Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ezek mennyire számítanak...

Ezek mennyire számítanak ijesztő/minőségi horrorfilmeknek?

Figyelt kérdés

Még annyira nem ástam bele magam a horrorfilmek világába, mert a véres, belezős filmeket nem szeretem, de azokat viszont igen amik ijesztőek és tartalmaznak némi mondanivalót.


Rosemary gyermeke (1968)

Az apáca (2018)

Démonok között 1,2,3

A láthatatlan ember (2020)

Tűnj el (2017)

Titkok kulcsa (2005)

A lány a vonaton (2016)

Az egészség ellenszere (2016)

Ördög (2010)

Halál a neten (2016)

Halálod appja (2019)

Tortúra (1990)

Sorvadj el (1996)

A vágyak szigete (2020)

A látogatás (2015)


Én a vágyak szigetét találtam a leggyengébbnek ezek közül. Aki jobban jártas a horror műfajban az hogyan látja?



2022. ápr. 23. 03:50
A kérdező szavazást indított:
Sok ijesztő van közüttük, de akad 1-2 gagyibb is
A nagy részük gyenge, az "igazi" horror ezeknél sokkal paráztatósabb és nyomasztóbb
Ezek inkább thrillerek mint horrorok
Nem ismerem ezeket
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Rosemary gyermeke - klasszikus kultuszfilm, megéri megnézni, de csak akkor, ha már megismerkedtél a horror műfajával más filmen keresztül. Nem ijesztő szerintem egyáltalán. Mondanivalója viszont van, szóval kicsit később már csak ezért is érdemes Neked megnézni.

Tűnj el - nekem igazából elég unalmas volt, a történet is elég gagyi (szerintem), szóval nem érdemes ezzel sem kezdeni.

Tortúra - ez is eléggé klasszikus, kicsit lassú folyású, de szerintem nem rossz, esetleg lehet ezzel kezdeni. Egyébként a történetben van szerintem valamennyi realitás.

A látogatás - ez egy kicsit más stílusú film, mert úgynevezett found footage módon készült, ami azt jelenti, hogy olyan, mintha az egész a gyerekek saját készítésű filmje lenne. De ettől függetlenül a film minősége jó, szerintem valamivel ijesztőbb is az előtte levőknél.


A felsoroltakból ezeket láttam, remélem, segítettem valamennyit.

Én a horrorfilmek nézését Az árvával kezdtem, nekem nagyon tetszett, vitt magával a történet, lekötötte a figyelmemet. A végén nagyon meglepődtem azon, ami kiderült. Szerintem ennek is van egy kis mondanivalója.

2022. ápr. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked inkább a thriller-horror határán mozgó dolgok jönnek be. Ahogy írtad, nem a belezős cuccok, hanem ahol van valami szál a háttérben és inkább a szituáció rejtélyes, nyomasztó.

Egyébként nem rossz lista, vannak benne kiemelkedőek, de átlagosak is. (És az átlagos nem negatív, szerintem néha tök jó a hangulata miatt ilyeneket is nézni. Nem kell filmsznobnak lenni.)


Shyamalan cuccait tudom ajánlani és nem horror feltétlenül, csak pár része, de a 104-es szoba sorozat is lehet, hogy tetszene.

2022. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Félreértetted a kérdést, a felsoroltakat már láttam, de érdekelne, hogy ezek a minőségi horrorfilmek-e :D Plusz évekkel ezelőtt láttam néhány alap-horrort is, pl az 1973-mas ördögűzőt, de az semennyire sem volt ijesztő számomra. A Rosemary gyermeke jobban bejött, mert ott gyktg. minden félelme beigazolódott annak a szerencsétlen nőnek, és sokak szerint erről szól a horror: feszült légkör, félelmek amik sorra beigazolódnak stb. Az egyházellenesség már nem hat úgy mint 68-ban, így 54 évvel ezelőtt biztos félelmetesebb volt a film vége is.


#2 Elolvasom a spoiler-mentes leírásukat majd, köszi.

2022. ápr. 23. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 köszi! nekem is segítettél
2022. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minőségi nem attól lesz egy horror,mert "ijesztő",k@vára nem érted a kategóriák lényegét ezért értelmetlen a kérdésed..
2022. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül csak a Rosemary gyermeke igazán klasszikus.


#2: Shyamalan a tipikus gagyi kategória. A horror Dan Brownja.

2022. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4: Szívesen! :)


#6: Igen, 2 Oscar jelöléssel és egy csomó díjjal bizonyára gagyi, mert egy gyk-s felhasználó azt mondja, aki különleges akar lenni filmsznobként.

2022. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!