Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az embereknek animék terén...

Az embereknek animék terén mindig a morbid tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés

Mármint az Attack on Titan vagy a Tokyo Ghoul és társai sokkal nagyobb rajongótábornak örvendeznek majdnem, mint pl. a vígjátékok, romantikusak, tragédiák stb. -nak összesen. Az embereknek a morbid dolgokra van igényük?


[Félreértés ne essék, ez nem utálkozás, csak kíváncsiság. A Tokyo Ghoul-t én is szeretem, a másikat pedig még nem láttam.]



2016. dec. 30. 20:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

#10

Nem tudom eldönteni, hogy ironizálsz, vagy komolyan gondolod. Az Elfen Lied épp akkor veszíti el minden báját, ha mélyebbre nézel az erőszaknál. A főszereplők kettős amnéziája semmi mást nem szolgál, minthogy a legolcsóbb módon mozgassa előre a történetet. Akkor táruljon fel egy emlék, amikor azt a cselekmény megköveteli, ahelyett, hogy graduálisan épülne. A karakterek borzasztóak, a viselkedésük indokolatlanul szembemegy minden emberi logikával. A felhozott és megtárgyalásra érdemes gondolataival sem kezd semmit, viszont (és bármennyire egyet értek azzal, hogy a meztelenség ábrázolása az első részben érett és indokolt) a sorozat középső harmada átmegy fan service poénokkal tűzdelt hárem idétlenkedésbe.


Az Accel World pedig semmivel sem jobb a Sword Art Online-nál. Még azt is megkockáztatom, hogy rosszabb. Kapunk egy főszereplőt, akinél utálatosabbat nehéz találni, a szánalom megtestesítője. Nem jó semmiben, mindenki utálja (önmagát is beleértve) és szivatja vagy keresztül néz rajta. Annyira, hogy a VR avatárja is egy kis disznó. Az egyetlen tehetsége ennek az emberi boxzsáknak, hogy jó videojátékos. Legalábbis állítólag, és ez és a pozitív tulajdonságokat teljes mértékben mellőző személyisége elég, hogy minden lány bugyija benedvesedjen. Tökéletes self-insert karakter dagadt kocka shut-in tizenéveseknek, sértő sztereotípia minden más életképes gamernek és a geek szubkultúrához valamilyen formában kapcsolódó személynek. Le sem tagadhatja az íróját (ugyanaz, aki a SAO-t is írta).

2017. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

# 10


Egyet kell értenem az előttem szólóval. Elfen Lied egy nagyon gyenge túlhypolt alkotás. Mondom ezt úgy, hol olvastam a mangát is, ami kb. 3x olyan hosszú mint az anime ami félbehagyta az egészet. Én ismerem az írót, olvastam több "művét" is, egyik olyan mint a másik, semmi különleges nincs benne, egy elég tehetségtelen mangaka, de ettől függetlenül egyszeri olvasásra elmegy.


Kategória dráma-gore ban egy Berserk, Tokyo Ghoul, de még egy Deadman Wonderland, Blood+ is jobb ennél.


# 7/11


"Marketing szempontból igazából zseniális húzás volt az SnK anime, a TG már csak felkapaszkodott rajta."


Nincs egészen igazad. Tokyo Ghoul alapból sokkal tudatosabban és jobban van szerkeztve mint a SnK, viszont az útóbbival ellentétben a Pierrot lett az anime studiója, akiket csak a pénz érdekel.

így a történetet megvágták és gyakorlatilag az egész anime csak egy reklám lett ami majd megdobja a manga eladásokat, hiszen a történetnek kb. tört része került bele csak az animébe, az is borzalmas minőségben.

2017. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
52%

Azért hiszitek túlhájpoltnak az Elfen Lied-et, mert nem éltetek még eleget... Az Elfen Lied abszurditása (melyre ti is rávilágítottatok, csak hát nem látjátok a jelentőségét és velejét az abszurditásának) nagyon is életszagú!


Csak hát a legtöbb ember vakon, zombi módjára él, és nem tudja, milyen abszurd módon verik át őket, fentről... Az Elfen Lied áttételesen bár, de többek között ezt tükrözi, ezért értékes alkotás, akármilyen "graduáltságokkal" is fogalmaznak egyesek. :)

2017. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

#13

Magad sem tudod mit beszélsz és kíváncsi vagyok mekkora nagy élettapasztalatod lehet.

2017. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Úgy beszélsz, mintha ismernél. :D Vicces...

Egyébként meg ha annyira tudsz szerinted jobbat, ki vele. :) Sorolj fel szerinted színvonalasabb animéket, e kategóriákban, mint az

Elfen Lied


vagy pedig mint a saját kategóriájában az

Accel World


Nos?

2017. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Hajaj gyerekek, maradjunk a témánál :,D
2017. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Az Elfen Lied-nél mennyire vesszük szigorúan a "maga kategóriáját"?

Jobb nála a Higurashi, Jigoku Shoujo, ha lazábban, Bookgiepop Phantom, Serial Experiments Lain, Mousou Dairinin.


Az Accel Worldnél viszont konkrétan minden jobb a maga kategóriájában. Konkrétan a cirka 6-8 videojátékokhoz vagy VR-hoz kapcsolódó címből plusz néhány témán keresztül kapcsolódóból egyetlen egy sincs, amire rá tudnám mondani, hogy rosszabb. Még a Sword Art Online, ami szintén nagyon gyenge darab, sem annyira szar, pedig nagyon erőlködik.

