Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Micimackó fiú vagy lány?

Micimackó fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 18:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
30%
fiú
2011. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Fiú. Winnie - gondolom - fiúnév.
2011. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de én azt láttam egy régi műsorban,hogy lány
2011. szept. 28. 18:56
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Fiú szerintem is.
2011. szept. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A régi műsorban biztosan tévedtek. Már ránézésre is fiú, nem olyan, mint Malacka, akinél valóban nem egyszerű eldönteni a nemi hovatartozást.
2011. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
91%

Jó kérdés. Én abban maradnék, hogy hímnős. :)


Egyébként A.A.Milne szándékai szerint fiú, mert angolul "he", de az eredeti névadó mackó (Winnie a londoni állatkert feketemedvéje) lány volt.


De hát ugye ez az előnye egy könyveknek. A szereplők pont úgy néznek ki, ahogy Te akarod és mivel Karinthy nem nemesítette, mikor fordította döntsd el Te! :)

2011. okt. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Mr. Sanders,tehát fiú
2011. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
86%

Ezzel kezdődik a regény:


>> Amikor először hallottam a nevét, én is azt kérdeztem, amit ti akartok kérdezni: "Hát nem fiú? Azt hittem, fiú."

- Én is azt hittem - mondja Róbert Gida.

- De hát akkor nem lehet Mici a neve! Mért hívod Micinek?

- Nem én hívom...

- De hát azt mondtad.

- Mert úgy hívják. Nem érted, hogy úgy hívják?

- De igen, hogyne - mondtam gyorsan, és remélem, hogy ti is befejezitek ezzel a kérdezősködést, mert bővebb magyarázat nem áll rendelkezésre. <<


Tehát szerintem is több minden támasztja alá azt, hogy fiú. Ez a beszélgetés, és ahogy előttem is írták, az alternatív nevei: Medveczky Medve úr (az eredetiben azt hiszem, "Edward bear"), a házára kiírt Kovács János ("Mr. Sanders"), és persze ahogy előttem is írták, az angol nyelvű megszólítása. Persze úgy is fel lehet fogni, hogy ő egy plüssmaci, akinek nincs biológiai neme :)


Amúgy azt olvastam, hogy Christopher Robin egy barnamedve és egy hattyú után nevezte el a mackóját. Winnie volt a medve és Pooh volt a hattyú. De azelőtt, hogy a gyerek a nevet kitalálta volna, a szülők Edward bearnek hívták a macit, ahogy ez a regény elején ki is derül :)

2011. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:D

kösz a válaszokat!:D

2011. okt. 6. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:
fiú
2011. okt. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!