Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tapasztalatot lécci! 72...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalatot lécci! 72 órásról! Próbáltátok már?

Figyelt kérdés
Ti vettetek már be ? Milyen mellékhatások vannak? Nektek bevált? Számít hogy milyen hamar veszed be? Mennyi idő után kezdhetek fogamzásgátlót szedni??
2009. dec. 5. 16:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
A kérdező biztos, hogy egy 14-16 éves lány lehet, akinél elszakadt a gumi vagy nem is védekezett és beleélvezett a barátja. Jellemző...
2009. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A bnőm 2szer vett be ilyet. Nincs gyerekünk.

72 órán belül kell bevenni.

Azt modta olyan, mintha beszívott volna.

A többi kérdést pedig inkább a nőgyógyászodnak tedd fel, ő a profia témában.

2009. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bevállt? Miféle kérdés ez? Akkora adag hormon van benne ami egy lónak elég lenne. Vagy attól félsz hogy terhes maradsz miközben bevetted? Nem maradtál terhes.
2009. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nagyon nagy a hormontartalma, de kevésbé megbízható az esemény utáni, mintha valaki folyamatosan szedi a fogamzásgátló tablettát. Pedig annak kevesebb is a hormontartalma.

Az esemény utána nagyon tönkre tudja tenni a hormonháztartást és sokszor előfordul, hogy a gyerek is megmarad. Persze azért többségében hatásos. De minél ritkábban kényszerül r valaki annál jobb. Én soha nem akarok bevenni ilyet.

2009. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem tudom mi alapján találgatsz. egyáltalán nem vagyok 14-16 éves! 19 éves vagyok és nem önszántamból veszek be ilyen tablettát hanem mert ez az egy esélyem van, és igen elszakadt az óvszer ami bárkivel előfordul. A használt-e alatt azt értem hogy nem e maradtál terhes mert sajnos ilyenről is hallottam. köszönöm a válaszokat
2009. dec. 5. 18:08
 6/16 anonim válasza:

Én vettem már be ilyet. 2nappal utána. 2szem gyógyszer. Bevettem az elsőt, a második szemet 12órával később kellett. Semmilyen mellékhatása nem volt, a hormonháztartásomat sem borította fel és gyerekem sincs!:)

Fogamzásgátlót szerintem bármikor elkezdhetsz utána szedni, úgyis meg kell vele várnod a következő menstruációdat. Általában a menstruáció első napján kell elkezdeni szedni. Ha mész eseményutánit íratni, kérdezd meg a dokit.

2009. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én nagyon fáradékony voltam tőle... De elég para volt, mert nem tudott róla senki, csak a barátom meg én. És úgy kellett tennem, mintha semmi sem történt volna, mintha semmi bajom nem lenne...
2009. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
előző vagyok. 19 éves :)
2009. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Hát ez úgy volt hogy én szedtem fogamzás gátlót 2 hete hagytam abba mert a barátommal szakítottunk és azt hittem nem lesz már rá szükségem, és mivel elég drága nem váltottam ki. Aztán mégis együtt maradtunk és akkor történt meg a baj... használtunk óvszert de sajnos kiszakadt. Már ki is váltottam az új adag tablettát. A menszeszem első napján be is veszem mert nekem ez vált be. ennyit az óvszerekről...:S Szerinted az befolyásolhat valamit hogy 2 hete hagytam abba a gyógyszert? Kissebb a terhesség esélye? nagyon félek mi van ha nem hat a gyógyszer!!!!
2009. dec. 5. 19:18
 10/16 anonim válasza:

Azt mondják, a fogamzásgátlók 3hónap alatt ürülnek ki a szervezetből. Emiatt úgy gondolnám, hogy kisebb az esélye annak, hogy esetleg teherbe estél. De mindenféleképpen vegyél eseményutánit, a mellékhatásoktól meg ne félj!! Inkább azok, mint egy esetleges nem tervezett gyerek!

A fogamzásgátlót meg szerintem azért ne hagyd abba mert éppen nincs barátod. Nem csak a terhességet előzi meg, hanem pl. napra pontosan tudod, hogy mikor fog megjönni és szerintem ez tök jó, így nem érnek meglepetések!

Nagyon félsz, hogy nem hat a gyógyszer?? Ha be sem veszed nem is adsz neki esélyt, hogy hasson!!

Ne gondolkozz, hanem vedd be, még mielőtt kicsúszol a 72órából!

Sok szerencsét!

2009. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!