Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék meg tanulni kb...

Hogyan tudnék meg tanulni kb a nulláról rajzolni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék meg tanulni rajzolni, már igen rég óta. Semmi, de tényleg semmi kézügyességem nincsen sajnos. A fejemben vannak nagyon jó ötletek, sokszor neki fogok, de egyszerűen kb egy 7-8 éves gyermeki rajz lesz belőle.

24 éves nő vagyok, szar lelki állapottal és nagyon szeretnék magamnak egy hobbit, ami segít néha kikapcsolni és mivel amúgy is szeretnék rajzolni, így ez tűnik a legkézenfekvőbbnek.

Tudom az alap az lenne, hogy gyakorlás, gyakorlás, de annyira elveszi a kedvemet, amikor olyan ocsmány dolgok jönnek ki a kezem közül, hogy sok időre nem is veszek ceruzát a kezembe.



2022. jún. 23. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig sajnos a gyakorlás az egyetlen módszer a javulásra!:D


Nekem az rontotta el mindig a kedvem kezdőként, hogy egy-egy rajzba akár napokat is beleöltem, mégse tetszett az eredmény. Ergo, ha kevesebb az időbefektetés, kevesebb a csalódottságérzet is.


Javaslom, próbálj először még csak alap formákat, alakokat, composition-t tanulni és gyakorolni, sketch-elni, vagy gyakorold az árnyékolást, tanulmányozz színharmóniát, anyagokat, stb... (Rengeteg kép és videó van fent neten segítségképpen)


Hidd el, büszke leszel magadra már egy hónap után is.


De soha ne félj attól, hogy nem lesz mestermű valami. Ez egy hobbi, ahogy írtad. Egyáltalán nem az a lényeg, hogy kiállítsd, vagy hogy másoknak tetsszen. A rajzolásnak már eleve sok pozitív hatása van - boldogabbá, kiegyensúlyozottabbá tesz, és segít kiélni a kreativitásod. A művészetben soha nem lehet semmi sem tökéletes.


(- Egy művész)

2022. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a pozitív válaszodat.

Ha már te egy művész vagy, akkor tudnál olyan képet küldeni, amit kezdőnek ajánlanál mintaként?

Köszönöm szépen!

2022. jún. 23. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 A legjobban akkor jársz, ha magadnak keresel valami ötletet. Bármit is szeretnél rajzolni, próbálj meg step by step képeket nézni pinterested, yt-n, instán vagy csak simán a google-n. Nem tudok, és nem is lehet csak egy mintát elküldeni, amin gyakorolhatsz. Mit szeretnél rajzolni? Embert, állatot, tájat, házakat, tárgyakat, testrészeket? Milyen stílusban egyáltalán? Lehet egyik nap egy állatot van kedved rajzolni, másik napon egy embert, harmadnap egy frizurát, virágot, stb... A rajzolás, mint hobbi, abból áll, hogy a te saját gondolataid és érzéseid valósítod meg. A mintád legyen mindig az, ami épp eszedbe jut, ami a fejedben megszületik, amihez kedved van.


A saját stílusod pedig idővel kialakul. Sok-sok rajz árán, többféle művész követése, sokféle rajzstílus kipróbálása után a kezed rá fog állni a te egyedi stílusodra:D


Ne erőltess semmit. Ez egy hobbi, kezeld is úgy - ne akarj maximálisan pontos és ügyes lenni, pláne ne idegeskedj, ha "rosszul sikerül", különben elvész a varázs: a tanulás, a gyakorlás, a kikapcsolódás, az élvezet. És egyébként sem létezik rossz rajz. A művészetnek a jelentése a lényeg, az, hogy mit szeretnél "kirajzolni" magadból, mit gondolsz és érzel. Én akkor vagyok a legelégedettebb a munkáimmal, ha érzelmileg kötődöm hozzájuk - még ha azok nem is a legjobb darabjaim:)

2022. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!

Igyekszem meríteni a szavaidból! :)

2022. jún. 23. 21:49
 5/7 Thunderfairy ***** válasza:
Az alapokat kell megtanulni. Kockologia, ábrázoló geometria, emberi anatómia. Interneten is vannak oktató videók de lehet menni tanfolyamra is. A lényeg hogy előszőr egy jó alapod legyen és utána lehet komolyabbakat rajzolni.
2022. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Step by step YouTube tutorial.


[link]


Ilyenek pl.

2022. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. jún. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!