Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » IMDb pontozási rendszerében...

IMDb pontozási rendszerében mit jelent a súlyozott átlag?

Figyelt kérdés

Weighted average.


Ez az ami nagyban megjelenik a filmeknél / sorozatoknál mint pontszám…


Valamit pontozott kb. 1000 ember és így kapott 7,5 pontot…

De közben azt írja, hogy “Arithmetic mean = 7,9 Median = 8”.


Akkor a súlyozott pontszám, ami megjelenik nagyban, az miért csak 7,5?


A másik amit nem értek, hogy volt egy több éves sorozat amit pusztán 347 ember pontozott és 7,1 volt a pontszáma.


Én adtam rá 9 pontot és néhány nap múlva ismét ránéztem, akkor is csak 348 ember értékelte, vagyis csak én voltam az a +1.


A pontszám mégis le ment 7,0-ra.


Ez hogy lehetséges?


Nem 7,1-en kellett volna maradnia, vagy maximum 7,2-re női, hogyha én jobb pontszámot adtam rá?


Vagy ez hogy befolyásolta negatívabb irányba a pontját?



2021. júl. 2. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
2021. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak felhasználók, akiknek az értékeléseit nem veszi figyelembe a rendszer, vagy csak nagyon alacsony súllyal. Ez egyfajta védekezés a review bombing ellen.


Például ha valaki csak azért regisztrál, hogy nyomjon egy egyest egy filmre, az valszeg nem lesz figyelembe véve, mert egyértelmű a szándéka.

2021. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!