Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Tulajdonképpen az egyházat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tulajdonképpen az egyházat miért zavarja a melegházasság? Miért van ez a kétszínűség?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, és nem is veszekedést akarok indítani!


Az egyházat miért zavarja a melegházasság?

Azt szokták mondani, hogy Isten előtt csak nő és férfi kötheti össze az életét. Na de a melegházasság az polgári házasság, tehát nem templomi. Akkor mi a probléma? A templomban lévőket, vallásosokat miért is zavarja, ha 2 férfi összeköti az életét a hivatalban? Nem Isten előtt történik, nem templomban, akkor miért probléma ez?


A másik, amit nem értek, a "család védelme" indok, ami mögé a pápa is beáll mindig.

Az egyházi vezetők miért nem állnak be a család védelme mögé akkor, amikor 10 házasságból manapság 7-8 válással végződik kb 10 éven belül? Vagy ha a gyereket árvaházba dobják, alkoholisták a szülők, stb stb?

A "család védelme" miért csak akkor fontos, ha melegekről van szó?

Nem inkább az lenne a család védelem, ha a melegek is házasodhatnának és örökbe fogadhatnának gyereket? Akkor sokkal több család jönne létre, és sokkal kevesebb gyerek lenne az árvaház falai között.


Nem értem.


Vagy én látom rosszul?


(Mocskolódó, beszólogatós, homofób kommentek nem kellene. Ezek senkinek sem hasznosak. Köszönöm)



2016. ápr. 22. 11:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%

Nincs szükségem rá, hogy jobban elfogadjanak sok barátom van, nekik megfelelek.

Sohasem foglalkoztam mások jótanácsaival, pláne nem egy névtelen fórumon.

Mert épp olyan hangulatom van, hogy nyáron megházazasodok Londonban mert jó buli, mert jó hecc, és mert így vagyunk meg jól a párommal.

A heteró párok sokkal jobban csalják a nőjeiket, a férfjeiket, és még okuk sincs annyi rá mint nekünk, nem áll fel lépten nyomon mindkét félnek. A HIV + fertőzöttek nagyrésze még a fejlett országokban is a heteroszexuális nők, és nem a meleg férfiak.

A hetero nőket férfiakat ugyanúgy érinti a Clamydia, Tripper, és társai mint a melegeket.

Mi azért kapjuk el mert egymás fe*-két du..uk ők azért mert annyi partnerük van mint égen a csillag.


Egy biztos, akármilyen Valllásról beszülnk az évszázadok során mindent megtettek hogy a világ keletkezésére adható tudományos magyarázatokat megtiltsák.

A hatalomról, az ember gondolkodásmódja feletti uralomról a politikába való befolyásról és a pénzről szólt a katolius vallás Európa szerte, de majdnem!- minden vallás erről szól körülbelül.

Ahogy fejlődött a világ, ahogy egyre több ember megtanult olvasni, iskolázottabbak lettek nők is végeztek egyetemeket, annál jobban nyílt ki az elméjük a tudományos-technikai forradalom vívmányaira nehéz volt Isten akaratát válaszul adni.

Aztán jöttek a 60-as évek a szexuális forradalom, most egy újabb technikai forradalom egy hatalmas népszaporulat a fogyasztói társadalom, és az emberek életébe egyre kevésbé jelent bármit is a vallás, sőt még a párkapcsolat értéke is megkérdőjeleződött.

Kell e valaki életébe egy feleség akit 5 év után megun ottvannak a gyerekek a nyakán vagy inkább akar e egy jó házat, egy nagy autót, és a haverokkal egy jó étteremben egy drága üveg bor mellett szemezgetni egy csinos szőkével...

A társadalom annyira magára hagyja/hagyta az embereket amikor már nem vagy a fogyasztói társadalom aktív hasznos tagja, akkor tulajdonképpen el is pusztulhatsz.

A fiatalság, a szépség, az egészség, gazdagság nagyhatalom lett a mai Instagram, Twitter, és Facebook uralta világban.

Mindenki dolgozik már 16-18 éves korától fizeti az egyetemi tandíjakat, boldogul ahogy tud, hogy legyen lakása, autója, egészségbiztosítása és az egyének lelxarják hogy mit mond erre vagy arra a dologra Jézus...

