Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Azt lehet tudni, hogy miért...

Azt lehet tudni, hogy miért változott meg az Avatár: Aang legendája sorozat magyar szinkronja az utolsó fél évadra?

Figyelt kérdés
A kiejtés megváltozott (Iroh-t korábban irónak ejtették, most már angolosan ájrónak, Aangot angnak, most szintén angolosan engnek), és egy-két szinkronszerep is (Sokkát lecserélték Bódy Gergelyről Kováts Dánielre, ami szerintem borzasztó húzás volt). Szerintem az Avatár magyar szinkronja irdatlan erős volt, jobb, mint az eredeti (igen, láttam angolul is, többször is), viszont ezek nagyon bántják a fülem.Lehet tudni az okát?

2022. febr. 6. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Erős túlzás, hogy valaha jobb volt, mint az eredeti.
2022. febr. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy van több verzió vagy én vagyok süket, esetleg csak nem emlélszem, de nekem nem rémlenek ezek a változtatások.
2022. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Krisipoke ***** válasza:
49%

Szerintem is erős túlzás. A magyar szinkron tényleg elég jó minőségű volt, de azért az angol mindenképp jobb szerintem. És ezt úgy mondom, hogy a magyar verziót láttam előbb, annál szerettem bele az egészbe. Részben az is a baj vele, hogy sokszor nem következetesek az elnevezések, meg vannak félrefordítások is. Például amikor Jet először szerepel, Villámnak hívják magyarul, viszont később minden esetben Jet lesz a neve. Az Ember Island-et is először hibásan Smaragd-szigetnek, majd később helyesen Parázs-szigetnek fordítják, amivel az is a gond például, hogy az átlag magyar néző nem fogja összekapcsolni, hogy ez a két hely ugyanaz (igaz, nem igazán számít, de akkor is). Vagy ott van ugye az általad is említett Iró-Ájró páros (az viszont nem rémlik, hogy Aang nevét valaha angolosan ejtették volna).


Rémlik valami olyasmi, hogy mintha Sokka eredeti szinkronszínészének valami balesete lett volna a sorozat vége felé, és nem tudott dolgozni, ezért gyorsan kellett helyette valaki mást szerezni. De már nem emlékszem, hol hallottam ezt, vagy hogy igaz-e egyáltalán.

2022. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt leírtam a véleményemet a magyar vs angol szinkron ügyben, 3-5 vagyok
2022. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!