Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 éves kor alatt hogy lehet...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 éves kor alatt hogy lehet fogazásgátlót iratni?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ,hogy 18 éves kor alatt ,hogy lehet fogamzásgátlót íratni, pontosan mi a menete? Kell-e hozzá szülő? Válaszaitokat előre is köszönöm :)


16/L


2011. okt. 19. 20:53
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
21:31 neked van igazad
2011. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
nem is irtam ilyet h sose lehet gyereke.. az azért tulzas.
2011. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
61%

"Először is el kell menni egy lelkiismeretes nőgyógyászhoz, aki rendesen kivizsgál. "

Csakhogy:

1. Baromi nehéz ilyet találni.

2. Egy 16 éves lány azt sem tudja, hogy milyen a rendes kivizsgálás. Sokan már azért örömködnek, ha elküldik őket vérvételre májfunkciót nézni, hogy "jajj de alapos doki", közben meg UH-n azt se nézi meg a 15 éves gyereknek, hogy ki van-e fejlődve a méhe.


Pl. ma volt egyik csoporttársam haematológián, mert az unokatesója tüdőembóliát kapott 21 évesen a fogamzásgátlótól...mint utólag kiderült, Leiden mutációja volt. Csoporttársamnak is simán felírták a gyógyszert kivizsgálás nélkül, az anyja mondta neki, hogy ne kezdje el szedni, míg el meg nem lesz a vizsgálat eredménye....


Vagy pl. máskor írt az egyik kérdéshez egy lány, akinek 15 évesen felírták a gyógyszert, aztán 19 évesen abbahagyatta vele egy másik doki, mert olyan volt a méhe, mint egy kislánynak. Ha nem hagyja abba időbe, lehet, hogy gyereke sem lehet.

2011. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
46%

Szóval véleményem szerint 18 éves koráig lehetőleg várjon vele (Főleg úgy, hogy a pasija hajlandó óvszert húzni. Nyilván ha nem tűrné meg a gumit, akkor jobban el lehetne gondolkodni a tablettán.). Aztán menjen el egy normális orvoshoz, aki rendesen kivizsgálja, és ha akar, szedjen gyógyszert.

16 évesen jobb elkerülni.

2011. okt. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy ez neki a legjobb. Viszont nem árt, ha elmegy nőgyógyászhoz, és megnézeti magát, ha már nemi életet él. Hogy egy doki becsületes-e, arról nagyon könnyen lehet információt találni, csak megkérdezi akár itt, hogy kit ajánlanak, vagy megnézi a területileg illetékes kórházban kik rendelnek, és keres róla infót a neten. Az internet csodája, hogy lehet tapasztalatokkal találkozni rajta orvostéren. Jobb, ha hozzászokik az egyedül nőgyógyászhoz járáshoz, hiszen évente legalább egyszer el kellene mennie rákszűrésre.
2011. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Abban maximálisan igazad van, hogy ha nemi életet él, akkor el kellene mennie orvoshoz.
2011. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) És még nem élünk a párommal nemi életet :) Mind a ketten szüzek vagyunk ,csak szeretünk előtte tájékozódni a dolgokról :)
2011. okt. 19. 22:00
 38/41 anonim ***** válasza:
45%
Ha még nem is éltek nemi életet, akkor ne szedj tablettát! Tényleg nem ajánlott ilyen fiatalon. Majd ha már 1 éve éltek szexuális életet, biztos lábakon áll a kapcsolatotok, akkor írass fel magadnak. Ne akard még most magad hormonokkal tömni. És mint látod, a barátod is vállalná, hogy gumit húz. :) Először inkább próbáljátok így.
2011. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
mivel betöltötted a 16ot így már felírják. Hát a menete: amikor nem menstruálsz akkor kérsz időpontot egy nőgyógyászhoz, elmész a megbeszélt időpontra, ahol megkérdezi hogy menstruáció rendszeres-e, van.e valami panaszod, és hogy mikor menstruáltál utoljára... ezeket szépen elmondod, és a vizsgálat folyamán, vesz kenetet, amit elküldenek egy szövettanra ahol mindenfélét megnéznek. meg kapsz egy vérvételre papírt, ahol vérvétel és vizelet vizsgálat történik. aztán ha kész a laboreredményed akkor fogod visszaviszed a nődokinak, ő átnézi illetve addigra a szövettani eredmény is elkészül a kettőt együtt átnézi is kiírja a gyógyszert. igazából ennyi. nem vészes de elég kellemetlen a vizsgálat szerintem. de szedd össze magad és irány a doki. én 15 voltam mikor felirattattam először és most vagyok 22 most hagytam abba:S mert abba kellett. de szerintem legjobb védekezési módszer. 22/L
2011. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
45%

A legnagyobb gondja egy 16 évesnek, hogy gyógyszert írasson fel magának.

Olvastam már egy jó pár kérdést ezen az oldalon, de mindegyiknek ugyan az a lényege egy 14-16 éves lány akar gyógyszert felíratni szülő nélkül, de véletlen folytán mind vallásos szülő gyermeke. Mik vannak.....

Mellesleg ha egy normális, körültekintő orvoshoz mész, az nem fog felírni neked 16 éves létedre gyógyszert!

Ha fel is írna neked, hogy fogsz annyi pénzt összegyűjteni?

Mivel gondolom nem vagy tisztában mennyi az ára egy 3 havi adagnak.

A szüleid tudnak róla, hogy barátod van? Feltételezem azt gondolják rólad, hogy apuci kicsi lánya vagy, aki még soha nem szexelt.

2011. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!