Kezdőoldal » Szerelem, szex » Ismerkedés » Modell, táncos és hasonló...

Modell, táncos és hasonló foglalkozású lányok, ti is így vagytok vele?

Figyelt kérdés

Iskola mellett táncos vagyok, időközönként modell, viszont hiába érzem magamat jól a bőrömben, párkapcsolati téren már teljesen vesztesnek titulálom a helyzetemet. Mindig, mikor egy fiú odajön hozzám, hogy szeretne megismerkedni velem, vagy eleve ismer régről és most vall szerelmet, az fut át az agyamon, hogy azért mert én állok a "jéghegy csúcsán" (nem egózásból, mert szerintem ez hülyeség, de azt akarom ezzel kifejezni, hogy a fiúknak valamilyen trófea egy modell/táncos/színész stb lány, akit csak mutogathatnak a barátaiknak és én nem akarok olyan helyzetbe kerülni.)

Legfőképpen tinédzser lányok véleményére, tapasztalataira lennék kíváncsi, vagy az idősebb korosztálytól, akik megtapasztalták ezt.



2014. júl. 2. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De ez egy konkrét eset volt, nem? Vagy minden alkalommal ilyet tapasztalsz?
2014. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát én nem éreztem késztetést és a környezetemben sem tapasztaltam ilyet, hogy csak azért mert vki táncos/modell jobban kellene.Senki nem akar trófeaként kezelni.Pláne nem ezért.Ezt csak valóban beképzeled magadnak.Mert beképzelt vagy.

A nagyon szép lányokat szokás "trófeaként" kezelni.Ez viszont nem egyenesen arányos vmiféle hobbival (pláne nem 1 kislány esetében)Hacsak nem olyan szintén beképzelt surmóval jössz össze mint amelyen te is vagy, sajnálom azt a srácot.

2014. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy bárki írigykedne rád azért mert modellekdsz, ahhoz más nem kell csak jól kinézni. És akkor már látod miért, is állnak hozzád másképp, jól nézel ki a fiók meg akarnak szerezni, a lányok pedig féltékenyek. Ezt pedig szitne mindig rosszul kezelik, és hozzá idomulnak a sztereotípiához, és hatalmas egót növesztenek, a férfiak testi vonzódását egyfajta bálványozásnak tekintik, ezért néha oda-oda adják magukat, de akit nem tartnaak rá megfelelőnek azt emberszámba sem veszik. Épp így a nők irányába jellemző a felsőbbrendűség mutat kimutatása. Ez egy szépen hónapok évek alatt a szociális kapcsolatok megváltozása miatt kialakuló tévképzet. Ezt kell elkerülni és alkalmazkodni hozzá, ha jól nézel ki több férfi érdeklődését felkelted, de ezek nagyobb részét a testeden kívül más nem érdekli. Ez más lányokkal is így van csak neked többől kell válogatni. Az már rajtad áll, hogy mi alapján teszed, és hogy mit gondolsz. Felesleges ezt tragédiakén beállítani, vagy aként megélni, ha ennyire nem tetszik, akkor hagyj fel a modellkedéssel.
2014. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
szerintem sokat segítenél ha elmondanád hány éves vagy!
2014. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem (nem is kicsit) sokat képzelsz magadról...

A másik: ma már minden 2. csaj modell vagy táncos, gyakorlatilag bárki az lehet, aki minimum átlagos külsővel rendelkezik, és az akar lenni (sminkkel csodákat lehet tenni). Ergó nem vagy valami különleges, akármennyire is annak hiszed magad. :)

2014. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
23%
eldobok egy követ a pesti utcán és fejbe találok vele egy modellt-táncost-hostesst stb... valld be, hogy a modellkedés alatt azt érted, hogy a tesco-ban kóstoltatod a danone actimelt, hétvégente pedig cicit-popsit alig takaró Bacardis ruhában váltod be a piáért kapott kuponokat reklám kulcstartóra miközben az arcodon erőltetett mosollyal hallgatod, hogy mennyire nagyon ba*sznának meg! persze műszak után el is mész egy-két ilyen majommal, miután lesz*optad a szórakozóhely tulaját, mert ugye ő az első a sorban... nehéz is a modell-táncos lányok élete ;)
2014. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, értelek. Én nem ítélkeznék feletted mint itt sokan, látatlanban. Most kicsit sarkosan és erőteljesen fogok fogalmazni, értsd a végletek példáját a most következőkben.

Ha az ember folyamatosan és mindenkitől azt a visszajelzést kapja, hogy "olyan szép vagy", "gyönyörű vagy", "fantasztikus vagy", egy ponton túl bele tud helyezkedni abba a pozícióba, hogy őt mindenki csodálja. Ez egy aszimmetrikus világképet alakít ki, mindenki a "lábaid előtt hever", pedig ez csak a külsőség. Meg tud ez valósulni kicsiben is, úgy, mint a világsztárokkal nagyban.

Viszont egy szó sem esett a személyiségedről, a képességeidről, és ha nem kezeled megfelelően a helyzeted, megszokod, hogy nem is kell, és az üres csillogás, sikervadászat felé megy az életed, ami így csak egy időzített bomba. A párkapcsolatod / párkapcsolataid pedig csupán ezt tükrözik vissza.

Fontos, hogy legyenek barátaid, akikkel őszintén(!) tudsz beszélgetni, akik megmondják azt is, ha hülye vagy, de ott vannak melletted, ha bajban vagy. Ez akkor lehet így, ha te is így viseltetsz feléjük.

Fontos, hogy kellő alázattal, szerénységgel viseld a személyedet érő rajongást, keresd az egyéniségedet, belsődet érintő visszajelzéseket, tudj hibát találni magadban, és legyél képes bocsánatot kérni, ha kell. Tudd, hogy mindig van egy "nagyobb hal, ami megeszi a kisebbet", azaz mindig lesz szebb, ügyesebb valaki más, ha nem itt és most, hát nemsokára. Ha dicsérnek, köszönd meg, aztán dicsérj vissza, dicsérj másokat, akik szerinted szintén jók/szépek/ügyesek, akik segítettek neked, stb. Éreztesd másokkal, hogy nem te vagy a világ közepe.

Na most érünk a pasizáshoz.

Ha összejössz egy sráccal, és minden rólad szól, akkor nem fogod megismerni, ő milyen egyéniség, neki is egyoldalú lesz a kapcsolat, és egy idő után akkor is felveszi a "van egy trófeám" hozzáállást, ha eredetileg nem ez volt a célja. Ha őszintén ki tudod nyitni a másik felet, ha érzi, hogy fontos neked, akkor jóval kisebb eséllyel lesz pofára esés a vége, és sokkal inkább fognak emberként kezelni.

Szerintem. :)

2014. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!