Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a régi magyar szinkronok valahogy magyarabbak voltak? Többi lent

Figyelt kérdés
Pl régen minden nevet, minden címet lefordítottak, sokszor túlzásba is estek de akkoris. Most meg, a magyar szinkronban is meghagyják az angol neveket, hely- és személyneveket. Gondolok itt akár a Nyúl Péter és barátai sorozatban, a Gregort lefordították Gergely-re. ha ma készülne szinkron, biztos hogy Gregor úr maradna. Vagy a Hupikék törpikékben, a 83-as szinkronban az Astrosmurf-ot Pilottörpnek, a 2017-es Kivi tévés szinkronban Asztrotörpnek fordították. Mintha régen leleményesebbek lettünk volna. Miért van ez?

2022. júl. 25. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem estek semmiféle túlzásba. A szinkron egy az egyben fordítást jelent. 90%-ban jobbak, szellemesebbek voltak a szinkronszövegek, mint az eredeti.

Ugyanakkor a legkiválóbb színészeink szinkronizáltak.

Nem úgy , mint manapság, a stílustalan, amatőr, artikulal i nem tudó, ordítozó, tehetségtelen senkik.

2022. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem, jól látod. Manapság futószalagon gyártják a szinkront, nincs idő igazán minőségi fordítást készíteni, és a szinkronizálás folyamata sem olyan, mint régen sajnos.
2022. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Azt is azért jegyezzük meg, hogy ma már nem divat magyarul beszélni. Az egy másik kérdés, hogy a lakosságnak a 80%-a képtelen angolul egy alapszintű beszélgetést lefolytatni, de ettől függetlenül "ciki" teljesen magyarul beszélni. Ami rémesen nyelvromboló hatású, de sajnos ez van.
2022. júl. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

2

Hogy érted, hogy a szinkronizálás folyamata sem olyan mint régen?

2022. júl. 26. 08:40
 5/13 HalkHogen ***** válasza:
100%
Régen volt idő egy minőségi szinkron elkészítésére. A Csengetett, mylord? szinkronszínészei pl. több napon át esténként mind összegyűltek a szinkronstúdióba, és ott egymás társaságát és szövegét élvezve készítették el a kiváló szinkront. Manapság mit látsz egy szinkronizálás során? Egy pirinyó szinkronszobában van egy mikrofon meg előtte egy színész. Egymaga, mint az ujja. És akkor vigyen a szavába mély érzelmeket, kifejező hangjátékot. Ráadásul az a szinkronszínész nem évi pár filmhez adja a hangját, hanem sok tízszer annyi anyaghoz. Már a csodálatos hangú és sajnálatos módon idejekorán megboldogult Szakácsi Sándor idejében is ez volt a módi. Mondta is, hogy ő rengeteget szinkronizál - gyakorlatilag ebből él. Manapság is sokat kell szinkronizálnia annak, aki jó pénzt akar belőle összegyűjteni, mert azt hiszem, Csondor Kata - Scarlett Johansson gyakori hangja - mondta, hogy egy nagy mozifilmért valami 30 000 (jól olvassátok: harmincezer) forintot kap manapság. (Szabó Sipos Barnabás évekig fel is függesztette a szinkrontevékenységét a méltatlan bérezés miatt.) Futószalagos termelés van, annyi a szinkronizálandó anyag. Nem csoda, hogy még a jó hangú, tehetséges színészek is belefásulnak már sokszor. És mivel ennyi az anyag, nyilvánvalóan kevéssé tehetséges és kevessé szép hangú szinkronszínészeket is kell foglalkoztatni. Ez van.
2022. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem figyelnek már úgy ezekre a dolgokra, mint minőség. Régebben sokkal magyobb hangsúj volt az ilyenekre fektetve. Manapság sokkal többet kell szinkronizálni, mármint több filmet. Ezért már a jó színészek sem bírják, el kell fogadni a kevésbé jókat is. De manapság van rengeteg film, ami alapjáraton nagyon jó lenne, de a magyar szinkronosok teljesen elrontják, vannak egyszerűen borzalmas szinkronok is...
2022. júl. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6

De ezt csak akkor tudod meg, ha megnézed, meghallgatod az eredeti filmet is, nem?

2022. júl. 26. 11:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem #6 vagyok, de szerintem az ember egyértelműen hallhatja a különbséget a régebbi és az újabb szinkronos filmek minősége között, akkor is ha nem látta magukat az eredeti filmeket.
2022. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én ezt arra értettem, hogy egy mostani filmről csak akkor mondod meg, hogy rossz a szinkron, ha hallottad az eredetit is.
2022. júl. 26. 11:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg erre mondom, hogy szerintem nem:))
2022. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!