Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért engednek be kisgyereket...

Miért engednek be kisgyereket korhatáros filmre a moziban?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam megnézni azt a kutyás vígjátékot. 16+ karikás film.

Kb 8-10 év körüli kislánynak simán odaadták a jegyet, jegyszedő sem foglalkozott vele.


Először arra gondoltam, rossz filmre ült be. El is kezdődött a film, 1 perc se ment még le belőle, már istenesen káromkodtak benne és péniszes jeleneteket dobtak a nézők elé.

A gyereket egyáltalán nem zavarta, végigülte a filmet.

Egyáltalán hogyan értette az utalásokat, hogy nem jött zavarba a percenkénti szex-viccektől, irgalmatlan cifra káromkodásoktól. Ez tipikusan olyan alpári film volt, mint a TED, csak szebb sztorival.


Kedves arcú, szemüveges, szőke kislányka volt, esküszöm azt hittem először, hogy eltévedt, de ez helyi mozi, itt csak 2 terem van, egyszerre ritkán megy 2 film.. nem tudom, érdekes jelenség volt ott a felnőttek között.


Moziban dolgozók! Ti kiadjátok gyerekeknek a 16-18+ os jegyet\beengeditek?

Nézők: ti milyen gyakran találkoztok ilyen jelenséggel?



2023. aug. 28. 19:14
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
5-ös miért írsz hülyeséget? Tele volt a mozi tinikkel a Sikoly 6-on ami ugye X-es besorolást kapott. Az is csak ajánlás, oda is van írva. 12-es korhatárt raknak mindenre, 6-ost is ami korhatar nelkul is siman menne. Ertelme nincs az itthonu besorolasnak.
2023. szept. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok. Bocsi, ha hülyeséget írtam, tényleg nem láttam a sikoly 6-ot. Én úgy tudtam, hogy az X-es korhatárt, csak felnőttek nézhetik meg, szóval ha rosszat mondtam, bocsi a válaszért. Nincs szándékomban senkit félrevezetni.
2023. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#12 Csak felnőtteknek ajánlott. Szintén csak ajánlás, nem fognak 17 évesen megállítani a mozi bejáratánál.
2023. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
45%
Hivatalosan csak nagykorú felügyelettel szabadna beengedni a gyerekeket és a tiniket, de sok esetben nem ellenőrzik egyenként.
2023. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#14 Többen leírtuk korábban, hogy ez nem így van. Hivatalosan a mozi nem dönthet ilyen kérdésben.
2023. okt. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hiába írogatjátok ezt, ha ez van a jogban lefektetve és ezt pluszban mozis ismerősömtől is tudom.
2023. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Tudok is olyan esetről, hogy szülő megtiltotta a gyerekének és a mozi kapott bírságot miatta.
2023. okt. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mit tiltott meg a szülő?
2023. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szülő nem engedte volna a gyereknek a filmet és nem volt nagykorú felügyelete. Ha utóbbi van, akkor csak őt veheti elő a szülő.

Ez egyébként rettentően ritka a mai világban és ezért is megéri kockáztatni, de nyilván például szemmel látható 10 évest nem fognak beengedni egyedül. Ezt senki nem gondolhatja. De nagykamaszokat kevés esetben fognak megállítani, 20 évvel ezelőtt én is nézhettem már mindent. Attól még a törvényi rendelkezés maradt, csak lazábbak a helyzetek.

2023. okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Konkrétan ott van az idézet a mozi Cinema City házirendjéből. A jogszabály pedig nem tilt semmit, csak ajánlásokat fogalmaz meg. De tessék olvasd végig nyugodtan:

[link]

De más is van a témában, ami ugyanezt támasztja alá:

[link]

[link]

2023. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!