Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az embereknek animék terén...

Az embereknek animék terén mindig a morbid tetszik a legjobban?

Figyelt kérdés

Mármint az Attack on Titan vagy a Tokyo Ghoul és társai sokkal nagyobb rajongótábornak örvendeznek majdnem, mint pl. a vígjátékok, romantikusak, tragédiák stb. -nak összesen. Az embereknek a morbid dolgokra van igényük?


[Félreértés ne essék, ez nem utálkozás, csak kíváncsiság. A Tokyo Ghoul-t én is szeretem, a másikat pedig még nem láttam.]



2016. dec. 30. 20:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Pont ez a baj veled. Nem magyarázol te semmit, csak ismételgeted, hogy márpedig csak érettek tudják értékelni, de azt, hogy mi az a fenenagy értékelnivaló benne, ami nem csak kompenzál, hanem telesen feledteti a marhaságait és a papírvékony karaktereit, az örök titok marad.
2017. febr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Szóval, ha nem találok mély mondanivalót az Elfen Liedben akkor éretlen vagyok... értem. Ez egy egészen új mérce. De tényleg, írd már le azt a pszichológia mélységet amit az Elfen Lied ad. Azt pedig nem fogadom el, hogy úgy se érted...
2017. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Előző: leragadtál a merev, akadémikus, szimplán bal agyféltekés gondolkodás szintjén.


Holott két agyféltekénk van. A művészet nem magyarázható el körzővel-szögmérővel, analitikus leírással. Bár részben igen. Részben meg is kísérletem.


A pszichológia NEM egzakt tudomány, mégis leírást ad a valóság vonatkozó szeletéről. Az Elfen Lied mint műalkotás egy példa a pszichológiai mélységre.


(Az anime sorozatot láttam, erről beszélek. Bár anno elkezdtem a mangát, tehát a képregényváltozatot is.)


Az, hogy kéred: bizonyítsam szavakkal az Elfen Lied művészi mélységét, ahhoz hasonlatos, ha kb azt kéred, hogy mondjam el egy másik műalkotás,

pl egy 7 - 9 perces ős-Metallica szám

művészi mondanivalójának mélyét,

pl a Master of Puppets (1986) albumról, mely igen összetett és mély művészi alkotásokat tartalmazó zenei album.


(Ettől még maga a zenei stílus, tehát a progresszív thrash-metal stílus zavarhat adott személyt a befogadásában, de ennek semmi köze a művészi mélységhez, hiszen más stílusokra pl csellókra is átírták már ezeket a kompozíciókat, bár sajnos lecsupaszított változatban lettek azok ismertek, rontva a művészi értékén némileg.)


(Ellenben 1989 után már csak amolyan felszínes thrash-t játszik a Metallica, sajnos. Bár az 1983-as Kill 'em All album viszont meg még nem volt kiforrott. A kettő közötti időszakban azonban igen művészi albumok születtek tőlük.)


Tehát van egy progresszív zenei alkotás. Nem lehet szavakkal bebizonyítani a művészi mélységét, legfeljebb utalni lehet rá.


Én megtettem érted, amit lehet, a kérdés tekintetében.


Nézd VÉGIG az Elfen Lied-et, és több szemszögből figyeld meg és érezd át. De ha még nagyon fiatal volnál (25 alatt), akkor nem biztos, hogy a fele mélységnél mélyebbre van esélyed ráérezned.


Teljesen más kérdés, hogy aki meg még fiatalabb, pl tizenéves, és mondjuk fiú, lehet, hogy élvezi, mert a felszíne, az extrém és fura erőszak izgatottá teszi - de ez tehát csak a felszíne. Míg pl egy 18-25 éves számára meg pont ez a fajta felszín már kevés, de viszont esélyesen még sajnos ők se látnak igazán az Elfen Lied mélyére.


Ezek csak körülbelüli életkor értékek, ugyanis különféle életkorban léteznek kivételek is, adott szempontból.

2017. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Te aztán mestere vagy a mellébeszélésnek. Műelemzésről hallottál-e már? Pontosan az a tevékenység, amikor az elemző (néző/hallgató/olvasó) kibontja az általa fogyasztott mű tartalmát és egyszerűbben befogadhatóvá teszi a szimbólumrendszerét, megosztja a saját értelmezését és hogy miből fakad (mit olvasott ki a sorok közül).


Te ehelyett azt csinálod, hogy gyakorlatilag egyszerűen virágnyelven lehülyézed, aki szerinted nem érti (holott én például már benne vagyok abban a korban, ahol szerited már látnom kellene, mitől olyan fene különleges). Na most akkor vagy te vagy tényleg képtelen szavakba foglalni a gondolataidat, ahogy azt az imént bevallottad, vagy nincs mit kibogozni az Elfen Lieddel kapcsolatban, egyszerűen olyankor kaptad el, amikor valamiért nagy hatással volt rád és körömszakadtáig véded akkor is, ha tudod, nincs mit.


Én az utóbbira fogadnék, mert aki képes egy komplex (vagy általa komplexnek tartott) művet értelmezni, az át is tudja adni az értelmezését. Vagyis valószínűleg pontosan te, aki éretlenséggel vádolsz másokat, lehetsz igazán éretlen.

