Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen vizsgálat lesz ha fel...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen vizsgálat lesz ha fel szeretnék íratni fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne hogy mit csinálnak vizsgálat közben, olyan dolgot dugnak-e be mint amikor megnézik hogy terhes-e az ember. Ja és még olyant olvastam hogy kenet vagy mi olyat vesznek, na az mi??

Lehetőleg csak olyanok írjanak akik komolyan gondolják.

Köszi


2010. júl. 28. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Én kb 1 hónapja voltam először nőgyógyásznál, ugyanezzel az indokkal.


Bementem, először megkérdezte, hogy mi a problémám. Elmondtam neki, hogy gyógyszert szeretnék, mire Ő mondta, hogy akkor megvizsgálna.

Kérdezte, hogy korábban voltam-e már nőgyógyásznál, és, hogy élek-e már szexuális életet...

Válaszoltam neki, majd megkért, hogy menjek be, öltözzek le alulról, és feküdjek le a vizsgálószékre.

Leültem, szóltam neki, hogy készen vagyok. Bejött, leült a székre, és először csak kívülről nézett meg.


Közben próbálta oldani a feszültséget. Beszélgetett velem, kérdezgetett.

Majd szólt, hogy kicsit lazítsak...

És akkor megnézett kacsával.

Nem fájt, és nem is volt rossz... :)

Kellemetlen, hogy mégiscsak ki kellett tárulkoznod, egy idegen ember előtt, de nincs benne semmi rossz.

És ekkor vett le "kenetet" A kenet a rákszűréshez kell. Egy kis pálcikaféleséget, amíg még bent van a kacsa, behelyez, és picit elkezdi kapargatni.

Talán itt érezhetsz egy kis szúró érzést, de nem vészes. :)


Ezek után mondta, hogy végeztünk, öltözzek fel, és kint beszélgetünk majd.

Felöltöztem, és mivel még nem vagyok 18 éves, ezért mondta, hogy örülne annak, ha bejönne anyukám, hogy beszéljen vele.

(Nem tudom, hogy mennyire veszik komolyan azt, hogy szülő is ott legyen, tudtommal, már szülő nélkül is felírják, de ajánlatos szülővel megbeszélni. :) )

Kérdezte, hogy gyógyszert, milyet szeretnék, ill. van-e elképzelésem arról, hogy melyiket szeretném szedni?...

Nem igazán volt, így ajánlott.

Majd kérdezte anyukámtól, hogy volt-e már a családban trombózisos ember.

Mivel nekem apukámnak volt, így elküldött egy vérvételre, amire időpontot kell kérnem, és sajnos csak novemberre kaptam időpontot... :(


Egyébként azért kérdezi, mert a fogamzásgátló megnöveli a trombózis esélyét, és ezzel a vérvétellel meg tudják nézni, mennyire vagy rá hajlamos.

Szóval legközelebb novemberben találkozok a doktorúrral, aimkor már felírja végre a gyógyszert. :)


Ennyi lenne.

Remélem tudtam segíteni.

2010. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez előző vagyok. :)

Azt elfelejtettem írni, hogy kenet levétele után, két ujját behelyezte, és a hasamat erősebben nyomta lefelé. Itt nem mondta, hogy mit vizsgál, én a méhemre gondoltam... Lehet butaság nem tudom. :)

Ez picit kellemetlen volt, mivel erősebben nyomta a hasam a kelleténél. Később elnézést is kért emiatt. :)

2010. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, óriási segítség

holnap megyek yippeeh, és már nem féélek

Köszönööm

2010. júl. 28. 12:11
 4/10 anonim válasza:
Nem vészes :) de mivel én mikor felirattam a tabletát szűz voltam ezért rákszűrést nem csinált csak 2 ujjával felnyult és nyomkodta a hasam meg ultra hangal is megnézett :) de mondta hogy ha már élek szexuális életet akkor menjek vissza rákszűrésre :)
2010. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már voltam nőgyógyásznál,nem volt para,inkább csak kellemetlen volt az érzés,amikor felhelyezte a kacsát.

Tőlem nem vett kenetet..Tehát a kacsa először furcsa volt,meg a szitu is...De tényleg hamar végez,és rendes volt velem,beszélgettünk meg ilyesmi :-)

Mondjuk ez magándoki volt...


