Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Félelem a terhességtől?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félelem a terhességtől?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek már kb 7 hónapja. Mindig pontosan szedem és semmi olyat nem csinálok ami csökkenti a hatását.Mégis félek a terhességtől. Minden hónapban a havi előtt sírok, és remegek a félelemtől. Ha egy terhességi tünet jelentkezik, akkor már be vagyok pánikolva. Már ott tartok, hogy nem akarok lefeküdni a párommal, mert félek baj lesz. Valaki tudna nekem valami tanácsokat adni ez ellen?

#terhesség #félelem. fogamzásgátló
2017. jan. 5. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Akkor ne szexelj és probléma megoldva
2017. jan. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Jaja, ne szexelj, mások is kibírják nélküle :)
2017. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megoldást szeretnék minden problémára...
2017. jan. 5. 22:02
 4/8 MANDINGO ***** válasza:
100%
Ez pszichés alapú dolog,érdemes lenne szakemberrel beszélni róla,hogy mik is pontosan a félelmeid ! A terhességtől való félelem hátterét kell alaposan megvizsgálni,akár magadban is.
2017. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
szerintem vállalj bébiszitterkedést,hogy megismerj pár kisfiút,kislányt és akkor rájössz,hogy nincs miért ilyen szinten rettegni tőlük,mert többnyire aranyos kedves,tiszta lelkű,szeretetre méltó lények.
2017. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Mintha magam olvasnám... Most is rettegek, hogy baj van, mi gumival védekezünk és mindig megcsináljuk utána a vizes tesztet, nem volt baj, odafigyeltünk, de most 2 hete késik... Nem tudom már hogy a gondolattól vagyok rosszul vagy a terhességtől?! Mindjárt megcsinálom a tesztet csak még bátorságot gyűjtök... Logikusan belegondolva kizárt hogy baj lenne... De akkor meg miért nem jön meg?

Bár én tudom az okát: soha nem akarok gyereket. Nem vonz semmi bennük, sem az anyaságban. Szerintem belőlem kimarat ezt az ösztön, mint a saját anyámból. Undorodnék magamtól terhesen, rettegnék a szüléstől és hányok mindenféle baba-mama dologtól.


Ettől függetlenül én a helyedben még gumival is védekeznék. Azon azonnal látod ha baj van és tehetsz ellene. Míg a tablettába egy kis hasmenés is bekavarhat.

2017. jan. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ha ennyire félsz, ne szexelj. Szerencsétlen párod hogy viseli ezt el? Teljesen megölöd a pillanatot ezzel az idióta paráddal. Én is tablettát szedek (már két éve), és a párom mindig belém élvez. Amikor hasmenés vagy hányás van, esetleg antibiotikumit szedek, akkor gumit használunk pluszban a megadott időpontig, aztán ennyi. Ne stresszelj, semmi értelme.

20N

2017. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hinahi válasza:

Najó az itteni válaszok se sokat segítenek csak az okoskodás megy...

Azzal az eggyel értel egyet hogy szakemberhez lehet fordulni. Velem is hasonló a helyzet. Tokofobia, vagyis félelem a terhességtől, ami nem olyan hude ritka. Én azt javasolnám, hogy spirált rakass fel, ami 5 évig meggátolja a teherbeesést és úgy hogy az ott van, nyugodtabb lehetsz. De elsősorban egy szakemberrel, akár védőnővel is érdemes ábeszélni ezt a dolgot, az is adhat egy kis megnyugvást

2020. júl. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!