2017. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Előző, jobban jársz, ha abban maradunk, hogy a tetszés szubjektív. ;)


A Boogiepop Phantom eléggé erőltetett, sorrendben néztem persze, az elejétől. Másodjára is megnéztem pár hónapja, hátha megtetszik, de továbbra is erőltetettnek és nem valami tartalmasnak tartom. Én szeretem az elvontat, de ez félig-meddig blődli. Van egy kevés mondanivalója persze, de az nem sok.


Abba azért gondolj bele, kérlek, hogy pusztán azért lehúzni valamit -történetesen az Accel World esetén-, mert lúzerről szól, aki más téren viszont rekorder, meglehetősen infantilis egy szempontú vélekedés... :))


(Kb azt mondod evvel, hogy lúzerről nem érdemes filmet készíteni, csak mert lúzer... Atyaég...)


Az Accel World rideg -ám izgalmas és sajátságos- akciójeleneteit remekül törik meg a szívet melengető érzelmes jelenetek. Tipikusan Coelho irodalmi megnyilvánulásait juttatja eszembe. Az Accel Word számomra minőségi alkotás. Még ha elsősorban kamaszoknak készült is. Mégis kortalan, ugyanis scifi kedvelő felnőtteknek is bátran ajánlható. Feltéve, ha nem előítéletes. ;)


Az Elfen Lied viszont elsősorban érett felnőtt lelkeknek való, hogy a mélyebb összefüggéseket felfedezhesse benne az ember (mert ennél meg végképp mellékesek az akciójeleneteknek és az erőszaknak a részletei).


Az erőszak inkább mint kontraszt hasznos az Elfen Lied esetén, mégis sokan megítélik pusztán az időnkénti erőszakossága miatt - ez felszínesség és előítélet...

2017. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nem azért húzom le, mert lúzerről szól, hanem azért, mert attól függetlenül, hogy lúzer, nem csak ő, de az összes karaktere egy vödör fos és sértés a nerd szubkultúrára. Mint említettem, az írónak - aki a SAO-t is írta - gőze sincs a videojátékokról és a gamer kultúráról (vagy az írásról például, maga vallotta be egy interjúban, hogy nem tud olyan női karaktert írni aki ne szeretne bele a főszereplőjébe). Az, hogy a főszereplő egy szerethető vagy legalább tolerálható tulajdonságokkal nem rendelkező emberi hulladék ganajkupac, csak hab a tortán.


Rengeteg anime szól lúzer otakukról és geekekről és ennek ellenére vagy épp emiatt tudnak működni. Az Accel World pedig pont nem egy közülük.


Az Elfen Lied pedig pont nem érett felnőtteknek való, hanem kifejezetten éretlen kamaszoknak, akiket a hatásvadász felszín megfog és amíg jó az első rész, egy érdekes premisszával bármit el lehet adni. Pont nem az erőszak az Elfen Lied baja, az csak egy jól sikerült máz, ami elhiteti a nézővel, hogy ettől mély/tartalmas lesz. Nem az. A megtárgyalásra szoruló témáit az első pár rész után eldobja, később pedig esetleg rájuk durrant pár közhelyet, de azt sem mindegyikre.

2017. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Az Elfen Lied pedig pont nem érett felnőtteknek való, hanem kifejezetten éretlen kamaszoknak, akiket a hatásvadász felszín megfog"


Pont ez a baj veled, hogy nem látsz a mélyére, még mindig nem érted. :) Ezt magyarázom már mióta... és sokan ugyanebbe a hibába esnek, pl pont az Elfen Lied kapán sokan, akiknek nem tetszik:

hogy csak a felszínét látják, és ezért hatásvadásznak hiszik.


Az Elfen Lied-et csak érett felnőttek tudják értékelni, persze kell hozzá a műfajának kedvelése is. Megértem, akit zavar vagy a pszichológia, vagy az erőszak. A lényeg, hogy nagyon is felnőtt mű.


Ellenben ha egy max 25 éves gyerek nézi meg az Elfen Lied-et, esélyesen nem lát a mélyére, és csak a felszínes erőszakot látja meg benne, sajnos. Ezért nem tetszik az infantilis személyeknek az Elfen Lied, mert felszínesnek hiszik. (Meg, mondom, azoknak se tetszik, akik bár érettek, de zavarják őket az erőszakos jelenetek, így őket meg tudom érteni, de csak őket, a kérdésben. De ez sem vonja kétségbe az Elfen Lied nagyszerű értékét.)


Nem láttok a mélyére. Az Elfen Lied kontrasztokkal operáló leíró pszichológia.


De úgy fest, ez meddő vita közöttünk. Sebaj. Akárcsak az Accel World.


Az Accel World véleményeddel se értek egyet, továbbra se. Az lenne a mézmáz, ha tökéletes szereplői lennének. De nem azok. Ellenben közel se ganajkupacok, hanem nagyon is szívből jövő pillanatokkal teletűzdeltek egyes szereplők megnyilvánulásai, és NEM hatásvadász módon, hanem itt végre előbukkannak valódi érzelmek is - két csatajelenet között.


Azt továbbra is tartom, hogy EZ (és NEM az Elfen Lied, hanem az Accel World) elsősorban kamaszoknak készült, de másodsorban scifikedvelő, és érzelmes felnőtteknek is.

2017. febr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!