szivesen leírom!
2016. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Primer: ez az "alapozó alapozója", azért szokták használni, hogy az alapozó ne közvetlenül a bőrrel érintkezzen, illetve tovább fennmaradjon. Én speciel nem szoktam használni, sokan igen, de szerintem egy jó hidratálókrémmel és egy jó minőségű alapozóval ki lehet váltani. Általában krém- vagy gélállaga van.

Alapozó: gondolom, ezt nem kell ragoznom, a bőr egységessé tételére, és a kisebb bőrhibák elfedésére használják. Van belőle folyékony, habállagú, porállagú, és ásványi. Bőrtípustól függően más és más az ideális.

BB, CC krémek: a BB krém egyfajta színezett hidratáló, nem biztosít akkora fedést, mint egy alapozó, a CC krém pedig hasonló a BB krémhez, azzal a különbséggel, hogy ez elvileg színkorrekciós (pl. eltünteti az arc pirosságát). Nyáron én ezeket preferálom, kényelmesebb viselet, nem olyan nehéz, mint egy alapozó, természetesebb hatású, ráadásul a legtöbb BB, CC krémben fényvédő is található.

Korrektor: ebből van folyékony és krémállagú is (ezt lehet tégelyben, illetve "rúzsformában" is kapni). A folyékonyt többnyire a szem alatti karikák elrejtésére használják, a krémállagút pedig a bőrhibák elfedésére. Én a krémállagút szeretem az alapozó alá felvinni, a folyékonyt az alapozó fölé viszem fel, és úgy dolgozom össze, de sokan mindkettőt az alapozó fölé viszik fel.

Púder: a smink fixálására, illetve a bőr átfényesedésének megakadályozására használják (ez főleg zsíros és kombinált bőrűek számára fontos), van belőle pressed és loose formájú. Én a pressed-et preferálom, számomra az a kényelmesebb.

Szemöldökformázók: a nevükben is benne van, a szemöldök formázására, kiemelésére használják. Ennek több formája van, van gél állagú, pomádé, szemöldökceruza, szemöldökfilc, illetve szemöldökspirál is. A sötét hajúaknak ajánlatos a hajuknál 2-3 árnyalattal világosabbat, a világos hajúaknak pedig 2-3 árnyalattal sötétebb színű szemöldökformázót választani.

Eyelinerek: ebbe tartozik a szemceruza, és a szemhéjtus is. Szemhéjtusból is van többféle, van folyékony, filces, illetve gél állagú is. Kezdőknek általában a filcest vagy a gél állagút szokták ajánlani, mivel ezekkel könnyebb szép tusvonalat húzni.

Szemhéjpúder: ebből is van többféle állagú, krémes, habállú, ceruza formájú, illetve porállagú, ezek is a szem kiemelésére szolgálnak.

Szemhéjalap: a szemhéjpúder "alapozója", arra szolgál, hogy beletapadjon a szemhéjpúder, és tovább fennmaradjon. A krémállagú szemhéjpúderek egyébként sok esetben jól funkcionálnak szemhéjalapként is, így azok alá nem feltétlenül szükséges szemhéjalapot tenni, de egyébként érdemes befektetni egy jó minőségűbe.

Szempillaspirál: a szempillák kiemelésére szolgál, lehet kapni belőle többféle keféjűt is (szilikonos, hagyományos, illetve a formájuk is változatos), érdemes többet kipróbálni, és úgy megtalálni a megfelelőt.

A rúzsról meg a szájfényről nem tudok mit elmondani, mindkettő a száj kiemelésére szolgál. Rúzsból lehet kapni manapság folyékony rúzsokat is, ezek általában mattra száradnak, és szerintem sokkal könnyebben kezelhetőek, mint a sima rúzsok, imádom őket. Ezentúl még lehet kapni rúzsceruzákat is (nem összekeverendő a szájkontúrceruzával).

Szájkontúrceruza: én akkor szoktam használni, ha erősebb (főleg vörös) rúzst teszek fel, mivel így sokkal kevésbé hajlamos elmászkálni, valamint sokkal szebben tudom felvinni. Van, hogy az egész számat beszínezem vele, és erre viszem fel a rúzst, így sokkal tartósabb és szebb lesz a végeredmény.

