Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan népszerűek manapsá...

Miért olyan népszerűek manapság a zombikkal/zombi-apokalipszissel telerakott filmek? Egyáltalán, a horror, mint filmes műfaj már nem tud teljesen eredetit felmutatni, vagy csak a tömegízlést akarja egyszerűen kielégíteni?

Figyelt kérdés

Pedig anno Én is néztem ilyen témájú alkotásokat (Kaptár-filmeket az akcióért, The Walking Dead-et a jól kidolgozott karakterekért, Z világháborút Brad Pitt-ért, stb), de véleményem szerint a zombi-témakörről már az ezredik bőrlehúzást látom csak viszont képernyőn/filmvásznon.


Mások hogy vannak ezzel?



2021. máj. 17. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha neked ezredik bőrlehúzás az, hogy csinálnak még zombis filmeket, akkor az általad felsoroltakkal is ugyanez a helyzet, ugyanis ezek előtt is voltak zombis filmek.


Ha valaki a cowboyos filmeket unja akkor az se legyen? Mások a képregény filmeket unják, az se legyen több. Valaki a gengszter filmeket, az se legyen. Aztán szép lassan ott tartunk, hogy nem marad semmi. Ha téged nem érdekel, akkor ne nézd. Sosem értettem azt, amikor valaki utálkozik egy műfaj/stílus/bármi iránt. Nemnazt mondom, hogy konkrétan te most utálkozol, de szerintem maga a kérdés nem helytálló.

Én sem nézem azt, amit meguntam, amúgy is lehet csak ideiglenesen untam meg, később visszajön hozzá a kedvem, de attól még hadd csinálják.

Szinte mindenkinek vannak zsánerei. Talán neked is. Autós, zombis, képregény, dínós, varázslós stb filmek. Kinek mi. Ha valaki épp szereti a zombis filmeket (hiába látott már 20-at) az várni fogja a köbetkezőt és szívesen megy el rá moziba mondjuk. Nem beszélve arról, hogy mindig születnek újabb és újabb emberek, akik majd elkezdenek moziba járni. Ha nem csinálnának több filmet egy adott dologról, akkor ők és a későbbi filmkedvelő emberek sosem láthatnának moziban olyan filmet?! Az sem lenne jó.


Igazából mindegy, hogy sok a zombis film vagy sem, csak legyen jó. Most fog jönni az Army of the dead és trailer alapján jónak tűnik. Nem kell sokat várni tőle, de néha kell az is, hogy egy film pusztán szórakoztasson.


Kicsit hosszúra sikeredett a véleményem, beszólni sem akartam. :)

2021. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Kicsit hosszúra sikeredett a véleményem, beszólni sem akartam. :)"


Engem viszont sikerült felvilágosítanod... :)


Köszönöm a kulturált válaszadást.

2021. máj. 18. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!