Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3havi fogamzásgátló tabletta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3havi fogamzásgátló tabletta szedése segíthet?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ciklusaim vannak (sokszor csak norcoluttal jött meg). Segíthet a ciklusom rendezésében, ha 3 hónapig fog.gátló tablettát szedek? Nőgyógyásznál és endokrinológusnál már voltam,és állítólag nincs hormonális problémám. (se pajzsmirigy)


Főleg olyan nők tapasztalata érdekelne akiknek a gyógyszer hozott megoldást.


2013. márc. 21. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a fog. gátló szedése segíthet, de azt nem lehet megmondani, hogy mennyi ideig szükséges szedned! Nekem segített, örök hála, ugyanakkor negatív dolgokat is eredményezett... valamit valamiért...
2013. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :)

Megkérdezhetem, hogy te meddig szedted? És hogy milyen negatív mellékhatásaid voltak?

2013. márc. 22. 00:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy hogy segíthet, hisz a tabletta éppen hogy teljesen leállítja az addig sem megfelelően működő peteérési folyamatodat.


Miben segítene ez abban, hogy a tabletta abbahagyása után rendszeres, normál hosszúságú ciklusod legyen?


Tudtommal inkább az a gyakoribb, hogy a tabletta lerakása után még a korábban remekül működő ciklus is elsz.aródik, nem pedig hogy pont ettől javul meg!


Nekem is rosszat tett. Előtte minden remek volt, utána fél évig egyáltalán nem menstruáltam, s csak nagyon hosszú idő múlva jött helyre.


Amit az én orvosom hosszú ciklusra javasolt:

E vitamin (2 naponta 200 mg)

+ cickafark kúra (menstruáció elmúlásától a ciklus feléig minden nap egy pohárral - s ezt három hónapig).

2013. márc. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Eslő vagyok.


Úgy tudja rendbetenni, hogy a hormontartalmának köszönhetően beállítja a ciklust... Hogy hogyan, azt nem tudom, nem vagyok orvos.


Én egy évig szedtem (nem lett volna addig rá szükség szerintem, de mivel párkapcsolatban voltam, így szedtem...), de folyamatosan rosszul voltam tőle. Hányingerem volt, reggelente sokszor hánytam, híztam is tőle és nagyon szőrös lett a karom. Visszamentem az orvoshoz, hogy nem jó a gyógyszer, nem vagyok jól... Ő azt mondta, hogy várjak még egy kicsit, hátha jobb lesz. Nem lett jobb. Megint elmentem, akkor írt fel másikat, de azt már ki se váltottam. Abbahagytam és ma már semmilyet nem szednék... A ciklusom előtte olyan volt, hogy hol két hétig egyfolytában volt, hol több hónapig nem... olyan is volt, hogy kb. 2 hónapig véreztem (nem ömlött, de zavaró volt), meg úgy alapvetően össze-vissza jött meg. Annyiból megérte, hogy abszolút beállította a ciklusomat és azóta is teljesen normálisan jön meg...

2013. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"hormontartalmának köszönhetően beállítja a ciklust... "


Tévedésben vagy és ezt nem gonoszkodásból írom.

A fogamzásgátló NEM beállítja, hanem LEÁLLÍTJA a saját, természetes ciklust.

Az orvos sem azért írta föl, hogy rendezze, hanem azért, hogy amíg szeded, NE szenvedj.

Az, hogy neked megjavult miután leálltál, szerencse.

2013. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a pm-re


Attól hogy egy orvos mondja, még nem lesz igaz.

A nem megfelelő tájékoztatás a paternalisztikus szemléletű orvoslás hibája. Olvass utána!

2013. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

kedves kötözködő

ha vkinek hosszú ideje rendszertelen a mensije, de mellette minden rendben van vele, akkor minden 2. orvos tabir ír fel neki...(gondolom megvan rá az okuk)

h hogyan hozza rendbe nem tudom, de több ismerősömtől is hallottam h azért szedi a tabit, különben akár meddőség is kialakulhat nála...

ha nem hiszed, menj el a dokidhoz és kérdezz rá... ne itt okoskodj...sejtem azért egy orvos (aki pl. a kérdőnek is felírta a tabit) többet tud nálad erről

2013. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

ja és 7. válaszoló vagyok ismét

egyik barátnőm is ezért szedi a tabit (5 hónapja) még nem hagyta abba, mert párkapcsolatban él és egyetemista, viszont ha végez a sulival, akkor leáll vele és reménykedik h összejön majd a kisbaba náluk

nem tudom, h te kapcsolatban élsz-e, ha igen, akkor én a helyedben tovább szedném, mint 3 hónap, ha nem akkor is, mert pont a 3 hónap az amíg hozzászokik a szervezet a tabihoz (doki mondta a 3 hónapot? mert ha igen, akkor viszont mindenképp hallgass rá :)

2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa, hogy tablettát ír fel a doki a ciklus rendezéséhez, de ez valóban sok esetben van így! Pedig tény, hogy a peteérést állítja le, de talán mivel hormonra hat, így néhány embernél (akinek pl nincs peteérése) pont ellenkezőleg hat. Mivel megbolygatja a hormonokat, esetleg ettől helyrepofozódik a peteérés...vagy ez hülyeség?!?!?

Igen kapcsolatban élek és már van 2 gyerekem is :) Szeretnénk 3. babát, de mivel ilyen a ciklusom, így nem jön össze :(

Nem a doki mondta a 3 hónapot, azt csak én gondoltam. (a lehető legkevesebb ideig szeretném szedni)

2013. márc. 22. 15:22
 10/10 A kérdező kommentje:

3.válaszoló!

Köszönöm, hogy leírtad, hogy neked mit javasolt a dokid a hosszú ciklus rendezésére, de egy vmit nem értek: Hogy tartsam a cickafark-kúrát, ha 1.meg sem jön, 2. mivel teljesen változó a ciklushossz, így azt sem tudom mikor vagyok a felénél!!! Szerinted erre mi a megoldás?

2013. márc. 22. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!