Kontúr, highlighter: ezt a kettőt általában együtt szokták alkalmazni. Kontúrt az arc vékonyítására használunk, azon arcrészek alá, köré tesszük, amiket szeretnénk kihangsúlyozni (pl. az arccsont alá), míg a highlightot azokra tesszük, amiket szeretnénk kihangsúlyozni (pl. az arccsontra, száj fölé, orra). Lehet kapni porállú és krémállagú kontúr, illetve highlight termékeket is.

Pirosító, bronzosító: az arc almácskáira tesszük, illetve szerintem a természetes hatás érdekében érdemes az orr hegyére, illetve a homlokra is tenni egy picikét. Sokan a matt bronzosítókat amúgy kontúr helyett használják, kezdőknek könnyebb is ezzel dolgozni, mint egy krémállagú termékkel.

Setting spray-k: ezek a smink fixálásra valók, arra szolgálnak, hogy az egész smink úgy, ahogy van, fennmaradjon az arcodon.


Szerintem nagyjából mindent érintettem, ha eszembe jut még valami, akkor írok. Azért írtam egyébként azokról a cuccokról is, amiket említettél, hogy tudod, mire valók, mivel ezekből is van többféle, és nem tudom, mennyire vagy tisztában velük, illetve így éreztem kereknek az egész hozzászólásomat.

2016. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok, még valami: én is azt ajánlom, hogy nézegess youtube-os beauty gurukat, én rengeteg mindent lestem el tőlük, és engem is sokan szoktak dicsérni a sminkem miatt. :D Mivel kezdő vagy, keress rá arra, hogy "no makeup makeup tutorial", illetve "back to school makeup tutorial", mert ezekben természetes hatású sminkek elkészítését szokták bemutatni. Egyébként szerintem érdemes alapozóból/BB, CC krémből kicsit jobb minőségűre befektetni- Nem feltétlenül Chanel kategóriára gondolok, elég egy drágább drogériás, pl. Bourjois, L'Oreal is, bár számomra a világ legjobb BB-je az Eveline BB krémje volt, ami durván 1500 Ft-ba került, de ezt sajnos kivonták a forgalomból. :( Szemhéjalapból is érdemes a drágábbat venni, pl. Artdeco, NARS (bár ehhez hozzájutni kicsit problémás Magyarországon, de Artdeco-t pl. Müllerben, Douglasban lehet kapni), arra már feltehetsz bármilyen olcsóbb szemhéjpúdert, ugyanúgy tartós lesz. A többi egyéni preferencia kérdése, kinek a drágább, kinek az olcsóbb válik be.
2016. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, hogy ők ilyen kontúr Barbie-nak nyalják ki magukat, vagy normálisan sminkelnek.
2016. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kezdő vagy szerintem a legalapabb, amit tudnod kell az az alapozó, korrektor esetleg külön egy a pattanásokra és egy másik folyékony a szemalatti karikákra, púder, aztán, hogy ne nézz ki hullának egy kis bronzosító vagy pirosító (akár mind a kettő, ha ésszel csinálod), aztán a legfontosabb az a szemöldök formázása, amihez kezdésnek a ceruzát ajánlom, de ha ügyesebb vagy, akkor inkább a zselét, mert azzal lehet a legtökéletesebben megformázni a szemöldököd, és itt is a mértékletességre kell törekedni, hogy csak a hiányos részeket töltsd ki plusz adj egy kis színt a szemöldöködnek, ha fakó vagy nem egyezik a hajad színével, aztán használhatsz szemhély tust, amiből kezdésnek a filceset ajánlanám, ha extrémebb sminket szeretnél, akkor vehetsz szemfestékeket, de inkább palettát vegyél, mert arányában olcsóbb, mint egyesével megvenni őket, aztán szempillaspirál és egy a bőrödhöz illő rúzs és már kész is a tökéletes kezdő készlet :) Remélem tudtam segíteni :)
2016. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2016. aug. 21. 22:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csak szemcerkát körbe és szájfényt használok, de ezeket mindennap.

A szemceruza: ha nagy a szemed(mint nekem, tudod, olyan Mila Kunis-os), akkor fesd körbe; de ha viszont húzott, kicsi kis ázsiai szemed van, akk csak alulra v csak felülre fesd.


A szájfény: ez mindenkinek jól áll, mert aki természetes valójába is szép, annak nem kell 6 kiló festék, mint pl élénkrózsaszín rúzsok, türkizzöld szemfestékek stb.


Én 14 éves korom óta csak ezeket festem magamra: szemcerka, szájfény.


20/nő

2019. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!