Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért létezik az a kifejezés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért létezik az a kifejezés fogalom,hogy cisznemű?

Figyelt kérdés
Miért nem elég a hetero megnevezés? Hisz lényegében U.az.

2022. dec. 29. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Ma már volt egy ilyen pánszexuális kérdés, oda leírtam egy kisregényként, hogy mi micsoda, úgyhogy ide csak röviden:


Heteroszexualitás - a biológiai szexuális vonzalomról szól, az ellenkező biológiai nemhez vonzódik.

Cisznemű - a biológiai nemi vonzódása és társadalmi nemi vonzódása a megegyezik.

2022. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Cisz jordan terrorista cisz molban dudol a ciszternában.
2022. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es..

Értem én,,de lényegében szimpla hetero a cisz is csak másképpen írva,fogalmazva.

2022. dec. 29. 12:49
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

A heteró és a cisznemű nem ugyanaz, egy cisznemű lehet homoszexuális vagy leszbikus is.

Cisznemű az akinek a neme megegyezik a születéskor megállapított nemével. Tehát lényegében mindenki aki nem transznemű, röviden leírva, náluk pont fordítva van: Mondjuk a születési neme nő, de később megváltoztatja férfivé.

Ciszneműeknél a születési nem nő, és a személy maga is nőnek azonosítja magát, vagy férfiként született és az is marad később is.

2022. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a #4-es is leírta, mert vannak olyanok akik ffi-nak születtek azok is akarnak maradni de mégis melegek.
2022. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert van egy pár ember, aki abból él, hogy ilyen elnevezéseket talál ki, egy csomó másik meg jó ötletnek találja és elkezdi használni, mintha valóban lenne értelme. Az egész a "genderelméletben" gyökerezik, amit manapság próbálnak tudományként beállítani.
2022. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ahha..értem már. Lényegében a klasszikus melegek,leszbikusok akik férfiként és nőként viselkednek,öltözködnek és nem akarják átműteni magukat transzinsak.

De most erre egy külön meghatározást kitalálni szerintem hülyeség! Eleve elenyésző az a meleg aki transz akar lenni.

2022. dec. 29. 15:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valami elenyésző, még kell rá név.

Kb 1,5 milliárd autó lehet a világon, és abból csak 450 db Bugatti Veyron. Mégis van neve.

2022. dec. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem elég lenne a klasszikus megnevezés,hogy homoszexuális,vagy leszbikus.
2022. dec. 29. 18:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Ohh, lehet szarul fogalmaztam :D Tehát, mindenki aki nem transznemű az cisznemű.

A heterók, leszbikusok és homoszexuálisok is idetartoznak, együttesen (kivéve ha transzneműek). Például én egy heteró személy vagyok, az ellenkező nemhez vonzódom. Viszont én is cisznemű vagyok, mert nőnek születtem, és annak is tartom magam.

Ha fordítunk egyet a dolgon akkor például az is ciszneműnek számít ha valaki hetero férfi, férfinek született és annak is tartja magát. Itt ki lehet cserélni a "hetero" jelzőt leszbikusra és homoszexuálisra is, ők is ciszneműek lesznek.

Röviden leírva, mindenki aki nem transz az cisznemű, független a szexuális irányultságától.

(Én sem értem ezeket a felcímkézéseket hogy mi értelmük van mondjuk)

2022. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!