Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime fanok tudnak nekem...

Anime fanok tudnak nekem segíteni ajánlássokkal?

Figyelt kérdés
Olyat keresek ami nem harcolós, de izgalmas, van benne szerelmi szál de nem csöpögős romantikus, szép az animáció, és nem "perverz" :D Ami nagyon tetszett: death note és vampire knight

2023. jan. 5. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Highschool of the elite

Promised neverland (1. évad magyon jó, a 2. rossz lett szerintem)

Moriarty the patriot


Első körben ezek jutottak eszembe amik többé-kevésbé megfelelnek a kritériumaidnak, és véleményem szerint jók is.

2023. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Promised Neverlanded láttam, a többit lecsekkolom, köszönöm! Jöhetnek még ajánlások :)
2023. jan. 5. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Ez is nagyon tág határ, kedves kérdező. Gyakorlatilag bármit írhatunk neked, ami nem harcos, nem ecchi és nem túl érzelgős... Sőt, ezek szerint krimi is érdekel téged, pedig a Death Note-ban is van harc, az akció krimi.


Valami speckó ízlésed van esetleg? Mivel anélkül innen is, onnan is említhetek ajánlást. Mennyire bírod a nagyon elvont, mélylélektani alkotásokat és hány éves vagy? Ez nagyban segítene szűkíteni az ajánást. Mert írhatok én elvont, mély mondanivalójúakat is, ha mondjuk csak (max) húsz éves volnál, akkor annak sok értelme nem volna.


Angel beats (nagyon vegyes műfajú, a harc mellékes benne, csak annyi kb, mint a Death Note-ban, minden rész vicces és drámai egyszerre, katarzissal a végén)

Psycho-Pass (akció krimi dráma-anime, az első 2 évad után van egy animemozi, meg továbbiak is, én eddig láttam; igen összetett animevilággal rendelkezik). Az 1. évad első hat része a bevezetés, de nem érdemes átugrani, elejétől nézendő.

Boku dake ga inai machi: megható krimi, 11 éves gyerekekről elsősorban; időugrós.

Kokoro Connect (13 rész) + Kokoro Connect Michi Random, mélyélektani, slice of life, sulis, nemcserés-testcserés, kb a 3.résztől mélyül el.

Eve no jikan (animemozi: van-e lelked az androidoknak? Elgondolkodtató slice of life, van 6 részes változata is mint minisori, de az ugyanaz, mint a mozi verzió.)

Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume (2016 _ 005x020 perc, mint az Eve no jikan, kicsit másképp, és ez is megható!)

Hotarubi no mori e (animemozi, slice of life, megható)

Air (dráma, slice of life)

Ano hi mita hana (ANOHANA) (dráma, slice of life)

Orange (dráma, slice of life)

Charlotte (dráma, slice of life + különleges képességek)

Death Parade (halál utáni megmérettetés)

Gakkou Gurashi (slice of life, lélektani dráma, posztapokaliptikus, szomorkás)

Shoujo Shuumatsu Ryokou (kissé mint a Gakkor Gurashi, de talán lazább, kötetlenebb, nincs kifejezett története a Ryokou-nak.)

Madoka Magica (nagyon elvont művészi-filozófikus anime, sajátos képio világgal a boszorkányüldözésekkor)

No. 6 (túlélő)

Btooom (túlélő, csak bombafajtákat lehet hasnzéálni, trükkös, prg-ozható bombák)

Usagi Drop (egyszerű sliceof life, ovis kislány nevelése)

Zankyou no terror (kamaszfiúk a terroristák, idővel más irányba halad, lélektanibbá válik)

Byousoku 5 centimeter (nem nyálas romantikus, inkább szomorkás kamaszromantika, ANIMEMOZI, GYÖNYÖRŰ GRAFIKA, SHINKAI MAKOTO RENDEZTE!!)

Koe no katachi (animemozi, siket lány kerül az osztályba, eleinte gúnyolják)

Made in Abyss (kicsit elvontabb fantasy, eleinte gyerekesnek hat, de kb a 8. résztől kezd morbiddá, groteszkké válni (kicsitmegfeküdheti az ember gyomrát); az 1. évad után van a Tamashi Reimei animemozi, majd az Ougonkyou a 2. sori évad.)

Blood-C (eleint slice of life, a végefelé hatalmas csavarral; gyomorforgatóvá válik)

Danganronpa 1. (túlélő, a 9.résztől kezd igazán érdekessé válni, össz 13 rész az 1. évad, csak az 1.évadot láttam eddig)

Gokusen (yakuza matektanránőről és kamaszfiú diákjairól szól, live action-ben rengeteg évad van hozzá)

Inuyashiki (dráma)

Mahou Shoujo Site (szadista slice of life anime + boszorkányharc)

Minami-ke (kedves humorú slice of life vígjáték 3 lánytesóról, sok évados, az első évadot láttam, az inkább epizodikus, nagyjából)

Ousama game (szadista túlélőjáték)

Sakurasou no pet na kanojo (koleszos slice of life vígjáték, hangulatos, kedves anime)

Tokyo Magnitude 8.0 (túlélő anime egy elkényeztetett kiskamasz lányról)

2023. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebből biztosan fogok tudni válogatni, köszönöm szépen! Leírás alapján sok jól hangzik belőle, az ízlésemet nehezen tudom meghatározni animék terén, a death note és a vampire knight is ég és föld, de mindkettőt imádtam, szóval kicsit random ez nálam. Egyébként 21 éves vagyok és lány
2023. jan. 5. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Steins;Gate, és a Zetsuen no Tempest-et bedobom, ha már időutazós anime-t is ajánlottak neked, és nem írtad, hogy bajod lenne vele. A Steins;Gate a legjobb időutazós anime, egy szerethető főszereplő párossal, mindenképpen érdemes megnézni. A Zetsuen no Tempest-ben bár vannak harcok, de nem azon van a hangsúly, a legizgalmasabb része gyakorlatilag egy szópárbaj, ahol az egyetlen embert próbálják meggyőzni, aki az adott pillanatban a legnagyobb hatással van a körülmények alakulására. Az első, és a második felének a hangulata elüt egymástól ugyanakkor, azt meg kell jegyeznem, mert ez valamiért sokaknak nem tetszik. Viszont az itteni szerelmi szál se a megszokott.
2023. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha tetszett a Death Note akkor én ajánlanám a Code Geasst is még. Harc van benne, szerelmi szál is. Nincs benne perverz rész szerintem. A Death Notehez hasonlítják nagyon, bár szerintem jobb. A főhős jobban tetszik nekem :D
2023. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!