Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca könyv vagy a...

Trónok harca könyv vagy a sorozat a jobb?

Figyelt kérdés

Légyszi csak az szavazzon aki olvasta a könyvet és látta a sorozatot.

Köszi


Még egy kérdés:

A könyv hány oldalas?



2022. febr. 1. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Könyv
Sorozat
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
9%
Egyértelműen a sorozat Daenerys miatt.
2022. febr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek sokkal jobbak. A sorozat addig volt igazán minőségi, amíg a könyveket adaptálta, amint kifogytak az alapanyagból és saját ötletekből kellett dolgozniuk, óriást csökkent minőségben a sorozat (az első öt évadot nagyon szeretem, onnantól már nagyon vegyes).


A könyvben nem csak több különböző történetszál van, de részletesebben is ki vannak fejtve, jóval több van minden mögött. Vannak olyan karakterek, helyszínek, amik a sorozatban elég unalmasnak vagy érdektelennek tűnhetnek, de a könyvekben baromi érdekes ki vannak fejtve.


A kiadástól is függ, de az én könyveim ilyen hosszúak:

1. Trónok harca: 896 oldal

2. Királyok csatája: 975 oldal

3. Kardok vihara: 1215 oldal

4. Varjak lakomája: 895 oldal

5. Sárkányok tánca: 1151 oldal

Többnyire elég olvasmányos, kivéve ha van egy karakter, akit nem kedvelsz, mert akkor az ő fejezetein át kell szenvedned magad valahogy. (Minden fejezet elsősorban egy karakterre fókuszál.)

A könyvekről érdemes tudni, hogy még kettő könyv van készülőben, így a sorozattal ellentétben nincs lezárva a történet.

2022. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Egyik se.
2022. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

A könyvekből az első 2 fantasztikus, a harmadik olyan amilyen, a 4-5 gyenge, a 6-7 már soha nem fog megjelenni (tehát voltaképpen egy befejezetlen könyvsorozatot fogsz olvasni).

A tévésorozatból az első évadok jobbak, utána olyan-amilyen.

Nem tudom eldönteni, melyikre szavazzak.

2022. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
konyv, egyertelmu. a sorozat jol el lett baeszva, es nem "fejeztek be" az a lezaras egy eroltetett, "gyorsan tudjuk le mert jon a kovetkezo nagy durranas", osszecsapott szar. amilyen jol indult, ugy baesztak el. a konyv meg lehet sose lesz befejezve, de legalabb jo
2022. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A könyvek nagyszerűek. A legjobb a 3. és 4. rész.

A sorozat 1. évada a valaha készült legjobb sorozatos adaptációja egy könyvnek. A többi aztán fokozatosan romlik a nézhetetlen felé.

2022. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
A könyv szerintem jobb,mert sok minden benne van,ami a sorozatból kimaradt.Ami az utált karaktereket illeti,azokat a fejezeteket sem kell végigszenvedni az író páratlan stílusa miatt.Visszatérve pl.a könyvben a Kutyának csontig le volt égve a fél arca,Tyrionnak levágták az orrát,és Deanerys haja sem úszta meg azt a kis tűzjárást:)Robb anyját pedig feltámasztotta a tűz papja.És valahogy árnyaltabbak a karakterek is.
2022. febr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondoltam hogy ennyi meleg nézi a Trónok harcát, de a lepontozás alapján ezt kell feltételeznem. (#1 voltam)
2022. febr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

8. Csak nem homofób vagy?

(Amúgy lehet mást a való életben elegendő szexuális inger él és nem szorul arra rá, hogy egy színésznőre csorgassa a nyálát.)

2022. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%

Nem vagyok homofób. Ellenben viccesnek találom hogy mennyire sivár némely ember élete, hogy a lepontozásban leli örömét. Tessék, legyen mára még több örömötök, itt van még egy választ, pontozzátok ezt is nullára.

Szégyen hogy manapság már gáznak számít ha egy jó nő bejön valakinek... -.-"

2022. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!