Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi az a szint, amikor már...

Mi az a szint, amikor már érdemes beruházni rajzolásra való felszerelésre? Műszaki rajzlap, normális grafitkészlet, gyurmaradír, radírstift, papírceruza, stb.

Figyelt kérdés
Egy hónapja fogtam ceruzát először a kezembe önszántamból, de úgy érzem, hogy a vele eltöltött időhöz képest nagyon jól megy, ezért erősen gondolkodok a kellékeken, csak nem tudom, hogy nem-e korai még. A kérdést azért a szórakozásba tettem, mert ez a célom a rajzolással, és mindenképp meg is maradna hobbinak.

2015. nov. 30. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeretnél rajzolni/festeni.

Rajzlapok kelleni fognak, grafitkészlet sem árt (ha műszaki rajzokat akarsz készíteni, akkor H-s készlet, ha inkább művészebbit, akkor B-s). A gyurmaradír jó dolog, ha a ceruzáknál akarsz maradni, akkor minőségibb szinesceruza készlet.

Szerintem nem korai, ha tetszik és élvezed, már megéri, de kezdetben nem kell mindent megvenni. Elég elsőre pár rajzlap, pár grafitceruza(3B,5B,8B- én ezekkel kezdtem), egy egyszerűbb szinesceruza készlet, gyurmaradír. Ha festeni akarsz, akkor mondjuk tempera, vízfesték, később jöhetnek a drágább testvéreik,mint az akril festék, akvarell, és olajfesték, illetve az akvarell papír. Persze mindent magadnak kell kitapasztalnod, mi felel meg, mivel tudsz jól dolgozni, de ahhoz kísérletezni kell.

2015. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Maradnék a rajzolásnál, azon belül is az arcoknál. Mással nem is próbálkoztam még, maximum néhány belógó testrész. Ja, és a realisztikusságra törekszek, nem tudom, ez mennyire számít a kellékeknél.
2015. nov. 30. 12:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek hol szerezhetőek be egyébként? Tesco, papír-írószer, vagy csak művészellátókban?
2015. nov. 30. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tesco, papír-írószer, vagy csak művészellátókban?"

Nyilván a Tescóban az olcsóbb, tömegeknek szánt minőséget kapod, de kezdéshez, tanuláshoz az is tökéletes. Aztán, amikor már annyit fejlődtél, hogy ki is tudod használni az igényesebb termékekben rejlő "pluszt", akkor művészellátók.

Úgy képzeld el, mint az autóversenyzést! Az elején kis gokart - aztán egyre magasabb kategóriák, a végén a F1. De ha rögtön F1-es autóval akarsz kezdeni, valószínűleg el sem tudsz indulni, vagy a legjobb esetben is fél kör után falnak csapod.


Egyébként ezek nem olyan nagy beruházások hogy agyalni kelljen rajtuk. Ha élvezed, akkor költs rá. Jobban jársz, mintha unatkoznál és cigire vagy piára költenéd a pénzt.

2015. nov. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem se akkora beruházások, hogy túlagyald. Nem kell a legdrágább, profi felszerelést megvenni, de egy-egy ceruza vagy grafitrúd nem nagy kiadás. Gyurmaradír nélkül el lehet élni, ha van blutack ragasztód, az egész jó helyette amúgy. A radírstift sem olyan lényeges szerintem.

Ha a költségvetésedben nem okoz nagy hiányt, miért gondolkodsz? Rossz eszközökkel nem tudsz kiteljesedni úgyse. A legfontosabb amúgy a papír, ha egyszerre nem megy minden, azt vegyél néhányat, érezni fogod a különbséget. A többit szép apránként ráér akár. :)

2015. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A papírboltot ajánlanám a Tesco helyett. A Tesco nem árul tudtommal puhább ceruzákat, mint a 3-8B. Ezek pedig kelleni fognak portré rajzoláshoz. Ahogy írtam, szerintem neked is kelleni fog a 3B, 5B, 8B, ezekkel jó kezdeni, majd ha kitapasztalod ezeket, jöhet a többi. Ezeket apró pénzért meg lehet venni, illetve egy jobb radírt, mivel nem jó, ha radírozás helyett csak maszatol a radír. Erre mondjuk pont tökéletes, én imádom azt használni, az sem drága, talán csak kicsivel többe kerül, mint a hétköznapi társai.
2015. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!