Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azitromicin csökkentheti a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azitromicin csökkentheti a fogamzásgátló tabbletta hatékonyságát?

Figyelt kérdés
A háziorvos azitromicin féle antibiotikumot írt fel nekem, az Azi Sandozt. Mondtam neki hogy fogamzásgátló tablettát szedek, a Velgynt, de azt mondta hogy az azitromicin nincs rá hatással. Utánna is nézett és ott is azt írták. Otthon én is elolvastam az Azi Sandoz és a Velgyn betegtájékoztatóját is és egyik se írta hogy csökkentené ez a féle antibiotikum a fogamzásgátló hatását. A Velgyn betegtájékoztatóján a grizeofulvin, a penicillin és a tetraciklin féle antibiotikumok álltak mint a fogamzásgátló tabletta hatását csökkentő gyógyszerek. Ha a következő vérzésemig megszakításos módszerrel védekezünk akkor lehet most belőle baj?

2016. júl. 4. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lesz rá hatással, nem vegyülnek, máshogy fejti ki a hatását
2016. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem hogy milyen forrásból tudod? Kíváncsi vagyok rá :)
2016. júl. 4. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok közül a szájon át szedett penicillinek - beleértve a kombinált készítményeket is (ampicillin/szulbaktám, amoxicillin/klavulánsav) -, továbbá a doxiciklin könnyen felfüggeszthetik a fogamzásgátlók hatékonyságát. Vélhetően a nem kívánt terhességek jelentős részéért ezek az interakciók a felelősek. Így fogamzásgátlót szedőknek, pl. légúti fertőzések esetében a korszerű makrolidek (azitromicin, klaritromicin, roxitromicin) vagy kefalosporinok (pl. cefuroxim) javasolhatók. Viszont nekem a nőgyógyászom azt mondta hogy bármilyen antibiotikumot szedek inkább védekezzek mellé (megszakítás nem jó!!) a kezelés alatt és után egy héttel még gumival ha gond egy becsúszott baba. Inkább a gumi mint egy gyerek...
2016. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is arra jutottam hogy óvszerrel védekezünk míg szedem az antibiotikumot és az utána következő egy héten is.
2016. júl. 4. 14:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahol azt írták hogy a következő vérzésig érdemes várni. Ha várok addig akkor a vérzésem alatt is kell használni óvszert vagy akkor már nem?
2016. júl. 4. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a szünet előtt szeded és mondjuk a szünetre már pont nem akkor én megvártam az első pár szemet a gumival mert ugye a +7nap azért van hogy szeded és ugye ismét kialakul a védelem, de szünetnél nincs ilyen ugye:S
2016. júl. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én olyan fogamzásgátlót szedek (Velgyn) amiben nem kell szünetet hagyni, ha a szünet alatt ezt értetted, mert gondolom igen.
2016. júl. 4. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
A placebos időszak alatt igen :) Akkor nem szedsz lényegében hormont max vasat ami ugye nem pótolja a gyógyszert vissza.
2016. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) de az egy héttel se lesz baj?
2016. júl. 4. 14:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok kérdéssel :D
2016. júl. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!