Kezdőoldal » Szerelem, szex » Szüzesség » Mit szól hozzá? A szüzesség...

Mit szól hozzá? A szüzesség elvesztésének életkori éve statisztika.

Figyelt kérdés

A szüzesség elvesztésének életkori éve. címmel A szüzesség életkori összesítés.


__1___százaléka_11_évesen_(ez_eddig_összesen:__1___százalék),

__2,5_százaléka_12_évesen_(ez_eddig_összesen:__3,5_százalék),

__6,7_százaléka_13_évesen_(ez_eddig_összesen:__9,2_százalék),

_13___százaléka_14_évesen_(ez_eddig_összesen:_22,2_százalék),

_16___százaléka_15_évesen_(ez_eddig_összesen:_38,2_százalék),

_20___százaléka_16_évesen_(ez_eddig_összesen:_58,2_százalék),

_12___százaléka_18_évesen_(ez_eddig_összesen:_70,2_százalék), és

__5___százaléka_19_évesen_(ez_eddig_összesen:_75,2_százalék), élte át az első szexuális élményét.


24,8_százaléka_20 évesen idősebben (vagy soha). (Igaz itt a 10 vagy az alattit nem számoltuk.)


És a "A szex vajon mi?", és egyebek röviden.


"A kutatás szerint az egy évtizeddel ezelőtti fiatalok körülbelül 17,5 éves korúkban vesztették el

a szüzességüket szemben a mai adatokkal, ahol ez már 15 évesen megtörténik." A korábbi kutatásoknál (jobban) játszott a tabu és a titok statisztika torzító hatása. Az korai elvesztés ellen, pedig jobban szólt a kamaszok (részleges)tájékozatlansága, ismereteinek részleges vagy teljes hiánya

a szex terén, és az ebből fakadó természetes félelme. Kis mértékében a korai szexnek, mint divat

jelenségnek a léte azért létezik. De a divat inkább a kortárs csoportokban elterjedő hamis híreket növelte leginkább csak.

Hazánkban a Kádár barokk értékrendszer is szerepet játszott, a viszonylag késő szüzesség elvesztésében."


2011. júl. 9. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Ennek az oka is lehet a média, internet, rossz nevelésű gyerekek. Puszta kíváncsiság. 10 év múlva kb majd 12év lesz az általános. THX MÉDIA.
2011. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Engem különösebben nem izgat, ki mikor veszíti el. Én normális körülmények között, akkor veszítettem el, amikor jónak láttam és akkor már 1 éve együtt voltunk a párommal. Nem bántam meg, tini mami se lettem, mert ésszel csináltuk mindig védekeztünk.


Az meg, hogy mások mikor és hogyan veszítik el az az ő dolguk. A mai fiatalok hamarabb érnek testileg-lelkileg, de agyilag nem minden esetben... Úgyhogy nincs semmi meglepő az adatokban.

2011. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Tény hogy most már nem arra nevelik a gyerekeket hogy szűzen házasodjanak. De több európai országban már hosszú évek óta nincs változás ezen a téren.
2011. júl. 9. 11:33
 4/22 A kérdező kommentje:

A testi-lelki érettség azért furcsa kérdés.

A pedagógus ismerőseim szerint, több évtizede egy érettségiző srác nem egyszer egy szakállas pasi volt, ma meg sokszor egy kiskamasz.

2011. júl. 9. 11:37
 5/22 anonim válasza:
73%
Egyetertek a kerdezo utolso hozzaszolasavak.Noverem 2006-ban erettsegizett emkekszem az osztalytarsaira.es most megnezem az enyemeket(jovore vegzek) hat uristen...egyaltalan nem ferfiasak sem testileg sem lelkileg...
2011. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Előző ez nem tudom.

De én mondjuk hetvenes és a nyolcvanas évekre gondoltam.

Tény hogy akkor a lányok tizenhét évesen nem voltak felnőtt nőnek sminkelve és öltözve. De sok közülik egy-két éven belül érett anya volt.

2011. júl. 9. 14:35
 7/22 anonim válasza:
34%

Én 14 vagyok és most éreztem azt, hogy én el akarom veszíteni..

Nagyon szigorú nevelést kaptam/kapok..

Így tudom, hogy mi helyes és mi nem..

Persze lehet, hogy a korom miatt ezt megcáfolják sokan..

De nem érdekel..

Én most éreztem azt, hogy el akarom veszíteni, és el is veszítettem..

14/L

2011. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem elszomorító,hogy a gyerekek szexelnek.Nem azokkal van baj akik igazán érettek hozzá testileg,lelkileg(mert ugye mindegyik ezt mondja,de persze nem igaz,hogy azok lennének. Felteszik hülye kérdéseiket,de nem tudnak róla semmi,még nem is szerelmesek igazán,de már szexelnek. Úgy gondolom 17 éves kor alatt nem normális, mással is lehet foglalkozni,de tényleg szeretkezni ott van az egész felnőttkor miért kell 11-16 évesen???
2011. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%
Hát ma már nem szűzen házasodnak, ez ebből is látszik.
2011. júl. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
86%

de azt azért halkan tegyük hozzá, hogy 10 éve a lányoknak ált. 15-6 évesen jött meg először, akkor lettek szexuálisan érettek, most viszont 11-2 évesen jön meg nekik, tehát minden előrébb tolódik. szerintem a gyógyszereknek több köze van ehhez, mint a médiának.


21/n

2011. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!