Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az orvosi fém és a nemesacél...

Az orvosi fém és a nemesacél ugyanaz?

Figyelt kérdés

Fémallergiás vagyok, és eddig nem hordtam ékszert. (Egy aranyfülbevalóm van csak, ami mindig rajtam van, azt az egyet bírja a bőröm.) De nemrég hallottam, hogy a fémallergiások orvosi fémet is hordhatnak. Neten rákerestem, és az orvosi fém mellett egy csomó nemesacél ékszert is kidobott, és tudom, hogy a nemesacél orvosi acélból készül. Az lenne a kérdésem, hogy akkor az orvosi fém és a nemesacél egy és ugyanaz? Vagy ha nem, akkor a nemesacél okozhat a fémallergiásoknak bőrirritációt?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. aug. 24. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Az orvosi fém többnyire nem (vagy alig) korrodáló, testben hagyható ötvözet, van benne titán, palládium, platina, tantál, és számos egyéb ritka fém.
2016. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy ugyan az a kettő. Nekem csak a fülem érzékeny, arany fülbevalòn kívül semmit sem viselt el, de kipróbáltam a nemesacél fülbevalókat is és semmi bajom nem lett tőle, szóval szerintem bátran próbáld ki :)
2016. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a nemesacél a fémallergiás bőrnek nemjó?
2016. aug. 24. 17:34
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, nem vettem észre a második válaszát, úgy írtam. Akkor kipróbálom, köszönöm!
2016. aug. 24. 17:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Orvosi fém általában sima acél plusz 1 kis nemesfém. A másik pedig egy minőségjelző, mintsem tulajdonság. Az ötvözeteknél kis %-ban szokott jelen lenni a drágább fém, mert felesleges a nagyobb. Amúgy nézz bőrt, műanyagot.
2016. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi fémet egész véletlenül nem műtéteknél használják, a nemesFÉMET pedig ékszereknél?
2016. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!