Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért van az hogy az értelmísé...

Miért van az hogy az értelmíségi, tanult, művelt rétegek között kevesebb a tetoválás?

Figyelt kérdés
Nyilván én is ismerek tetovált orvost, tanárt, ügyvédet mérnököt, de valahogy sokkal kevesebb közöttük akin tetoválás van. Egy munkáson egy vendéglátásban dolgozón, ez rendőrön stb. sokkal gyakoribb a tetkó
2023. máj. 29. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

A legtöbb ennyire tanult ember hasonló közegből jön. Természetesen ez nem törvényszerű, de ha megnézed: két orvosnak hamarabb lesz szintén orvos/mérnök/ügyvéd a gyereke mintsem közmunkás.

Ahogy egy szerényebb körülmények között élő szakmunkás/vendéglátós szülők gyermeke nehezebben tőr ki és lesz diplomás.


Az értelmiségi munkát végzők pedig átörökítik normáikat a gyerekükre akik szintén értelmiségiként azonos elveket fognak vallani. Az értelmiségeknél pedig régebb is ritkább volt a tetoválás mintsem a rabokon vagy cigányokon vagy szakmunkásokon.


Ezen kívül nyilván sok munkakör tiltja a tetoválást/tiltotta és emiatt sokan nem mernek belevágni még akár olyan területen se, ami nem látszik alapvetően munkaruhában.

2023. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

A tetkó mára egy divatjegy lett.

Jellemzően azoknak az életét befolyásolja jobban a divat akiknek kisebb a társadalomban az egzisztenciája. Így próbálnak kitűnni, figyelmet felkelteni, pótolva az egzisztenciális stabilitást, vagy magukról valamilyen kedvezőnek vélt képet festeni.


Társadalni rétegenként vagy szubkultúránként más motívumok vannak preferálva, attól függően mivel lehet kitűnni az adott környezetben.

Plázacicáknak seggagancs

Börilakóknak üss

Magukat szuperapaként feltüntetni vágyóknak gyerekfej születési dátummal

Pontagyú gyúrós keményfiúknak törzsi nonfiguratív csápok (a la Mike Tyson)

Széplelkű idiótáknak Love Live Laugh, vagy valami angol nyelvű idézet


Egy mérnök, egy ügyvéd vagy egy tanár jellemzően nem divatjegyekkel akar kitűnni. Ilyen társadalmi rétegekben már nem szükséges a dominanciádat bizonyítani, az intellektus többet számít.

2023. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
73%

Nem értem, én láttam már rendőrön és tanáron is.

Az hogy egy orvos aki mondjuk jobban értékeli és lehet jobban átgondolja, hogy ez egy nehezen eltávolítható dolog az már megint más.


Mellesleg honnan tudod, hogy a dokinéni pnája felett nincs tetkó?

Azt nem látod.

2023. máj. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez manapság már annyira nem jellemző. Sok értelmiségi embernek van tetoválása, maximum nem olyan feltűnő helye(ke)n.


Apa mérnök, anya pedagógus, én a BME-n végeztem, Mensa-tag vagyok, mégis van tetoválásom (több is) és nem hiszem, hogy a kivétel lennék, aki erősíti a szabályt.

2023. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Az értelmiségiek szeretik logikusan, hosszú távra nézve átgondolni a tetteiket, és nem annyira hajlamosak hirtelen felindulásból, fiatalkori lázadás/divat hatására maradandó döntést hozni. A tetoválás márpedig évtizedek múlva is ott fog éktelenkedni a bőrön.
2023. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Szánalmas hogy egyesek tetkoval meg ruhával probalnak kitunni mikozben se eszuk se normalis testuk sincs...
2023. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak lehet igaza, demográfiával köthető össze a tetoválás, nem intelligenciával.


Illetve ahhoz, hogy valaki tanult legyen, felépítse az életét és bekerüljön a magasabb társadalmi rétegbe, rengeteget kell tanulnia, hosszú évek munkája, akikről a kérdező beszél, szinte mind középkorú.

Az ember általában(!) fiatalon tetováltat, 20 évvel ezelőtt, az ő fiatalságukban pedig nem volt divat a tetoválás és nem is végezték olyan magas szinten mint ma.


Viszont, az értelmiségi emberek gyerekei, akik szintén tanultak, és éppen készülnek ők is kitörni, az ő fiatalsagukban már elérhető a szép, igényes tetoválás, mindenféle előítélet nélkül tetováltathatnak.


A következő generáció orvosai, mérnökei, cégvezetői mikor eljutnak oda, hogy tenyleg sikeresek, már több eséllyel lesznek tetováltak, mint elődeik.

2023. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pontosan, majd 40-60 év múlva majd megnézzük.
2023. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy nem látod, még lehet van nekik tetoválásuk. Az előző munkahelyemen az egyik osztályvezetőnek több diplomája is van, 3 nyelven beszél és a karja ki van varrva teljesen, de az ing miatt nem látszódik :)
2023. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés, mivel nem igaz...
2023. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!