Ma is pont megyek nőgyógyászhoz,igaz az SZTK-ba,mert fogamzásgátló tablettát szeretnék minél hamarabb feliratni...és most nincs is pénzem a magánra,meg oda mire kapok időpontot az egy örökkévalóság :-DD


Majd elmondom mi volt....

Amúgy ismeri valaki Dr.Demjén Lászlót? :-DD

Hozzá készülök ma.Azt sem tudom kicsoda :-DD

2010. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen korrekt,amit az elős válaszoló leírt,valóban minden így történik és nem kell félni,fájdalom nincs,egyik vizsgálatnál sem!

A méhet vizsgálja,maikor felnyúl és kivülről is megnyomkodja.

Az azért durva,hogy csak novemberre kaptál időpontot vérvételre! Ezen megdöbbentem,még csak július van! :O

2010. júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ki voltam akadva, mert ugyebár azt hittem, hogy de jó hamar meglesz, és végre örömet szerezhetek a barátomnak azzal, hogy nem kell gumit használni... igazából ez egy meglepi lesz neki. :D


És a legjobb, hogy én nagyon ájulós vagyok, de sebaj, érte megéri... A doki mondta, hogy a háziorvoshoz menjek el, és ő ír nekem olyan beutalót, ami ehhez jó. Na de a háziorvosom nem igazán értette, amikor elmondtam neki, hogy elvileg olyan vizsgálatot kellene a véremmel csinálni, ami kizárja a trombózis gyanúját, vagy épp megerősíti...

Így szépen elküldött egy SIMA laborvizsgálatra... Én boldogan viszem a nőgyógyászhoz a tökéletes laboreredményemet, majd rámnéz, és mosolyogva azt mondja... "Hölgyem ez egy tökéletes laboreredmény.." Elmosolyodtam, mondom végre lehet menni... erre... "Most már íratok én egy beutalót önnek, amivel a rendes vérvizsgálatot megcsinálják..."

Hát a k**vaanyjukat... Sebaj, még egy ájulás belefér...

Másnap reggel elmegyek Máv rendelőbe, de jó lesz nekem...

Aha.. kinyögték, hogy csak novemberre van időpont. Mondom fasza. Szal...

Novemberben megyek.

Felhívtam a dokimat, hogy nem lehetne az, hogy felírja?...

De nem merte, mert bármi baj történik velem, az ugye rajta csattan...

Meg elmagyarázta, hogy ez a vizsgálat nagyon drága, és hogy ezért csinálják ennyire ritkán. Persze ez az egyik olyan vizsgálat, amit ha elvégeznek, akkor kb. minden betegségemre való hajlamosság kiderül.. Elvileg. :)

2010. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

amúgy ezekre én is kíváncsi voltam, köszi nekem is..:D

annyit meg tudtok még mondani hogy vérvételre mindenképpen elküldenek vagy csak ha valaki trombózisos volt a családban?

Semmilyen orvosi beavatkozástól (foghúzás, műtét, oltás stb..) nem félek, egyedül a vérvétel az, amitől el is tudok ájulni. Komolyan, már csak ez tart vissza hogy foggátlót felirattassak..

2010. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16:02-es ez tényleg döbbentes.Ezeket nem is tudtam,hogy így működik.Azt nem tudod véletlenül,hogy mennyibe kerül az a laborvizsgálat,amire azt mondták drága?


Utolsó: nekem nem volt vérvételem,igaz elég szerencsés vagyok,mert a felmenőim között sem volt senki komolyan beteg,így a kockázatok is alacsonyabbak.Azért elgondolkodtam,hogy lehet,hogy mégis kellene kérnem ilyen vizsgálatot,nem árt tudni,hogy mire hajlamos az ember.

2010. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:05 -

Nem küldenek el mindenféleképpen vérvételre, csak ebben az esetben, ha valami olyan betegségre vagy hajlamos, aminek a kockázatát növeli a gyógyszer szedése. Azt hiszem visszamenőleg a nagyszülőkig fogja kérdezni, hogy a családban voltak-e azok a betegségek. Nálunk elsőre eltalálta, hogy trombózis, ezért nem is kérdezett tovább, rögtön küldött vérvételre.


16:08 -

Ez a vizsgálat teljesen ingyenes. :)

A kórházaknak drága, bár dunsztom nincs miért.

Gondolom a szerek, amikkel kezelik a véred.. Nem tudom...

2010. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!