Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent az IMDb -n a...

Mit jelent az IMDb -n a sűlyozott átlag és mégis, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Ezt írják: "IMDb publishes weighted vote averages rather than raw data averages. Various filters are applied to the raw data in order to eliminate and reduce attempts at vote stuffing by people more interested in changing the current rating of a movie than giving their true opinion of it.


The exact methods we use will not be disclosed. This should ensure that the policy remains effective. The result is a more accurate vote average."


Nem tudom ez mégis mit takarhat...


Viszont van sorozat aminek a számtani értékelése 7.4, a közétett viszont már csak 6.9.


Szerintetek korrekt módon csinálják?



2018. okt. 4. 07:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Mármint a szöveget azt értem, csak a módszert nem.

Oda írhatják, hogy nem fogják nyílvánosságra hozni a módszrert, de nekem ez egy kicsit kamu szagú...


Arra gondoltam, hogy ez esetleg azt takarja, hogy 1 IP címről nem számít be csak 1 db értékelés, csak az a fura és hülyeség, hogy mi van ha egy férj és feleség, vagy mondjuk egy helyen élő testvérek is értékelnének, de totál más a véleményük?

2018. okt. 4. 07:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg van a
2018. okt. 4. 07:53
 3/6 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg van ugye a top 1000 felhasználó...

Lehet, hogy X százalékkal az Ők értékeléseiket jobban beszámítják?

2018. okt. 4. 07:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában az oldalak úgy. csinálják, hogy kitalálnak egy matematikai formulát, amivel a meghatározott súlyozott átlag konvergálni fog egy üzemeltető által meghatározott érték felé. Ebbe a képletbe bele lehet venni ugye ezt a meghatározott értéket, amihez konvergálni akarunk, a beérkezett értékeléseket, azok szórását, meghatározhatnak egyéb szorzókat.


De például a metacritic azt hiszem úgy csinálja, hogy simán eldobja az extrém alacsony értékeléseket.

2018. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A metacritic az extrém alacsonyt eldobja, ha egy filmet fel akarnak húzni, de fordított esetben is ez van. Lehúznak filmeket.


Nézt meg a Keresztapa metacritic pontjait. Vannak 100 alattiak és amint egy darab 100 alatti is van, máris nem lehetne 100-as az értékelése, mégis az.

2018. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"The exact methods we use will not be disclosed. "

=

Itt senki más se tudja, hogy pontosan hogy csinálják.

2018. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!