Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen a Westworld 2. és 3....

Milyen a Westworld 2. és 3. évada?

Figyelt kérdés

Az elsőt láttam, az összességében nagyon tetszett, de a közepe fele mégis csak önismétlésnek és felesleges időhúzásnak éreztem. Attól tartok, hogy egy ilyen sorozatnál már nem lesznek túl jók a következő évadok, mert mit tudnak még ebből a témából kihozni?


Megéri tovább néznem?



2020. szept. 25. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
A 2. évadból a 3. részig jutottam, de ott abba is hagytam mert annyira unalmas volt. Nagyon lassú, vontatott, ráadásul visszaugrál az időben, amitől mégjobban elnyújtottnak érződik. Én lemondtam erről a sorozatról.
2020. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

A Westworld "tipikusan" az a sorozat ami egy nagyfilm akar lenni.

Minden évad,minden egyes része utalás a múlt vagy a jelen (mármint a filmbeli) eseményeire.

Ha igazán szeretné valaki "érteni",akkor az évadok részeit egymás után,vagyis folyamatosan(maraton) kell megnézni.

Fárasztó persze, de legalább jobban érthető a mondanivalója.

Az első 2 évad a "parkban" történt eseményeket mutatja be.Rengeteg csavar,és elsőre talán értelmetlen,de érdemes megkeresgélni a film történetében a közös pontokat.

A 3. évad már tulképp a Westworld "világ" hátteréről szól.Rengeteg utalással a történet eddigi részeiben elkezdett vagy "lezárt" (aztán nem is úgy van...meglepődések :) ) szálakkal.

Elfogult vagyok azon oldalról is, hogy újra és újranézve IS "rájössz" hogy az a valami esemény nem is úgy történt ahogy elsőre láttad.

Ami még elengedhetetlen a sorozathoz,az a mesterséges intelligencia "elfogadása" a történetben.A második (nemhogy a harmadik!) évadban már erősen zavarosnak tűnhet a Ki irányít kit ,és miért? kérdése.

évad sci-fi western történet

2. Western történet nagyon erős informatikai utalással. (A kapu)

3. évad Mindezt kivetíti a "kinti" társadalomra és természetesen összezavar... :)

Ha szeretted és "értetted" pl. A Matrix,Eredet,Tron,Transzcendes..stb hasonló filmeket,akkor nem lesz gondod a Westworld sorozattal.

Vége.

:)

2020. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azóta megnézted, kérdező?
2022. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!