Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az animékben miért van ez?

Ptlg225 kérdése:

Az animékben miért van ez?

Figyelt kérdés

Ha egy animében van egy politikus, miniszter, elnök mindig ő a fő boss, korrupt, sáros vagy egy nagy szemétláda. Ez miért van, ők is annyira utálják őket mint mi? Mondjuk ha a világon csak egyetlen dologról kéne beszélnünk akkor ez közös, mindenki utálja a politikusakat.

Csakis egy animét láttam amiben a miniszterelnök tényleg egy normális személy nem egy szemétláda Gatchaman Crowds.



2016. aug. 31. 22:26
 1/9 A kérdező kommentje:
De olyat amiben a miniszter vagy ilyen kormányszerv arra használta volna a hatalmát, hogy segítsen még egyszer sem láttam.
2016. aug. 31. 22:29
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mert van valóság alapja.
2016. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A #2-esnek igaza van. De erre egy ellenpelda a Gate ammiben a miniszterelnok az orszag erdekeben mond le.
2016. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a Gateben pont az ellenkezője van, az USA elnöknek van bizonyítéka a japán ellen és megfenyegeti/zsarolja, az meg azért mond le, hogy utána már csak úgyis sározásnak tűnik majd az egész dolog.
2016. szept. 1. 15:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A "Ghost in the Shell" egyes szériáiban lehet találni a naiv idealizmustól mentes, de azért emberileg elfogadható politikusokat.
2016. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy erős példa de a Naruto animét politikai oldalról nézve ha a kagékat "fő boss"-nak tekintjük, akkor a sok megismert kage közül Danzo volt az egyetlen szemétláda.

Death Note-ban sem voltak rosszindulatú politikusok, de teljesen érthető hogy az írók nem akarták hogy Kira politikust öljön, ilyen példamutatást nem lehet tv-ben leadni egyszerűen. Így hát még az amerikai elnök is felelősségteljes nem ármánykodó karaktert kapott.

Szerintem nem arról van szó hogy az animék gonosznak állítják ba a politikusokat, hanem fordítva, az antihősöknek adnak gyakran politikai hatalmat az írók.

2016. szept. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó lehet benne valami.
2016. szept. 3. 21:22
 8/9 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe a Heroman-ban sem volt szemét az USA elnök, most már 2.
2016. szept. 11. 09:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez legalább megmutatja, hogy még a Japánok sem annyira munkamániások, hogy minden sz*rságot ellenérzés nélkül elfogadjanak.
2018. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!