Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animékben mire utal a kettős...

Animékben mire utal a kettős kereszt a szereplő fején?

Figyelt kérdés

Tudjátok, olykor gesztust kifejező jelek láthatóak a szereplők fején, pl egy csepp a bizonytalan feszültséget, kínos helyzetet stb jelenti mint izzadtságcsepp. És így tovább.


Mást jelent tehát a kettőskereszt, és mit jelent, amikor hasonló, de háromágú alakzatról van szó?



2016. szept. 20. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolsz?:

[link]

Amikor mérgesek, akkor szokott megjelenni. Ezt a "háromágú alakzatot" viszont nem tudom elképzelni, mi lehet o.o

2016. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez, ez, köszi. :D Igen, valami ilyesmit sejtettem, h amikor mérgesek, arra utal. :) De nem voltam benne biztos. Köszi írtad, ha már ketten tudjuk így, talán így van. :)


A három ágú? Szerintem ugyan ez lehet a jelentése, csak nem tudom, miért pont három ágú. Bár a kereszt alakot se tudom, miért... Szóval, a három ágút úgy képzeld el, mint ezt a kettős keresztet, csak négy ág helyett (a kereszt négy ága helyett) háromból áll, szintén párhuzamos vonalakból. Majd lövök egy screenshot-ot ilyen figurán, és mutatom valamelyik nap. :)


Van tudomásod neked, vagy másnak arról, miért éppen kettős kereszt fejezi ki a dühöt?

2016. szept. 20. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Hm, igazából még sose gondoltam bele, hogy miért egy ilyen "jellel" fejezik ki a dühöt, valahogy nekem mindig egyértelmű volt, hogy ezt jelenti.

De jobban belegondolva, szerintem a mangákra vezethető vissza. Ugye a mangáknál nincs animáció, csak rajzok és panelek ("képkockák"), emiatt nehezebb a karakterek érzelmeit kifejezni - főleg mondjuk egyszerűbb rajzolású mangáknál lehet(ett) ez probléma.

Emiatt valahogy gondolom kialakultak ezek a hangulatjelféleségek.

De én szerintem nemcsak a japán kultúrában találkoztam már ezekkel, hanem nyugati rajzfilmek és képregények esetében is előfordultak, de lehet, ezek is japán hatásra - vagy pont fordítva, ezek voltak hatással a japánokra.

Én valami ilyesmi magyarázatra tudok gondolni, de ez tényleg csak tipp.

2016. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kézpénznek azért ne vedd, de én úgy tudom ezek a dühtől a halántékon kidomborodó erekre utalnak eredetileg.
2016. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy elmondtátok meglátásaitokat. :)

Az első beírónak ígértem a háromágút:

data.hu/get/9991436/vbncvbcvbwwqq.png

2016. szept. 21. 17:40
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja bocs, vannak, akik bizalmi okokból jobb szeretnek online megtekinteni képeket, letöltés helyett.

Ugyanaz a háromágút tartalmazó anime képkocka:


[link]

2016. szept. 21. 17:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Miután elmagyaráztad, már megértettem nagyjából, hogy néz ki, de köszi:D

Szerintem ez is azt fejezi ki, hogy a karakter mérges (vagy még esetleg azt, hogy meglepődik, de inkább mérges).

2016. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!