2017. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ezek után nem tudlak komolyan venni. Valamint nem ragadtam le a bal agyféltekés gondolkozásba, mert a jobbat használom de ne menjünk ebbe bele. De tegyük fel másképp a kérdést. Mitől művészi alkotás az Elfen Lied? Történetileg? Aligha, egy hatalmas klisé halmaz az egész amelyben az eredeti gondolatok még nyomokban sem található meg. Ha valóban tudatában lennél annak amit mondasz, még ha nem is tudnád leírni, de körülírni, hogy miben található meg ez a mélység megpróbálhatnád. Valamint milyen kontrasztól beszélsz? Leírhatom ezt a szót valahova mert huu de mélynek hangzik, de attól még nem lesz értelme, ha nem írod bele milyen kontraszt. Talán szín? A színvilága lenne annyira művészi, már már isteni, hogy földi ember nem tudja szavakba önteni eme mestermű tökéletességét? Írd le végre, vagy ha nem megy legalább tőmondatokban de valahogy fogalmazd már meg, hogy mit nem látunk benne, mellébeszélés nélkül, mert eddig az összes válaszod az volt.
2017. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
52%

Tehát összefoglalva:


#> Az Elfen Lied nem jó mert [logikus érvek]

x> Jó az csak fiatal vagy.

#> De mégis mi teszi jóvá?

x> Majd ha elég idős leszel meg tudod.

#> De hát elég idős vagyok, még sem látom.

x> Akkor meg hülye vagy.

#> Akkor meg miért nem magyarázod el nekem?

x> Mert magam sem tudom. De akkor is hülye vagy?

2017. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Naiv és gyermeteg vagy vagy. Az iskolarendszer évszázadok óta meghamisított, mégse fogod felé, csak a felszínét látod.


Ugyanis a verselemzés, műelemzés, ami az iskolákban folyik, a művészet meghamisítása, tönkretétele. A művészet alapvetően NEM bal agyféltekés folyamat, NEM lehet "körzővel-vonalzóval" (rációval) elemezni. Bár hozzávetőleg lehet NÉHÁNY tényezőt racionálisan észlelni, vizsgálni, de számaránya ezen tényezőknek elenyésző, a műalkotások kapcsán, a jobb agyféltekés funkciók hangsúlyához képest, ez esetben.


A művészet alapvetően és többségében jobb agyféltekés folyamat, és felfogása, megérzése, megértése is avval lehetséges alapvetően, tehát alapvetően ráérzéssel.


Épp ezért van benne szubjektivitás is, ennek ellenére te eleve nullára degradálni próbálsz tartalmas alkotásokat, ami irreális hozzáállás részedről. Ahelyett, hogy objektíve és ráérzéssel, nyitottan megvizsgálnád azokat.


Pontosan ezért utaltam pusztán arra, hogy egy adott alkotás mélysége, PÉLDÁUL (például, de NEM kizárólag!) a letisztult kifejezőereje és komplexitása (pl az 1986-os, "Master of Puppets" című Metallica album, függetlenül a stílusától) rációval nehezen megragadható, inkább odafigyeléssel, nyitott, ráérző befogadással lehetséges.


A fent -megalapozottan- sorolt naiv, gyermeteg és irreális hozzáállásodon felül mivel meghazuttoltad szavaimat, további ok, hogy eféle, mások nyitott szemléletét alap nélkül degradáló, puszta presztízsre építő kisiskolásokkal ne folytassak érdembeli vitát.

2017. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Jobb is, ha nem folytatod a vitát, mert csak terelni és személyeskedni tudsz és magadat égeted már két hete.
2017. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
32%
ezek amiket írtál nem morbidok de a kampfer az nézd meg
2017. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Flove válasza:

Hogy őszinte legyek én az Attack on Titan-ről egy ismerősömtől hallottam és nem mondott róla sokat, de kíváncsi voltam rá. Néhány rész alatt megfogott a történet, nem pedig a brutális erőszak, az olyan részeknél általában el is fordultam a kijelzőtől, bár mostanra már azért nagyjából megszoktam. Azt nem tudom, hogy miért ilyen népszerű, de azt viszont tudom, hogy én 13 éves lány létemre miért szeretem az AoT-t és a Thokyo Ghul miért nem. Először is a Thokyo Ghul lehet, hogy mások szerint fantaztikus és nincsen annál jobb, de engem már az elején nem érdekelt. Úgy éreztem hogy nem elég izgalmas és (főleg inkább emiatt hagytam abba) gusztustalan benne a sok vérengzés. Ezt is egy ismerősöm ajánlta, de nekem nem tetszett. Ha idősebb leszek talán megnézem de most még nem szeretném. Ezek után biztos furcsa hogy ha nem bírom a vért miért nézem az AoT-t? Hát én ott tényleg a storyt szeretem, nem pedig az öldöklést. Erre valószínűleg sokan azt fogják mondani, hogy kivétel vagy valami hasonló, de az én osztályomban 2-en vagyunk akik szeretik ezt a többiek (tehát kb. még 3 ember aki animézik) inkább Thokyo Ghul-t néznek, és kifejezetten fikázzák az AoT-t.


Bocsi a helyesírási hibák miatt, mobilról írok.

2017. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!