Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mensi első napjától a 10-17....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mensi első napjától a 10-17. nap közötti napokban a legkisebb az esélye a teherbeesésnek vagy a legnagyobb?

Figyelt kérdés
Ma voltam nőgyógyásznál, érdeklődtem milyen fogamzásgátló módszert használjunk a Párommal. Gyógyszert nem nagyon ajánlatos szednem, mert trombózis gyanús a lábam, az óvszert nem szeretjük, mert nem találunk megfelelő méretűt ( nagy méretű kellene ). Olvastam a gyűrűről és a hüvelytablettáról, de egyik sem biztató. Eddig megszakításos módszerrel védekeztünk, de nem túl biztonságos.
2010. nov. 4. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb. De mindig van.


"Olvastam a gyűrűről és a hüvelytablettáról, de egyik sem biztató. Eddig megszakításos módszerrel védekeztünk, de nem túl biztonságos."


Elárulok neked vmit: MINDEN védekezési módszer biztonságosabb, mint a megszakítás.

Esetleg az még nem jutott eszedbe, hogy KOMBINÁLD őket?

Ha már megszakítással csináljátok, legalább használjatok mellé spermicidet....


(Mellékesen: A hüvelygyűrű ugyanolyan hatékony, mint a tabi, de mivel ugyanúgy hormonos, azt nem használhatsz a trombózisveszély miatt.)

2010. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Nekem van egy barátnőm, aki sokáig nem szedhetett tablettát a trombózisveszélye miatt, de kb. 2 évvel ezelőtt megjelent egy új gyógyszer, amit már ő is szedhetett. Szedte 2 évig, és nem is lett trombózisa, nem tudom, hogy valóban kevésbé veszélyes a tabletta, vagy csak a doki írta fel végül, hogy talán nem lehet olyan nagy baj. De esetleg érdemes rákérdezned, hogy nem létezik- e ilyen tabletta.

A mensi 1. napjától számított 14. napon van ELVILEG az ovulációd, ez előtt és után 3-3 napig elég "veszélyes" a dolog. Plusz a spermiumok is 24 óráig életképesek.

Az a baj csak ezzel a védekezési móddal is, hogy egyáltalán nem megbízható, mivel akár az orgazmustól is lehet ovulációd...

Ugyanakkor a megszakításos módszer sem biztonságos.

Nem tudom, mennyi idősek vagytok, és hogy baj lenne- e egy baba, de ha igen, akkor a helyetekben nem védekeznék se megszakítással, se naptármódszerrel, hanem inkább óvszerrel. Persze a ti dolgotok, mondom, ha nem baj, ha jön a baba, akkor simán jó a naptármódszer, meg a megszakításos védekezés.

20/L

2010. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Elárulok neked vmit: MINDEN védekezési módszer biztonságosabb, mint a megszakítás.


Ez így van.


És abban is igaza van, hogy kombinálni kell a kevésbé megbízhatóakat.


Mellesleg azt is írták, hogy ekkor a legnagyobb az esély, de máskor se kicsi. Még menzesz alatt is előfordulhat. Az orgazmus hatására bármikor megérhet egy petesejt.

2010. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

AKKOR ÚGY NÉZ KI ORVOST KELL VÁLTSAK!


Júniusban kiírt Tri-regol-t, ( pedig akkor is mutattam Neki a lábaimat is, mert eléggé visszeresek, jövőhéten megyek műtétre emiatt ) most hogy mentem hozzá és kértem valami "gyengébbet" írjon, mert a másikat be sem szedtem, erre azt mondta: higgyem el annak sem több semmilyen tartalma, ha mindent összeadunk. Amúgy Sensonette-t akartam íratni, ami megegyezik a Lindynette hatóanyagaival, csak olcsóbb kivitel. Ekkor ajánlotta, hogy a mensi első napjától a 10.-17.nap között vigyázzunk, amúgy lehet egész nyugodtan szeretkezni, minden következmény nélkül. Mondjuk ezt azért én sem hiszem el! De így forduljon egy nő, egy Kórházban és Magánrendelőben is praktizáló, közel 60éves nőgyógyászhoz? Felháborító!

2010. nov. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!