Az egyházfők nem fordíthatnak hátat a vallásuk alapjának a Bibliának ezért nem képesek a világ változasaira megfelelő választ adni, továbbra is azt papolják hogy a sex célja csak a gyereknemzés és nem az hogy él...zz egy nagyot, ők még a gumi óvszert is tilosnak tartják, mert Isten elleni vétek, hogy megakadályozod egy új élet megfogganását...

De alapvetően ha megnézed az ortodox vagy katolikus vallás is a többnyire szegényebb régiókban tud megmaradni, úgy értem Latin-Amerika, Ukrajna, Oroszország, stb nem pl New York vagy Las Vegas, vagy London, vagy ehhez hasonló fogyasztói társadalomra beállt világvárosok.

2016. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

'Kell e valaki életébe egy feleség akit 5 év után megun ottvannak a gyerekek a nyakán vagy inkább akar e egy jó házat, egy nagy autót, és a haverokkal egy jó étteremben egy drága üveg bor mellett szemezgetni egy csinos szőkével... '


A nőknek sem kell az elhízott, tv előtt böfögő óriás bébi aki még a szros gatyáját sem hajlandó kimosni magától, meg a gyerekeire is tojik, mert csak addig volt jó hecc amíg megcsinálta őket... Meg aztán a valóság még mindig az, hogy a haverok többsége egy idő után eltűnik családot alapítani, a menő szingliből meg lassan egy öreg papi lesz akit a csinos szőke is viccnek fog tartani és elmegy inkább egy fiatal csődörrel.

Szóval ugyanezt a nők is elmondhatják. Nem tudom mit ártottak neked a nők, hogy minden kommentedben ilyen lenézően nyilatkozol róluk.

2016. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Az katolikus egyház szerint a sexualitás csak nő és férfi között, nemzés céljából, házasság keretén belül jöhet létre, és válásra nincs lehetőség vagy nagyon korlátozott.

Nekem meleg fiatalként ez álszent és az ember fizikai-pszihológia lényével teljesen ellentétes...

Szerintem mindez abnormális, és idejét múlt.

Álszent, mert már a középkorban sem működött amikor az emberek őszintén hittek benne, és amikor az emberek 90-a olvasni sem tudott...

Miközben a katolikus papok java része gyerekeket, főleg fiúkat rontott meg, vert félholtra, élte ki az agresszióját , a hatalmát, zsarolt és hazudott évszázadokon keresztül papolt a szegénységről miközben vagyonokat harácsolt össze...."


Nem vagyok vallásos, de attól még van szemem meg logikám.

Kénytelen vagyok ismételni magam.

A katolikus vallásnak a saját szent könyvét kéne megtagadnia a homoszexualitás és a meleg házasság hivatalos elfogadásához. Az a vallás vége lenne, ha a Bibliát megtagadnák.

A katolikus egyház múltbeli és jelen bűnei meg nem a vallás bűnei, hanem emberek bűnei és nem hivatalos vallási engedéllyel történtek (most ne jöjjön senki nekem a keresztes háborúkkal, mert bárki hivatkozik arra, nem tudhatja, hogy az ő akkori őse milyen morális szinten volt).


Nem tudom egyébként, mi a fenét bántja a melegeket a katolikus egyház hozzáállása.

Ha már a kétszínűség a téma, aki templomi esküvőt akar, annak nem csak az esküvő kedvéért kéne vallási gyorstalpalót csinálni, ez a templomi esküvő ugyanis kifejezetten a vallás igazi hívőinek és művelőinek járna csak.

Akar polgárit?

Tőlem aztán legyen.

Egyre több országban van is. És lesz is egyre többen. A közember egyre toleránsabb, megszokja a dolgot.

Szó sincs itt elnyomásról.

A társadalmi elfogadás egy lassú folyamat és ha erőlteted, átfordulhat ellenkezőjébe. Ha valaki erőszakosan próbál valami újat átvinni, sokkal nagyobb ellenállásba ütközik, mintha hagyná a dolgot szépen magától kialakulni. Sőt, éppen ez az erőszakosság lesz az elfogadás kerékkötője.

2016. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Református egyháznál vagy más felekezetnél ezt,hogy itélik meg?
2016. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Wadmalac ***** válasza:
100%
Nos, én nem tudok róla, hogy a világon BÁRHOL lenne egyházi esküvő melegeknek. Polgári van már sok helyen.
2016. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!