Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Tulajdonképpen az egyházat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen az egyházat miért zavarja a melegházasság? Miért van ez a kétszínűség?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, és nem is veszekedést akarok indítani!


Az egyházat miért zavarja a melegházasság?

Azt szokták mondani, hogy Isten előtt csak nő és férfi kötheti össze az életét. Na de a melegházasság az polgári házasság, tehát nem templomi. Akkor mi a probléma? A templomban lévőket, vallásosokat miért is zavarja, ha 2 férfi összeköti az életét a hivatalban? Nem Isten előtt történik, nem templomban, akkor miért probléma ez?


A másik, amit nem értek, a "család védelme" indok, ami mögé a pápa is beáll mindig.

Az egyházi vezetők miért nem állnak be a család védelme mögé akkor, amikor 10 házasságból manapság 7-8 válással végződik kb 10 éven belül? Vagy ha a gyereket árvaházba dobják, alkoholisták a szülők, stb stb?

A "család védelme" miért csak akkor fontos, ha melegekről van szó?

Nem inkább az lenne a család védelem, ha a melegek is házasodhatnának és örökbe fogadhatnának gyereket? Akkor sokkal több család jönne létre, és sokkal kevesebb gyerek lenne az árvaház falai között.


Nem értem.


Vagy én látom rosszul?


(Mocskolódó, beszólogatós, homofób kommentek nem kellene. Ezek senkinek sem hasznosak. Köszönöm)



2016. ápr. 22. 11:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
18%
Én nem vagyok vallásos és a házasság sem izgat, de azt gondolom, ha már csinálja valaki, akkor csinálja rendesen. Na most a melegek nagy részének csak a jó kell a dologból, felelősséget vállalni, a vele járó szabályokat betartani, a korlátokat elfogadni nem igazán szeretnék. Megy a megcsalás, az alkalmizás, a bulikázás, a többeske, az elhajlási engedély, alig bírnak egy komoly kapcsolatban megmaradni és ugyanígy képzelik a házasságban is. Márpedig a házasság igenis két ember szövetsége amibe nem férnek bele mások meg ilyen kihágások. Ilyen alapon nevezhetnék bármi másnak is a dolgot, mert fontos részeit amúgyis lenyisszantgatnák róla és így már nem ugyanaz.
2016. ápr. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ferenc pápa eléggé toleráns ezzel kapcsolatban és ő is mondta, hogy ezt el kell fogadni
2016. ápr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes van itt egy plébánia központ Somogy-megyébe, a kántor énekes srác aki maga is meleg,azt mondta,hogy náluk dolgozó srácok több, mint 50%-meleg,akik az egyházkerületben vannak.

A kezdő papok közt is lehet...

2016. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

'megcsalás, az alkalmizás, a bulikázás, a többeske, az elhajlási engedély, alig bírnak egy komoly kapcsolatban megmaradni és ugyanígy képzelik a házasságban is. "


TE a heterókról beszélsz Öregem, a kitartott luxuskuváikról, a szeretőikről, az átvert nőkről akikkel házasságot, válást új életet hitetnek el....


Ferenc pápa pedig üzeni: Ha Isten megteremtette a melegeket ki van én, hogy elutasítsam, ha Istent keresi...nem pontosan így mondta, de majdnem betű szerint!!!

2016. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházak (mivel nem írtad, melyik egyházról beszélsz) idealizálni akarnak olyan valamit, ami soha nem volt ideális. Pl. Dávid királynak is kb. 8 felesége volt, meg a nagy ószövetségi alakok is tartottak "mellékfeleségeket", csak ezek fölött szeretnek átsiklani.

Szokták példaként hozni a Szent Családot, mondván: ez a helyes, mert Jézus is Családba született bele, ahol férfi-nő kapcsolat van. Na de kérem szépen, ha ennyire példálózunk a Szent Családdal, akkor ellenezzük azt is, hogy valakinek több gyermeke szülessen, merthát Jézus is egyke volt (a katolikus tanítás szerint legalábbis).


Az is az oka, hogy annak idején Szent Ágoston elindította azt a szemléletet az egyházban, hogy minden, ami szexszel kapcsolatos, az bűnös, ördögi. Na de könyörgöm, ha én degeszre eszem magam úgy hogy meg se bírok mozdulni, utána könnyű beszélni az éhes embernek, hogy ne legyen torkos stb. Szent Ágoston is 30 évig kicsapongó életet élt, úgymond: kiélte magát, s így, kiégett vágyakkal már könnyű arról papolni, hogy a testi vágyak ellen nagyon kell küzdeni....

2016. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
18:51 miért, ha te körülnézel magad körül akkor milyen melegeket látsz? Mert én főleg olyanokat akiket leírtam. A többség még komoly kapcsolatot sem akar vagy tud létrehozni, hogy aztán már benne is maradjon és hűséges legyen... Ó kérem. Valamelyik kommentben olvastam, hogy az egyenesen abnormális... xD Hát én kérek elnézést xD A százalékod alapján még az is lehet, hogy te voltál. Túl nagy része szól az életüknek a szexről. Nekem semmi bajom a melegekkel (bár tényleg nem értek egyet azzal ha kicsanpongóak, de az ő dolguk), csak nem értem, hogy ha így jó nekik akkor miért ragaszkodnak annyira a házassághoz? Nekem a házasság csak egy papír, sem a vallással, sem a házasság dolgaival nem értek egyet, így nem is házasodok. Aki viszont ennyire házasodni akar az akkor tartsa is magát ahhoz ami a házasság.
2016. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
77%
Tudtommal pedig Ferenc pápa nem támogatja a házasságot, hiába fogadja el a melegeket.
2016. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%

Mintha azokban a kommentekben azt írtad volna hogy meleg vagy.....biztos voltam

Venne hogy NEM!!!

A házasság nejem személy szerint NEM szentség majd en eldöntöm hogy miről szóljon hogyan éljem.

Nincs ma olyan törvény hála Kinek is? En nem

Vagyok hívő-ami kötelezően leírná mitől házasság a házasság.

A hetero kapcsolatok között tobb a hazug, sexuálisan kicsapongó, elunt, mint a melegek együttélése, járása, randija között. Pedig hat ránk semmi nem vonatkozik.

Rengeteg meleg el kapcsolatban, nekem belefér egy ket éjszaka mas férfival es a párommal is. Mi szabjuk a kapcsolatunk határait!

Az első percben gondoltam hogy egy hetero vallasbzu vagy!!!

2016. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

En ott xarom le az Egyházat, a Bibliát, Jézust meg a templomokat ahol van es veluk egyutt a hetero párok együttélési formai is hidegen hagynak...

En békében vagyok a magam meleg kapcsolatával az elénk sexuális eletunkkel es aki Magával békében van, az Másokat is beken hagy...

2016. ápr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtam sehol, hogy meleg vagyok, csak elmondtam a véleményem egy kérdésre, amihez jogom van. Amúgy meg biszexuális vagyok és nem vallásos (ezt viszont leírtam de úgy látszik nem tűnt fel :D).

Amúgy meg csak egy jótanács: ha azt szeretnéd, hogy jobban elfogadjanak, akkor talán nem kéne ennyire lenézni meg undorodni a heteróktól, mintha ők lennének minden rossz okozója.

Ha te ilyen királyul elvagy, akkor minek neked házasság? Miért ragaszkodsz hozzá, hogy ugyanúgy nevezzék, ugyanúgy csinálják és ugyanolyan jogok járjanak vele mint a heteróknak? Hisz nem tök mindegy minek nevezed a dolgot amiben élsz ha te ennyire tudod a tuti a saját életedben?

2016. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!